czy to potwierdzicie ??? - ANKIETA

artek

New member
Halo.
Pytanie kieruje do użytkowników różnych technologii - czy to prawda, że porównując tylną-projekcję oraz lcd/plazmy (w codziennym użytkowaniu z ponad 2 metrów):
1- jakość obrazu będzie taka sama przy sygnale z DVD (a w przyszłości HD)
2- jakość obrazu przy sygnale ANALOG z indywidualnej anteny będzie o WIELE lepsza
3- unikamy tych wielu "medialnych" problemów, tj. duszki, wypalanie pikseli itd.

Jeżeli w tym poście się to potwierdzi, to jak dla mnie nie ma ŻADNEGO powodu szukania lcd lub plazm. POWÓD? Cena i Wielkość. Pozostaje chyba tylko sprawdzić gniazda, rozdzielczość i to chyba wszystko (chyba, że jeszcze jakieś ważne decyzje?) - i technologia już wybrana.

Ciekaw jestem opinii użytkowników każdej z technologii (siłą rzeczy subiektywnych).

Będę korzystał staroświecko z telewizora: zwykłe DVD i antena indywidualna (odbiór na zwykłym CRT bez zastrzeżeń) a dźwięk z amplitunera. I ostatnie pytanie: czy to powinno zmienić moje nastawienie: w przyszłości DVD z HDMI lub komputer oraz małoprawdopodobny ale możliwy tuner cyfrowy.

Pozdrawiam (i niech się dzieje)
 

hawk70

New member
Trafiłeś w sedno. Nie zgadzam się tylko z jednym. Z tym, że tylna projekcja ma taką samą jakość jak LCD i Plazma.
Według mnie ma LEPSZĄ jakość. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Dla mnie LCD ma za zimne kolory i za ostry nienaturalny obraz. Plazma jest już lepsza ale ta pikseloza (mnie rozczarowała). 3LCD bije je na głowę (oczywiście pod warunkiem, że nie chcemy jej powiesić na ścianie ;-) bo czeka Was kucie ścian ;-) i drugi warunek - nie oglądacie na stojąca z odległości 1 metra bo nic na ekranie nie zobaczycie ;-) - w pozostałych przypadkach 3LCD rządzi).
 

SwMikołaj

New member
Duzo halasu robisz. To poznasz moją opinie.
Technologia jest fajna bo na dzien dzisiejszy kupujesz duzy ekran z fajnym obrazem za nie duze pieniadze. Ale LCD i plazmy tanieją z tygodnia na tydzien. Wiec ja wielkiego pudla juz nie kupie. Na dzien dzisiejszy wieszam TV na scianie i 3LCD mnie nie interesuje. Uklad mojego salonu tez to wyklucza... Wole byc trandy i kupic cos na sciane 42" :bober:

pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
trendy

No właśnie, jeśli ktoś chce być trendy....
Nie każdy ma kasę by być trendy, nie każdy chce być trendy.
A w większości przypadków jednak w salonie znajduje się miejsce na 40 cm głęboki TV.
Jeśli ten sam rozmiar LCD czy Plazmy kosztowałby tyle co 3LCD to 3 LCD kupowaliby tylko Ci, którzy uważają, że to właśnie 3LCD generuje lepszy obraz.
 

sewan

New member
To jest trochę pytanie w stylu:

czym lepiej dojechać z Warszawy do Poznania: pociągiem, samochodem, czy samolotem....?;)

Nie można powiedzieć, że jakiś standard jest generalnie lepszy niż inne - bo każdy ma swoje wady i zalety.

I to klient ostatecznie decyduje, które wady odrzucić, a które zalety wybrać - zgodnie ze swoimi preferencjami.
 

Ricardogo

New member
I ja wtrące 3 grosze co do LCD - zimne kolory, zaostry obraz ?
jest coś takiego jak menu i tam napewno takie wady da się skorygować.
Co do plazmy - pikseloza ?
Przy kiepskim sygnale, starym divixie tak, ale przy antenie, dvd ani hd jakoś niewidzę.
Oczywiście o gustach się nie dyskutuje tym bardziej o możliwościach finansowych.
Należy wybrać to co się podoba i na co stać, i to tyle.:D
 

hawk70

New member
Dokładnie tak. O gustach się nie dyskutuje. Od razu zaznaczyłem że mówię o moim SUBIEKTYWNYM odczuciu i nim się chcę podzielić. Ja miałem kasę na najnowszą plazmę 42" Samsunga (i miałem ją kupić za 2 dni). W sklepie kosztowała 12500 w necie 10000. Zobaczyłem obok KDF i już nie chciałem plazmy (byłem laikiem, dopiero od pewnego czasu mam nowy TV i staram się śledzić co się dzieje (jeśli ktoś mi będzie chciał przywalić to powie, że nadal jestem ;-) ale ma prawo - człowiek uczy się całe życie). Kupując go kierowałem się tylko i wyłącznie odczuciami z oglądania). To jest moje subiektywne odczucie powtarzam. U mnie w salonie i tak nie ma gdzie powiesić plazmy (TV stoi i tak w rogu). Nie odczuwam potrzeby bycia trendy za wszelką cenę (dlatego mam Octavię II a nie Volkswagena - byłoby mnie stać ale po co skoro i tak wszystko takie samo tylko inny znaczek - czy warto wydać 20 tys więcej? dla mnie nie - już z tego wyrosłem). Po prostu tylna projekcja 3LCD jest naprawdę dobra za przystępną cenę. Poczytajcie posty o niej i posłuchajcie użytkowników. Wszyscy są zadowoleni. Jedyne nad czym się zastanawiają to cena lampy (za 5 lat). A poczytajcie o plazmach, wypalaniu znaczków (mi to wisi - nie muszę pisać petycji do KRRiTV) pikselozie przy słabym sygnale (a co to pixeloza - ja u siebie nie wiem), zużyciu prądu (za 5 lat z tej różnicy będę miał na lampę (i TV jak nowy), wypalone pixele - a co to za "zwierzę" - i gdzie je można ujrzeć :confused:- ja nie wiem? itd, itp. Wybrałem ten TV bo mnie urzekł obrazem a że przy okazji był tani - super - tylko się cieszyć. Czego więcej chcieć. Zbyt wiele osób utożsamia tylną projekcję z projektorami starej generacji. 3LCD daje inne możliwości. Poczytajcie fora w Polsce i za granicą to zobaczycie co sądzą o nich inni. Ja nie znalazłem żadnych negatywnych postów. Jedyne negatywne opinie pisałem ja sam ;-) bo jak mi coś nie pasuje to piszę szczerze ale chodziło mi o konkretny model i ilość gniazd a nie o jakość obrazu.
Właściciele tylnej projekcji - prośba, żebyście się też wypowiedzie

TYLNOPROJEKCYJNOWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ :D
 

Bartholoomew

New member
Witam ja również jestem użytkownikiem kdf`a i podzielam zdanie przedmówcy.
Za takie pieniądze telewizorek HD Ready w tym rozmiarze-rewelacja.
będę nieorginalny ale powiem iż jakość obrazu mnie przekonała. Chodziłem długo, ogladałem, wybierałem, prosiłem o przedstawienie za i przeciw, ciągle słyszałem jakiś bełkot. Po prawie 2 miesiącach wyborów padło na 3LCD.
Dziś już na chłodno oceniam iż był to bardzo trafny wybór.
pozdrawiam "tylnoprojektowców 3LCD"
 

rogo4

New member
Chciałem gorąco poprzeć moich przedmówców. Od tygodnia mam kdf 50". Jest naprawdę super. Odczucia sa oczywiście indywidualne. Ja oglądam z 6 metrów. Telewizora nie mogę powiesić na ścianie zresztą nie miałoby to sensu. Zwykły polsat cyfrowy daje frajdę z oglądania.Mam dwa filmiki HD DVD z http://shop.ottonia.de/index.cfm ale nie mam na czym ich puścić. Mój procek IV 2,6 i GeForce 5800 512 MB zacina się przy rozdzielczości 1980/1080. Planuję dalsze inwestycje ale nie wiem czy pakować się w Snazio lub Kissa czy czekać na erę blu-raya. pozdarwiam D.R.
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Nie wiem czy jestem wyznacznikiem ale ja czekam do "po mistrzostwach świata w piłce nożnej". Po pierwsze pojawi się tego więcej (vide zapowiedzi) a po drugie powinno ostro stanieć. Wydaje mi się, iż jest teraz najgorszy moment na kupowanie ale jak się komuś spieszy to go rozumiem (sam miałbym chęć ale mój substytut czyli laptop radzi sobie z filmami HD całkiem nieźle).
A poza tym dzięki za poparcie. Wreszcie nie jestem osamotniony w tej dyskusji ;-).
 

subzer0

New member
Witam,
przed rokiem remontowałem dom i przygotowałem sobie specjalnie miejsce pod płaściaka, naprawdę kupa roboty. Miał wisieć na ścianie więc wyprowadziłem w spoinach zasilanie, kable sterujące, sygnałowe, itp. tak żeby nic nie było widać, tylko wielki, płaski ekran.
Zakup się trochę przesunął, i wreszcie pod koniec ubiegłego roku zacząłem rozglądać się za Pioneerem, byłem zdecydowany na Plazme tego producenta bo z forum wiedziałem, że jest najlepsza... aż do momentu gdy zobaczyłem nowego Soniaka 3LCD w akcji.
Jakością w niczym nie ustępował plaźmie a przy słabszym sygnale wręcz ją przewyższał, no i ta cena, właściwie połowa ceny:D
Morda mi się uśmiechnęła i mam teraz kdf'a, nie żałuję wyboru. Wszyscy moi znajomi, bez wyjątku są również pod wrażeniem wielkości i jakości obrazu.

Wkrótce będą nas miliony :cool:
 

dzekoo

New member
Witajcie. Dwa tygodnie temu przypadkowo zobaczyłem Sony KDF-E50A11E w sklepie. Stały też plazmy i LCD. Zródło: testowe DVD na wszystkich. Właściwie chciałem przejść obok, bo wiedziałem, że tylna projekcja daje duży, ale słaby obraz (IMHO). Jednak to co zobaczyłem nie było złe. Odszedłem parę kroków, obniżyłem się. Rewelacja. Przez moment zastanawiałem się czy to naprawdę tv projekcyjny. Głębokość na to wskazywała, ale już brak "przyklejonego" stolika wydał mi się dziwny. No i jakość, tak różna od tv projekcyjnych które widziałem. Nawet "kąty" dużo lepsze.

Wprawdzie w porównaniu do plazm i LCD obraz jest ciemniejszy, ale zwłaszcza duża przekątna robi wrażenie. przy 50'' 3LCD, 42'' plazmy, czy 32'' LCD wydaje się małe i drogie. Nie wiem jak z jakością podłączenia tego TV do komputera. W salonie chciałbym mieć tylko TV, bez dodatkowego monitora komputerowego, czy da radę na tym przynajmniej odebrać pocztę i przeglądać strony WWW? Chyba LCD będzie lepszy w tym zastosowaniu. Lampy też dużo kosztują, a to że nie mają gwarancji (jak piszecie) to już kpina.

Kupuję dopiero za parę miesięcy, wtedy sytuacja może być inna - różnica w cenie nie tak korzystna, ale gdybym zamawiał już dziś - bez wątpienia byłby to Sony KDF 50''. Ma najlepszą cenę/cal przy b.dobrej jakości.

Pozdrawiam
Jacek.
 

