Co powiecie o Samsungu SP-50L6HX

doton

New member
Zastanawiam się ostatnio nad tym modelem, może ktoś użytkuję.
Czy jest to lepsze rozwiązanie niż Sony KDF - bo na pewno jest niższa cena?
Czy współpracuje z komputerem?
Jakie są wasze wrażenia z użytkowania, oraz z porównań tych dwóch modeli?
I która technologia jest lepsza DLP czy 3 LCD?

Pozdrawiam
 

q

New member
Z tego co wyczytalem to tv DLP różnią się od LCDtym żę: gwarantują uzyskanie bardzo wysokiego kontrastu oraz doskonałej reprodukcji barw, a w szczególności znakomitej gradacji czerni i szarości. Natomiast LCD oferują za to zwykle wyższą jasność oraz szersze kąty widzenia. Słabiej prezentują szarości i są droższe. Różnice w cenie doskonale widać na przykladzie tv o który pytasz ktory kosztuje ok 5600 zł, i sonego kdf "50, którego cena wacha się w okolicach 6600 - 7000 zł. Tyle teoria.
Mnie interesuje model Samsunga SP-46L6HX, od modelu o który pytasz różni się jedynie rozmiarem. Zresztą w serii xxL6HX ukazaly sie jeszcze modele "42 i "67. Z tego co sie zorientowałem "bebechy" są w całej serii te same a jedyna różnica to przekątna ekranu.
Biorąc pod uwagę to że w cenie 6000 zł. nie dostanie się nic o tak dużej przekątnej i wyświetlającej sygnał hd ( 720P ) zakup tego tv jest ciekawa alternatywą. Tyle tylko, że chciałbym wiedzieć jakie są wrażenia z użytkowania osób ktore go posiadają. W związku z tym przyłaczam się do pytanie kolegi datona.

PS. na "zachodzie" są już dostępne tv DLP Samsunga pracujące w tozdzielczości 1080P. Za model 60" płaci się równowartośc 15000 zł.
Na pytanie ile tzreba zapłacić za pdp albo lcd o podobnych parametrach odpowiedzcie sobie sami.
 

JacekW.

New member
Witam,
Czy samsung obsługuje sygnał HD (bo nigdzie nie jest to napisane), bo przy modelu SP-50L7HX jest. Ile kosztuje lampa (bo żywotność pewnie w okolicach 6 tys. godz).
Jacek
 

mar

New member
Witam,
lampa kosztuje około 1000,- jej cena jest uzależniona od kursu euro, czas pracy to 8000 godz. bezstratnie, dopiero po tym okresie obraz zacznie systematycznie tracić na jakości. Lampę wymieniamy sami bez pomocy serwisu. Projektor jest HD Ready i bardzo dobrze na takim sygnale pracuje, z normalnym sygnałem też nie ma obciachu (wiadomo jest potrzebny silny, najlepiej cyfrowy sygnał). Trzeba pamiętać że jest to projektor i stawiając obok ekran LCD trzeba się spodziewać gorszej jakości na projektorze ale jest to idealna sprawa dla osób poszukujących dużych przekątnych w niskiej cenie. Wracając do porównania z Sony w mojej ocenie projektor DLP Samsung zagra lepiej niż projektor LCD Sony.
Pozdrawiam
mar
 

doton

New member
A jak jest z katami poziomymi i pionowymi oraz jak wygląda podłączenie kompa, czy dobrze odbiera?
Czy z odległości 3,5 m da się odlądać, niema pikselozy?
Pozdrówka
 

stankard

New member
Samsung - projektor

Dzisiaj oglądałem projektory Samsunga i Sony. Sony wydaje się mieć lepsze kolory - porównanie jednak było trudne, TVzory nie stały koło siebie. Sprzedawcy bardziej cenią jakość Sony. Ja, pod wpływem tego forum, zdecyduję się na Sony, choć jest droższy i do tego jeszcze stolik trzeba dokupić :(
Zastanawiam się tylko 42 czy 50 cali. Różnica wielkości jest moim zdaniem zdecydowana. Mam 4m z "widowni" do TV i najlepiej byłoby wypróbować obydwa ;)
 

Ru$lan

New member
A ja dołącze się do pytania. Czy są jacyś użytkownicy tego tv ? Jakie są wasze opnie z uzytkowania ? Jak wypada w bezpośrednim porównaniu z bravią ? ( Mam na oku ten model Samsunga i 3lcd "50 Sony ) Wiem że te telewizory do dwie inne historie. Każda z technologii ma swoje wady i zalety, a na korzyśc Samsunga przemawia jeszcze jego design ( kwestia gustu :) ) oraz to że "50 jest płytszy od Sonego.
 

