Ekran proejkcyjny

leebake

New member
Witam
Mam taki problem. Na imprezie chcemy użyć projektorów do wyświetlania róznych prezentacji na ekranach. Obraz musi być spory żeby był widoczny a zarazem jak wiadomo ostry. Rzucać będziemy od tyłu. Teraz pytanie ... Z czego zrobić ekrany żeby wyszło tanio i solidnie. Pogoda może być różna bo to początek stycznia więc śnieg, deszcz, wiatr. Z konstrukcją nie będzie problemu bo wykonają ją fachowcy tylko nie wiem czego użyc jako ekranu.
Słyszałem gdzieś że dobra była by folia malarska biała. Co o tym sądzicie? Czekam na pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje i Pozdrawiam
 

andrzejlisek

New member
Nie wiem, czy temat aktualny, ale można spróbować wykorzystać bialą tkaninę przepuszczalną światło. Cena od 10 do 30 za mb w zależności od rodzaju tkaniny. Do sklepu weź latarke i podświetlaj tkaniny od drugiej strony i wybierz taką, w której światło będzie najmocniejsze. Tkanina musi być zamocowana na solidnej ramie bez poprzeczek, najlepiej, jakby była naciągana jak płótno do malowania obrazu.

Kup 1mb na próbę i oceń sam, czy uzyskuje się wystarczającą jasność obrazu.

Nie wiem, jakiej jasności masz projektory i jak duże obrazy chcesz otrzymać i czy te prezentacje będą w dzień, czy po zmierzchu.

Jeżeli obraz ma być mniejszy, to można zastosować szybę matową, jednak może być problem ze zdobyciem tafli odpowiedniej wielkości, a przy sztukowaniu miejsce łączenia będzie widoczne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry