LG 44 RE-44SZ21RD - ktoś posiada ?

Kwieczor

New member
Witam
jako nowicjusz zadam nieśmiałe pytanie - czy ktoś posiada w/w ekranik tylnej projekcji ?
Mam go od pół roku i jestem bardzo zadowolony, ale oczywiście już nasuwają się pytania nt lampy, czy do tego robi się upgrade'y software, czy w innych modelach innych firm też jest taki wolny rozruch ?
jak na razie podpięty po scart jest pod zwykłe kinko domowe Thomsona (wiem, to był zływybór...), na dniach dojdzie nagrywarka Samsung HR725 po component (jak ktoś ma jakieś opinie o tym sprzęcie albo kontrpropozycję - będę bardzo wdzięczny) i potem kolejne klocki na wymianę za thomsona.

Wdzięczny za wszytskie rady i opinie
Kwieczor
 

Lapidus

New member
Pytanie o uwagi z eksploatacji LG RE-44SZ21RD

Witam. Dotarłem do Twojego posta, a ponieważ widziałem ostatnio ten projektorek w sklepie, na chodzie, i byłem mocno zdziwiony jakością obrazu w stosunku do ceny, chciałem spytać jak sprawuje się po upływie kolejnego pół roku? Ciekaw jestem na ile zużyta może być lampa, jeśli założymy, że taki wystawowy telewizorek chodzi codziennie po kilkanaście godzin... Hmm, nie wiem czy po zakupie nie okaże się np. że od razu jest do wymiany. Czy gwarancja obejmuje wymianę lampy, jeśli ulegnie ona uszkodzeniu (wypaleniu) w trakcie jej obowiązywania?
I jeszcze jedno pytanie - przeczytałem gdzieś, że ten model mocno hałasuje i przy dźwięku ustawionym na "10" wyraźnie słychać już szum wentylatorów, co skutecznie przeszkadza w oglądaniu i przede wszystkim - słuchaniu. To prawda? Pozdrawiam.
 

Kwieczor

New member
Lapidus napisał:
Witam. Dotarłem do Twojego posta, a ponieważ widziałem ostatnio ten projektorek w sklepie, na chodzie, i byłem mocno zdziwiony jakością obrazu w stosunku do ceny, chciałem spytać jak sprawuje się po upływie kolejnego pół roku? Ciekaw jestem na ile zużyta może być lampa, jeśli założymy, że taki wystawowy telewizorek chodzi codziennie po kilkanaście godzin... Hmm, nie wiem czy po zakupie nie okaże się np. że od razu jest do wymiany. Czy gwarancja obejmuje wymianę lampy, jeśli ulegnie ona uszkodzeniu (wypaleniu) w trakcie jej obowiązywania?
I jeszcze jedno pytanie - przeczytałem gdzieś, że ten model mocno hałasuje i przy dźwięku ustawionym na "10" wyraźnie słychać już szum wentylatorów, co skutecznie przeszkadza w oglądaniu i przede wszystkim - słuchaniu. To prawda? Pozdrawiam.

Sorry, ze tak pozno, ale nieczesto tu zagladam, wiec po kolei:
- sprzet kupilem na wyprzedazy w Saturnie Janki, wiec prawie napewno pare miesiecy bujal sie po 12 godzin dziennie. Póki co - wszystko jest OK, natomiast nie ma możliwości z poziomu zwykłego usera dojść do licznika godzin (o ile taki jest), wiec nie wiem, ile zostało, ale wcale nie oszczedzam i u mnie na sredniej miesiecznej wychodzi po jakies 6-7 godzin dziennie. Sprawdzałem koszt lampy - ok 1300 PLN, wymiana przez serwis. Gwarancja na lampe - max 3 m-ce przy zakupie nowego.
Co do wiatraczka - owszem - słychac go przy niskim poziomie głośności, natomiast nie jest to jakoś strasznie męczące. U mnie chodzi zwykle głośność ok 15 (o ile gra sam TV) i tak jest cichszy niz wentylator w kompie. Generalnie moc głośników nie skłania do ich używania (nawet mimo virtual dolby) - ja może poza faktami na TVN - zwykle puszczam audio przez wzmak.

Teraz sprzęt chodzi w konfiguracji:
- cyfra+ via scart RGB
- DVD HDD recorder Pioneer 430 via component przez:
- ampli 7.1 Onkyo HTS 603 (component do TV)
- i od niedawna "N" przez component bezpośrednio do TV w 1080i

Obiektywnie - nie jest źle, obraz HD - lepszy nież na jakimkolwiek LCD / plaźmie za porównywalną kasę, ale dla mnie już nie wystarcza; za mały obraz i jasność. Ostatnio widziałem go w Awansie na Domaniewskiej w Warszawie za podobną cenę, ale nie wiem, czy chodził w sklepie, czy nie.
Następny będzie pewnie SONY KDS 55R - też tylna projekcja, tyle, że Full HD

Pozdrawiam,

Krzysiek
 
Do góry