kdf 50e2010

koza0007

New member
Witam
Kupiłem ostatnio taki telewizor ze spaloną lampą. Kupiłem oryginalną lampę na ebay w Stanach i po wstawieniu wszystko ładnie działa tylko nie wiem czy te telewizory mają to do siebie ze przy świetle dziennym bardzo słabo widać obraz. Nawet gdy w okna nie świeci słońce to jest kiepsko. Słyszalem ze tylnoprojekcyjne telewizory "tak mają" ale myślałem ze te w nowszej technologii juz nie. Proszę o opinie czy u Was tez tak słabo świeci przy dziennym świetle? Jasność mam na max ale niezbyt to pomaga. Czy po wymianie lampy gdzieś trzeba resetować licznik. Czy w menu serwisowym mozna skorygować jasność. Może poprzedni właściciel coś przestawił w tym menu? Czy ktoś jest w stanie podać mi prawidłowe ustawienia w tym menu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie prawda.
Być może przy operacja na telewizorze przestawiłeś lustra.
Zgłoś do serwisu.
Ten telewizor - wiele potrafi. Chyba że był katowany na okrągło i zużyła się matryca.
 

koza0007

New member
Do wymiany lampy telewizora sie nie rozkreca. Nie rozumiem jak mogly sie przestawic lustra. To jest zamkniety blok i nie ma do niego dostepu bez rokrecania go na czesci pierwsze. Nawet jak byl katowany i lampa sie spalila to chyba powinien wytrzymac druga lampe. Czy moze sa one przewidziane na jedna lampe i pozniej oprocz lampy wszystko do wymiany.
 

koza0007

New member
Czy jest ktoś z okolic Koszalina albo Słupska kto posiada telewizor tylnoprojekcyjny. Zanim zacznę grzebać w swoim chciałbym zobaczyć u kogoś czy może taka jasność jest normalna.
 
Do góry