Nowe telewizory Sony seria WEGA

Percio

New member
Najważniejsze to kiedy je wypuszczą i czy będą tak wypasione jak na rynek ameryki Pn. Lepsza rozdzielczość 1366x768 a u poprzednika 1280x720 pomału mnie przekonuje zeby tylko nie kazli czekac do grudnia na gwiazdke... reszta nowosci w tym modelu jak i ceny (szkoda ze na usa - zawsze tańsze) podane sa w nowe trendy: link na dole u dotona Dajcie znać o jakichkolwiek news-ach na ten temat. Chyba jeszcze maja byc cieńsze od poprzednika, ale nie dam sobie reki za ta informacje uciąć
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
Nowe modele Bravia 3LCD i SXRD

Pojawiło się na forum sporo pytan o nowości Bravia.
Z tego co wiem na dzień dzisiejszy to pojawią się na rynku europejskim:

KDF-50E2000 - następca 50A11 - dodatkowo Bravia Engine Pro i 2x HDMI (nie będzie następcy 42")- lato;

KDS-55A2000 - 3SXRD Full HD 1920x1080, Bravia Engine Pro, 2x HDMI - lato;

KDS-70R2000 ;) - j.w. ekskluzywny design - jesień

Modele SXRD mają być wyraźnie droższe od 3LCD :-(
 

dzekoo

New member
Dziękuję. Nie ułatwia mi to sprawy :) SXRD bedzie za drogie. Za to KDF-50E2000 tańsze od obecnej wersji. To logiczne, zwłaszcza, że nowe plazmy/lcd kosztują coraz mniej.

"Pre-order today - Ships in June." W Polsce poczekamy dłużej.

Widziałem ostatnio KDF-a w MM. Grał jakiś program TV z satelity. Jakość marna. Zresztą duże LCD/plazmy podobnie. Ciężko ocenić. DVD podłączyć nie chcieli. Ciemniej niż na innych, ale może to kwestia ustawień. Wcześniej widziałem KDF z dobrym źródłem i był bardzo OK (też trochę ciemniejszy od plazm/lcd).

Z TV plazmowych podobał mi się Panasonic 42PA60, (demo leciało z DVD).

Pozdrawiam
Jacek.
 

wotan66

New member
SXRD w KDF-50E2000

Panowie na niektórych stronach spotkałem się z informacją, że KDF-50E2000 jest wyposażony w panele SXRD (tylko z natywną rozdzielczością 1280x720) czy ktoś to może potwierdzić?
 

musti

Banned
Mylisz modele - KDF50 jest modelem HD ready 3LCD,
z matrycami SXRD jest KDS55 i ten jest Full HD.
Zapamiętaj trzy pierwsze litery KDF - 3LCD; KDS - SXRD.
 

czaki

New member
jak bedziecie tak czytac o nowosciach to nigdy sie nie bedziecie cieszym nowym sprzetem
wiadomo nowy wchodza na rynek i ostarszych modelach sie zapomina

faktem jest dostosowac wybor do swoich potrzeb

ja jestem happy kdf 50e2010 :) i niema jak 50" monitor
 

wotan66

New member
musti napisał:
Mylisz modele - KDF50 jest modelem HD ready 3LCD,
z matrycami SXRD jest KDS55 i ten jest Full HD.
Zapamiętaj trzy pierwsze litery KDF - 3LCD; KDS - SXRD.

nie mylę modeli, wpisz sobie w google KDF-50E2000 sxrd i zobaczysz że niektóre żródła (między innymi Sony Polska) podają, na niektórych specyfikacjach obróbka obrazu: SXRD a nie 3lcd, pozatym sxrd z założenia nie musi być full HD i dlatego dopuszczam myśl o tym, że LCos może być robiony w 1280x720
 

Ru$lan

New member
wotan66 napisał:
nie mylę modeli, wpisz sobie w google KDF-50E2000 sxrd i zobaczysz że niektóre żródła (między innymi Sony Polska) podają, na niektórych specyfikacjach obróbka obrazu: SXRD a nie 3lcd, pozatym sxrd z założenia nie musi być full HD i dlatego dopuszczam myśl o tym, że LCos może być robiony w 1280x720
Oczywiście że LCos może mieć rodzielczość 1280x720 ( taką mają telewizory JVC wykonane w technologii HD D-ILA - to "ichnia" nazwa paneli LCos)
Natomiast jeśli chodzi o to w jakiej technologii wykonany jest telewizorKDF-50E2000 (2010) jest troszkę problematyczne.
Na stronie Sony w jednym miejscu piszą, że to 3LCD a już dalej, że SXRD. ;)
Nie pozostaje nic innego jak otworzyć obudowę i samemu sprawdzić :p
Tudzież ściągnąć sobie instrukcję do tegoż modelu bo instrukcje tam zawarte na pewno będą zgodne z rzeczywistością.
Gdyby ktoś chciał się w tym temacie zaglębiać niech zajrzy na:
www.sonydigital-link.com
i zassa z tej strony instrukcję.
 

wotan66

New member
musti napisał:
Błąd jest na stronie Sony w danych technicznych - opis podstawowy jest OK. SXRD jest droższą technologią stosowaną w KDS-ach.


postaram się jednoznacznie rozstrzygnąć problem i zkontaktuję sie Key Account'em z Sony i go przycisnę, zobaczymy co powie :)
 
Do góry