Tylna projekcja spisek sprzedawców ?

kukes

New member
Witam , zauważyłem w paru sklepach dziwne zjawisko, a mianowicie totalną próbę odwrócenia uwagi klienta od tv z tylną projekcją!? Np w pierwszym sklepie - wszystkie plazmy i lcd miały podpięte porządne żródło sygnału porządnymi kablami tak jak bozia przykazała, natomiast stojące obok tv z tyl. projekcją miały podpiętą zwykłą antenę szerokopasmową, tym samym obraz na tylnej projekcji był znacznie gorszy.Kolejny sklep i jeszcze dziwniejsza sytuacja , wszystkie plazmy i lcd wystawione i wyeksponowane natomiast tylna proj. ustawiona właściwie z boku TYŁEM do klientów ( mogli oglądać jedynie tylną obudowę ) dodatkowo jeden wyłączony - Samsung - drugi włączony na zwykłaj antenie - Sony- .O co chodzi , przecież te tv biroąc pod uwagę stosunek jakości do ceny oraz rozmiar obrazu biją na głowę plazmy ( stała taka chyba lg za 5000 i leciała akurat reklamówka pixel plusa , o dżijzess jak to paskudnie wyglądało - współczuje osobie która to kupi ) i lcd.Takie podejście sklepów do klienta nie powinno mieć miejsca klient powinien mieć możliwość obiektywnego rozeznania przy zakupie tv , a nie że pewne rzeczy są przed nim ukrywane .Kiedy spytałem sprzedawcę dlaczego te tv są tak ,,ukryte,, przed klientem odpowiedział ,że nie ma nimi zainteresowania , normalnie załamka , sprzedawca roku !!!!Pozdrawiam wszystkich ( użytkownik crt :)
 

kwiatulla

New member
to samo w UK

Musze z przykroscia stwierdzic ze to samo jest w UK i jeszcze gorsze parametry tych telewizorow sa tak ustawiana ze obraz jest ciemny ze ledwo co widac
 

Jarek5_7

New member
ja jak chodzilem za swoim tv w mediamarkcie uslyszalem ze w kdf sa male lusterczka;) czyli dlp, a to akurat jest w samsungach. i ze kdf maja taka dobra cene bo sony ma uniwersalne obudowy :D ?? nie wiem co mogloby mu chodzic hehe
 

subzer0

New member
MM jest wprawdzie nie dla idiotów ale nie dotyczy to sprzedawców :confused: spotkałem się już wielokrotnie z totalną ignorancją z ich strony w dziedzinie sprzętu rtv, który sprzedają.
A co się tyczy sprzedaży tv to bardzo upraszczając mając przykładowo marżę 40%, to generalnie od kwoty 12 tys zarabiam dużo więcej niż od kwoty 7 tys patrząc na jedną transakcję.

pozdrawiam
 

raul

New member
Ja od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem KDF-a 42a11e ktory to zakupilem w sieci Avans
Wczoraj koles z tego wlasnie sklepu ktory mi go przywiozl wnoszac do domu pyta mi sie czemu nei kupilem sobie za podobna cene plazmy np. Philipsa ale po moim pytaniu czy kiedykolwiek porownywal te 2 tv i czy wie jakie maja rozdzielczosci koles wymiekl i przyznal mi racje ze chyba jednak ten KDf jest niezly

Oni sprzedaja towar o ktorym nie maja zielonego pojecia a ta sytuacja tylko to potwierdza
 

koja

New member
Gdzie kupiłeś go w Avansie, ja pytałem w jednym ze sklepów tej sieci w Tarnowie, powiedzieli mi. że nie mają w ofercie. Ile kosztował ?
 

maszek

New member
Bez reklam
Kiedy spytałem sprzedawcę dlaczego te tv są tak ,,ukryte,, przed klientem odpowiedział ,że nie ma nimi zainteresowania , normalnie załamka , sprzedawca roku !!!!Pozdrawiam wszystkich ( użytkownik crt :)[/quote]

To niestety normalka w dobie LCD i plazm. Rynek wytworzył taki obraz "nowoczesnej technologii", ze nikt już nie zapyta sprzedawcy o 50 Hz telewizor - chyba że chce go postawić w altance na działce. To samo tyczy się telewizorów tylnoprojekcyjnych i ze skróconą wyrzutnia kineskopu. Ludzie po prostu chcą mieć duże, płaskie i najlepiej tanio kupione telewizory. Poczekamy i zobaczymy jak "ludziska zwariują z zakupami", kiedy np. BR stanie się standardem w DVD. Każdy maniak HDTV będzie chcieć być na topie. ;)
 

raul

New member
koja napisał:
Gdzie kupiłeś go w Avansie, ja pytałem w jednym ze sklepów tej sieci w Tarnowie, powiedzieli mi. że nie mają w ofercie. Ile kosztował ?

Pytalem w sumie w 3 Avansach w okolicach bytomia i w kazdym byl dostepny od reki z tym ze w kazdym mial oczywiscie inna cena ale i tak mozna sie z nimi targowac wiec nie ma problemu Ja zaplacilem 6500 zl i wydaje mi sie ze nie jest to zla cena biorac pod uwage ze w media kosztuje ponad 7 tys

Dzwon po Avansach z twojej okolicy a na pewno znajdziesz
 

Qcz

New member
raul napisał:
Pytalem w sumie w 3 Avansach w okolicach bytomia i w kazdym byl dostepny od reki z tym ze w kazdym mial oczywiscie inna cena ale i tak mozna sie z nimi targowac wiec nie ma problemu Ja zaplacilem 6500 zl i wydaje mi sie ze nie jest to zla cena biorac pod uwage ze w media kosztuje ponad 7 tys

Dzwon po Avansach z twojej okolicy a na pewno znajdziesz
dales 6.5k za 42 cale? Spokojnie za 6.5 idze brac na alegro czy w sklepach netowych a nawet po 6.4-6.3 sa oferty..ale za 50"!! Przeplaciles kilka dobrych stowek.
W MM w Poznaniu 50" jest po 8499 :D :eek:
 

raul

New member
Qcz napisał:
dales 6.5k za 42 cale? Spokojnie za 6.5 idze brac na alegro czy w sklepach netowych a nawet po 6.4-6.3 sa oferty..ale za 50"!! Przeplaciles kilka dobrych stowek.
W MM w Poznaniu 50" jest po 8499 :D :eek:

Doskonale wiem ze na allegro sa za taka kase 42 cale ale jak znajdziesz w normalnym sklepie nie internetowym taniej ten tv to ci pogratuluje
Jakos nie mam zaufania do kupowania za taka kase na allegro albo w sklepach internetowych jak bym znalazl sprzedawce z allegro z moich okolic to moze bym sie zdecydowal ale niestety nie znalazalem
 

koja

New member
Patrzylem na ceny w sklepach internetowych, na 42", patrzyłem na http://www.skapiec.pl/site/cat/36/comp/73208_cena/ porównanie cen z różnych sklepów internetowych cena była od 6150 do 6700, uważam że raul nie przepłacił. Ja tez wolałbym dac trochę więcej a kupować na miejscu w sklepie. W MM w Krakowie cena jego tj. 42" byla 7780
 
Ostatnia edycja:

Robzol

New member
W Rzeszowie w sklepie Sony cena za E50A11 8500 zł,po negocjacjach 6700 zł super obsługa.Sam telewizor odbiera super,narazie same plusy
 

Tom0000

New member
Spisek ? Mozliwe.

Jeszcze nigdy i nigdzie nie widzialem odbirnika z tylna projekcja , ktory dawalby obraz mogacy byc okreslany mianem dobry.
W sklepach (roznych) widzialem i wszystkie nie zaslugiwaly na miano dostatecznego.

Raz w hotelu byl, no i wygladalo to lepiej niz w sklepie , ale duzo jeszcze brakowalo do tego , aby uznac to za dobre.

Tak wiec jestem stracony dla koncepcji tylnej projekcji.
 

pedro1

New member
Witam,

ostatnio byłem w MM w Poznaniu,
akurat był tam podłączony TV projekcyjny Sony KDF-E42A11, a obok stała też podłączona BRAVIA 40'' serii W.
Leciało jakieś demo hd,
i w skrócie co mogę powiedzieć, to to, że obraz z tylnej projekcji niewiele się różnił od tego LCD, nasycenie, barwa, kontrast bardzo zbiżone,
przy czym obraz z tylnej projekcji wydawał się bardziej analogowy,
nie tracąc przy tym szczegółowości ( odległość od TV ok 1,2 metra ),
i muszę powiedzieć, że postęp jaki się dokonał w tylnej projekcji jest bardzo duży, i śmiało mogą konkurować z LCD i PLAZMAMI.
 

deoc

New member
No tak Wasze opinie coraz bardziej przekonuja mnie do projekcji tylnej w standardzie 3LCD, tyle tylko ze naprawde dzis musze przejsc sie do sklepu Sony i obejrzec jeszcze raz dokladnie bo wydaje mi sie ze za ~5000 nic lepszego sie nie kupi - chociaz nadal zastanawiam sie nad "tania" Plazma 42" lub LCD 32" np. nowym Panasonic'iem z koncowka xxxx50??
 
Do góry