wojciechp

New member
KDF - rozdzielczości

Przyznaję,że jestem cienki w temacie HD,a zacząłem się nim interesować właśnie przez KDFa,którego opisy w tym forum początkowo mnie zaciekawiły,potem zaintrygowały,rozgrzały aż w końcu go zobaczyłem w MM. Mój domowy skarbnik;) był oczywiście anty:mad: ,ale po konfrontacji w w/w sklepie spuścił z tonu - że i owszem niczego sobie(zwłaszcza,że do konfrontacji użyłem jej ulubionego "Gladiatora":p .DVD było bez HDMi). Jestem już zdecydowany, mam jedną wątpliwość i proszę was o jej wyjaśnienie. Miejcie jednakże wyrozumiałość dla mej podłej znajomości tematu. Chodzi o pomienioną wyżej rozdzielczość tego tv: 1280x720. Gdzieś,być może tu znalazłem określenie "małe HD" w odróżnieniu od "dużego" 19coś tam x1080. Astra daje 1080i,jest jeszcze 1080p.Moje pytanie jest takie - czy kupno tego tv jest obciążone w przyszłosci(zdaję sobie sprawę,że nie wiadomo tu w Polsce jak dalekiej) stratą jakości odbieranych programów tv lub DVD(HD DVD,Blue-Ray). Czy też,przepraszam fachowców za moje określenia,skanowania,przeploty,do których ten tv jest zdolny, mogą zniwelować tę niedogodność(?). Może do tego tv po prostu trzeba dodać dobre dvd z HDMi(np sony ns92) i już będzie dobrze? Nie będę podłączał Pceta,ani też konsol,tylko Cyfrę i dvd.Buszując po sieci widziałem informację z jakichś tegorocznych targów video w Stanach,gdzie Sony wypusciło tylnoprojekcyjny tv o głębokości dwudziestukilku cm,do powieszenia na ścianie i rozdzielczości 19coś tam x1080. Zdaję sobie sprawozdawczość,że to cudo jest w cenie Mercedesa s-ki. Kupować? Czekać(nie wiadomo ile i na co)? PS.plazmy i lcd odpadają z powodu ich cen i jakości oraz cen/jakości.
 

aaa

New member
WITAM i przyłączam się do kolegi:).

Krótko:
1) czy kupno KDF-a o rozdz.1280x720 daje w przyszłosci RYZYKO OBNIŻENIA JAKOŚĆI OBRAZU ze źródła o wyższej rozdzielczości (z jakiego - np. gdy będzie sygnał HD, płytka DVD z wyższą rozdzielczością, itd.)?
2) czy odtwarzacz z HDMI jest tu lekarstwem (i na ile)?
3) czy funkcje i bajery (typu: skanowania, przeploty, itp.), potrafią zniwelować tę niedogodność (owo "małe HD")?

To chyba nie powinno być na tym forum:rolleyes:, ale dajcie proszę chociaż link w bardziej właściwe miejsce.
 

hawk70

New member
Ja także nie czuje się jako super specjalistą ale odpowiem jak ja to rozumiem i dlaczego kupiłem KDF-a (może Wam to coś pomoże):
1. Sprzęt się ciągle zmienia. Wychodząc ze sklepu z nowym i tak się ma już przestarzały. Kumpel mi mówi czekaj, a ja: na co? Technologia się ciągle zmienia (a u nas najwolniej :-( ).
2. Zanim TVP, Polsat i inni cudacy zaczną nadawać w "dużym" HDTV jak piszecie to wpierw wogóle muszą nadawać w HDTV. Zadajcie ich inżynierom pytanie kiedy (lub poczytajcie na innych wątkach o wrażeniach tych co je zadali ;-)) Krótko mówiąc odpowiedzi są typu: a co to HDTV. Szacuję, że niestety na pierwsze programy w HDTV poczekamy między 5 a 10 lat a w tym czasie nowością będą telewizory holograficzne (w Japonii bo w Polsce to będzie nowinka, którą będziemy się tu na tym forum dzielić jako nieliczni wtajemniczeni ;-)).
3. Problem się pojawi gdy za rok czy coś w tym rodzaju dotrze do nas BR czy HD czyli nowa generacja odtwarzaczy. Poczekamy kolejny rok zanim ustali się, który ze standardów wygra ( w tym czasie będzie to wiodący temat na forach). Za następne pół roku pojawią się pierwsze filmy z dubbingiem czy polskimi napisami (wiem, że pomijam 50 osób w Polsce, które zainwestowały w odtwarzacze typu Snazio i oglądają filmy w HDTV ściągane z netu ale wciąż to jest manufaktura, gdzie sami ściągmy, sami robimy napisy, dzielimy się itp. Jak na XXI wiek i centrum Europy to mi troszkę wstyd) - Nie zamierzam oczywiście nikogo urażać. Jestem pełen uznania dla tych pionierów. Oni naprawdę coś chcą zrobić w tej beznadziei ale niestety tyczy się to bardzo ograniczonego grona osób.
4. A jeśli chodzi o te filmy to żeczywiście jak będą nagrane w 1080i to oglądanie ich będzie ciut gorsze na ekranie 720p (tak umownie nazwę małe i duże HDTV) niż mogło by być na ekranie obsługującym 1080i.
5. Parę drobiazgów:
Nie słyszałem o projekcji 1080i (ale niedługo pewnie usłyszę)
Coś mi się obiło o pierwszych plazmach (drogo)
Zostają więc jedynie LCD ale ich przekątne i jakość wyświetlania dla mnie są nie do przyjęcia (dla mnie TV do HDTV zaczynają się od 50" jak mój, chociaż po dwóch miesiącach oglądania dochodzę do wnioski, że mógłby być ciut większy).
Jak nawet w ciągu roku z prywatnego importu takie coś się pojawi to będzie początkowo droższe od mojego samochodu więc nasi "domowi skarbnicy" tego nie zaakceptują.
6. Tak więc zostaje nam:
Kupić 3LCD i cieszyć się, że jest super i zaakceptować, że jak potencjalnie w przyszłości będzie BR w rozdzielcziści 1080i to ja go obejrzę na 720p (trochę gorzej (pytanie czy to będzie aż tak zauważalne) ale wciąż genialnie w porównaniu ze zwykłym DVD czy TV).
Czekać, czekać, czekać .....
Jak długo? Według mnie po wsze czasy gdyż w Japonii testują UHDTV bo HDTV to za mało a czytałem o pierwszych prawie "komercyjnych" modelach quasi holograficznych. Może zaczekamy na nie? No ale wtedy w testach będą takie z zapachami (już są) oraz .....

Reasumując ciut przydługą wypowiedź:
DO SKLEPU PANOWIE !!!!! Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
 

subzer0

New member
Popieram całkowicie przedmówcę, do sklepu Panowie i nie martwcie się na zapas.
Zanim zaczniemy oglądac TVPHD miną lata i może wymienimy do tego czasu już telewizory na "surrealistyczne farby kwantowe na bazie podtlenku baru..." ;) a do tego czasu będziemy oglądać DVD w 720p czy 1080p. To i tak taka żyleta, że szczęka wam opadnie a reszta jest sprawą drugorzędną.

pozdrawiam :cool:
 

koja

New member
Mam zamiar kupic kdf tylko ze 42". Zakup plzamy czy LCD nic mi daje bo TV stoi "na oknie" tak ze o powieszeniu nie ma mowy, ale mam pytanie do użytkowników, jak jest z jasnością, czy w dzień słoneczny da się oglądać na tle okna ?
 

hawk70

New member
Odpowiedź ma "dwa dna".
TAK
U mnie stoi od słonecznej strony i niezależnie od natężenie słońca daje się oglądać
NIE
Bo nawet CRT czy najjaśniejszy oglądany TV pod słońce będzie wyglądał "tak sobie". Jeśli jesteś zadowolony z dotychczasowego oglądania to nadal będzie OK.
 

aaa

New member
POZDRÓWKI
Hawk70... masz wenę - tyle liter naraz to ja nawet na maturze nie napisałem;)

Rozumiem Waszą pewność (Wy już zapłaciliście i "domowi skarbnicy" już postawili pieczątkę na fakturze), ale przypomnijcie sobie proszę Wasze wachania dzień przed finalizacją. Ale dziękuję gorąco za Waszą cierpliwość.

Zgadzam się z Wami, że czekając i czekając i czekając i ......... to ja nawet nie zauważę tych "podtlenków boru" (czy jak to tam było Subzer0?). Ale obiecuję, że jeszcze... 3 lata i kupię:p (na poważnie - marzę o 04.2006) a Wy będziecie mieli spokój (chyba, że będę męczył w temacie tych "tlenków boru", którymi Wy będziecie się już inhalować i znowu przekonywać nas do zakupu).

Zatem pytania:
a- czy odtwarzacz z HDMI wyraźnie poprawia jakość obrazu w stosunku do połączenia EURO (zwykły film DVD - bez HD)?
b- czy zwykłe DVD (odtwarzacz) ma jakieś parametry rozdzielczości wychodzącej? (ja w instrukcji swojego Thomsona niczego takiego nie znalazłem).
 
Do góry