euro

New member
Zastanawiam się tylko 42 czy 50 cali. Różnica wielkości jest moim zdaniem zdecydowana. Mam 4m z "widowni" do TV i najlepiej byłoby wypróbować obydwa ;)[/quote]
Zdecydowanie polecam 50'. Mam 3,5m i jest ok. Po co się ograniczać? Poprzednio użytkowałem plazmę LG 42' i doszedłem do wniosku, że jest za mała. A jak w przyszłości będą w dobrej cenie większe np, 70' i dobry cyfrowy sygnał z kabla lub sat. to nie widzę przeciwwskazań. Rozsądny wybór-to moim zdaniem duża,tylna projekcja 1280x720, HDMI za pół ceny plazmy!
 

JacekW.

New member
Panowie, a może ktoś powie, gdzie "na żywo" można zobaczyć tego samsunga w Warszawie. Jestem przed zakupem i teraz nie wiem, czy sony 3LCD czy Samsung DLP (prawie 1 tys. zł jesteśmy do przodu).
Jacek
 

ak711

New member
JacekW. napisał:
Panowie, a może ktoś powie, gdzie "na żywo" można zobaczyć tego samsunga w Warszawie. Jestem przed zakupem i teraz nie wiem, czy sony 3LCD czy Samsung DLP (prawie 1 tys. zł jesteśmy do przodu).
Jacek

Witam,
w zeszłą sobotę stał w Saturnie w Arkadii i cena była 5999pln...
 

pletwal

New member
Panowie, a może ktoś powie, gdzie "na żywo" można zobaczyć tego samsunga w Warszawie.
Dzis ogladalem go w MediaMarkt na Ostrobramskiej. Sony tez tam jest, ale niestety nie stoja obok siebie...

p.s. tez sie skladniam do kupna jednego z nich, ale na razie moja decyzja to Sony. Niemniej jednak poczytam jeszcze troche zanim zdecyduje sie w 100%

pozdrawiam,
Pletwal
 

JacekW.

New member
Witam,
Widziałem go w Awansie, niestety nie mogłem go obejrzeć, bo 2,5 m były pudła z telewizorami. Pierwsze wrażenia:
- kąty pionowe bardzo słabe - trzeba patrzeć na wysokości środka tv (ale tk w zasadzie się siedz).
- kąty poziome trudno było mi sprawdzić (brak miejsca w sklepie)
Taka mała ciekawostka tv był podłączony z odtwarzaczem DVD z HDD (program demo discowery HD) - połączenie kabel do wejścia z boku tv:D czyli "niezłe HD".
Jacek
 

Percio

New member
Musiałeś być w biednym sklepie Hihi. Co do telewizorów widze je czesto stojące koło siebie. W SP kolory są jaskrawsze pilot do bani W KDF z kątami jest lepiej. Od dłuższego czasu bije z myślą który kupić i nie mogę znaleźć consensusu. Gdzieś czytałem ze mają wyjść nowsze modele soniaka z mniejszymi pikselami i innymi bajerami. Czy wie ktoś coś może na ten temat, kiedy by to miało być itp
 

Percio

New member
Nie bede sie powtarzał watkó jest chyba ze 3 jak nie 4 prawie identyczne Więc poczytajcie sobie wątek: " Czy to potwierdzicie???? Ankieta " Ru$lan - ja chyba poczekam :)
 
Ostatnia edycja:

JacekW.

New member
Witam ponownie,
Żona po obejrzeniu: plazmy, wybrała samsunga:D (jak stwierdziła zdecydowanie lepszy obraz), ale nie podaba jej się "szafa" i będę musiał kupić 46 calowego (może będzie jeszcze lepszy obraz).
Może wiecie, jak sprawdza się czas pracy lampy (niestety w sklepach u nas różnie bywa z uczciwością:( ). Czy stolik to wyposażenie standardowe?
Ciągle się waham, czy nie kupić Sony, ale 1 tys. zł na drodze nie leży, a mówicie, że różnice w obrazie są niewielkie. I tak przed zakupem jeszcze raz dokładnie obejrzę obydwa.
Percio, czekać nie będę, bo za nerwowy jestem:p , nowe modele może będą, ale czy ceny też będą niższe;) , JVC z HD-ILA 56 cali ma kosztować około 5000 USD (info z Ma.....edi).
Jacek

Chyba znalazłem do wejścia w menu serwisowe: INFO -> MENU -> MUTE -> POWER - możecie potwierdzić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry