czyszczenie KDFa

rzaba

New member
Witam, Czy ktoś sie juz zabierał za czyszczenie luster w KDFie? Otwieramy potwora od przodu czy raczej tylny panel. MOze macie zdjecia i cos w stylu krok-po-kroku? Czy jest to bardzo skomplikowane? Znalazlem jednego posta na ten temat ale jest bardzo ogolny... z gory dzieki,
 

rzaba

New member
3 lata, 8200 godzin Pojawilo mi sie lekkie odbarwienie na gorze, pasek szerokosci okolo 3-4 cm widoczny na jasnych tlach (taka jakby lekka sepia) - miałem przeprowadzke i wydaje mi sie ze to od tego momentu sie pojawiło....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie to przetarcie luster nie pomoże.
Prawdopodobnie coś się lekko wstrząsnęło . Zgłoś do serwisu - to nic poważnego. Ja sam bym nie dotykał :(
 

rzaba

New member
serwis w kraju w ktorym mieszkam moze byc niedorzecznie drogi niestety + nigdy nie masz pewnosci co tak naprawde zrobia
 

spietras

New member
Ja mam to samo jak kolega wyżej a co do serwisu to pogwarancyjny może sporo kosztować. Wydaje mi się że jednak to jest zabrudzenie ponieważ teraz wyszedł mi pasek u góry czerwony i na dole niebieski. Telewizor nie przenoszony itp. Gdyby ktoś potwierdził to otworzył bym pudło.
 
Ostatnia edycja:

spietras

New member
Znalazłaem na necie strony z czyszczeniem tego bloku czy ktoś tego próbowal ??. Widzę że w USA przedłużyli na ten element gwarancję do 2010 nie zależnie od daty zakupu TV, więc pewnie to jest jakiś bład konstrukcyjny. Napisałem maila do Sony zobaczymy co odpowiedzą. Z tego co czytam to prędzej czy później kazdy posiadacz tego TV z tym się spotka :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry