lampa do SONY KF-50SX200

Tango

New member
Witam Wszystkich serdecznie!

Jestem pierwszy raz na waszym forum i zwracam się do Was z moim problemem :sad: .
W projektorze który użytkuje uległa przepaleniu lampa UHP 100 i stąd moje pytanie, czy jest szansa na zakup w niższej cenie niż oficjalna w sieci serwisowej Sony Poland .Moze ktoś przerobił ten temat i mógłby podać jakąś cenną wskazówkę ?
Pozdrawiam

Krzysiek
 

doton

New member
W projektorze czy w telewizorze projekcyjnym?
Jeśli w telewizorze to niektóre serwisy wymieniają w ramach gwarancji (pisze niektóre ponieważ dowiadywałem się osobiście w serwisie w Łodzi i powiedzieli, że wymieniali już takowe w ramach gwrancji)
Na stronie sony.pl są telefony to serwisów w całej Polsce poszukaj i zadzwoń, może się dogadasz.

Napisz jak poszło.
 

Tango

New member
Oczywiście chodzi o TV projekcyjny .Na dzień dzisiejszy dzwoniłem do serwisu i cena lampy wacha się w granicy 1150-1200zł .Najgorsze jest to ,że producenci żarówki - OSRAM czy PHILIPS mają podpisane umowy z producentami sprzętu i nie mogą jej sprzedać indywidualnie ( nie każdy typ ) .W firmie OSRAM bardzo miła pani powiedziała, że akurat tego dokładnie modelu żarówki nie ,ale inny czemu nie ...to wszystko zależy od umów. Wymiana samej żarówki w obudowie jest dziecinnie prosta i nawet laik by sobie z tym poradził, ale po co jak można kupić żarówkę z bezużyteczną drugą obudową i zapłacić krocie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tango

New member
Sprawuje się bardzo dobrze.Ma świetną jakośc obrazu, chociaż jest pozbawiony wejść DVI i HDMI .Posiada jedynie dwa wejścia RGB , Smartlinka i zwykłe Video i S-VHS .Przydałby się chociaż Component na wyposażeniu ,ale jak widziałem jest kabel Components - Scart ,czy to jest lepsze rozwiązanie niż Scart-Scart po RGB to nie wiem. Lampa wytrzymała około 3lat a ostatnio chodziła na dużym nasyceniu i kontraście bo tak mi sie obraz najbardziej podobał :)
Jednym słowem polecam .
 

Tango

New member
Jeżeli chodzi o ekran dla mnie najważniejszą sprawą jest rozdzielczość i jakość obrazu.
Plazmy które mają 640 x 480 są dla mnie nie do przyjęcia szkoda na to pieniędzy .
LCD który użytkuje,posiada rozdzielczość 768 x 1366 i wiem wtedy że jest jeszcze jakiś zapas na przyszłość :) Porównywałem wiele sprzętu tv i przekonałem się do projektora .Duży ekran, bdb rozdzielczość, niezłej jakości obraz, wielokrotnie lepszy niż na średniej plazmie ,jedyny minus to lampa .Polecam Ci tą BRAVIE są to bardzo dobre telewizory projekcyjne i na szczęście coraz tańsze :)
Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry