Opienie o telewizorach 3lcd

sin111

New member
witam mam na oku tv SONY KFD E50A11E.Cena takiego cacka wynosi okolo 8 tys zl a obraz wg mnie jest znacznie lepszy niz w telewizorach plazmowych(porownywalem w sklepie).Napiszcie prosze czy jest jakis haczyk skoro te telewizory sa srednio 3 razy tansze od plazm a obraz maja o wiele lepszy(moim zdaniem).Co bardziej sie oplaca kupic i czemu??
 

mareck

New member
Właśnie bawię się nim od kilku dni. Jestem bardzo zadowolony, obraz w PAL (TV/satelita) wygląda świetnie, z 3m nie widać żadnej pixelozy. Osobiście obraz bardziej mi się podoba niż z plazm/LCD. Jeszcze nie sprawdzałem jak zachowuje się z HDTV. Obraz jest b. jasny aż trudno uwierzyć, że to tv projekcyjny (po obejrzeniu kilku tego typu tv w sklepach żona była przerażona, bo rzeczywiście na tamtych nie było nic widać)

Zalety:
-50cali, nareszcie widzę napisy ;)
-cena (można znaleźć na sieci już za ok. 7000)
-żadnych obaw o wypalanie znaczków
-HDMI
-bardzo zgrabny (jak na tv projekcyjny)
-świetny tryb lekko przycinający i rozciągający obraz w 4:3 tak, że
ładnie wypełnia całą powierzcznię ekranu.
-b. łatwy w obsłudze

Wady:
-przy totalnej ciszy w pomieszczeniu słychać wentylatorek, zapewne w dużej mierze przyczynia się do tego obecność samych twardych powierzchni w salonie, ale już się przyzwyczaiłem, jeszcze pokombinuję z umocowaniem na ścianie za tv czegoś tłumiącego odbicia
-ciężko kupić
-aby uruchomić wbudowany tuner DVB-T trzeba przestawić kraj na Niemcy (i tak nie testowałem, bo co prawda znalazł testowe stacje nadawane w Warszawie, ale stwierdził, że nie nadają sygnału, prawda to?

Ciekawe jak będzie wyglądać żywotność lampy, ale z tego co wszyscy piszą to powinna wystarczyć na kilka lat a nowa ma kosztować ok. tyś. zł.

Podsumowując - za te pieniądze super.
 

sin111

New member
Dzieki wielkie za twoja opinie.W takim razie raczej zdecyduje sie na niego-nie podlaczales moze go do komputera??ciekaw jestem jak wygladaja filmy Divx czy nawet gry na tym cudenku??
Ad lampy-pewnie ja jest jeszcze ciezej kupic niz ten tv :p
 

mirkl

New member
mareck napisał:
Właśnie bawię się nim od kilku dni. Jestem bardzo zadowolony, obraz w PAL (TV/satelita) wygląda świetnie, z 3m nie widać żadnej pixelozy. Osobiście obraz bardziej mi się podoba niż z plazm/LCD. Jeszcze nie sprawdzałem jak zachowuje się z HDTV. Obraz jest b. jasny aż trudno uwierzyć, że to tv projekcyjny (po obejrzeniu kilku tego typu tv w sklepach żona była przerażona, bo rzeczywiście na tamtych nie było nic widać)

Zalety:
-50cali, nareszcie widzę napisy ;)
-cena (można znaleźć na sieci już za ok. 7000)
-żadnych obaw o wypalanie znaczków
-HDMI
-bardzo zgrabny (jak na tv projekcyjny)
-świetny tryb lekko przycinający i rozciągający obraz w 4:3 tak, że
ładnie wypełnia całą powierzcznię ekranu.
-b. łatwy w obsłudze

Wady:
-przy totalnej ciszy w pomieszczeniu słychać wentylatorek, zapewne w dużej mierze przyczynia się do tego obecność samych twardych powierzchni w salonie, ale już się przyzwyczaiłem, jeszcze pokombinuję z umocowaniem na ścianie za tv czegoś tłumiącego odbicia
-ciężko kupić
-aby uruchomić wbudowany tuner DVB-T trzeba przestawić kraj na Niemcy (i tak nie testowałem, bo co prawda znalazł testowe stacje nadawane w Warszawie, ale stwierdził, że nie nadają sygnału, prawda to?

Ciekawe jak będzie wyglądać żywotność lampy, ale z tego co wszyscy piszą to powinna wystarczyć na kilka lat a nowa ma kosztować ok. tyś. zł.

Podsumowując - za te pieniądze super.

aż serce mi się kroi jak czytam tak pozytywne posty:))
do niedawna byłem przekonany ,że najlepsza będzie dla mnie plazma Panasonic TH42 PE55 ale ...... jakiś czas temu "natknąłem" się na SONY KDF E50A11E i ...... początkowo zgłupiałem a teraz chyba ......zrezygnuje z plazmy:))
Problemem może być żywotność lampy (podobno 8000 godzin ale przy mojej eksploatacji to jakieś 2 lata:)) ) ale kosztuje ona 900 więc jakoś "przeżyje:))
Mareck ..... będę wdzięczny za dodatkowe Twe spostrzeżenia z "zabawy" tym sprzętem ..... MŚ2006 już niedługo i muszę podjąć decyzję co kupić:))
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z odległości 4 metry licząc na duzy ekran to znakomite rozwiazanie . I nie są to jedyne telewizory .
Thomson od lat przoduje w tej technologii w Europie. Na świecie JVC robi furorę w Stanach Zjednoczonych .
Samsunga zachwyca forumowiczów od dawna.
Różnica kotrastu i kątów jest widoczna. Dziś klient pisał - byłem w MM i stały Plazmy i duże 50" tylna projekcja . Zdecydowanie lepiej gra Plazma. Ale to są subiektywne oceny.
 

mirkl

New member
KIKI
dziękuje za wypowiedż ale ...... Panasonic TH42 PE55 (plazma ,która do niedawna była "moim idolem") i SONY KDF E50A11E to przedział cenowy ok. 7000,- natomiast Thompson 50DLY644 to wydatek przeszło 10.000,-zł a Samsung SP50L7HX to już 12.000,-zł .
Od jakiegoś czasu rozważam wszelkie możliwe scenariusze ale po lekturze "wad i zalet" Samsungów i LG (plazm) w końcu skupiłem się na dwóch modelach - z plazm w/w panasonic a z tylnej projekcji w/w sony (nie trafiłem na nic w podobnej cenie a to sony jest dobrze oceniane).
W dalszym ciągu mam dyletam w co lepiej zainwestować - przy plaźmie "przeraża" mnie jej wypalanie (duszki) natomiast przy projekcji tylnej żywotność lampy nie zachwyca (w moim przypadku TV chodzi jakieś 8 godzin dziennie)
pozdrowienia
 

hawk70

New member
Ja też jestem od kilku dni posiadaczem takiego 50" Soniaczka. Uważam, że to najsensowniejsze co można kupić. W miedia Markt stał obok Samsunga plazmy 42", który chciałem kupić za 12 tys. Po porównaniu kupiłem Sony Brawię. Po uruchomieniu w domu okazało się, że jest jeszcze lepiej niż w Media Markt. Full wypas. Nie rozumiem po co przepłacać. Tym bardziej, że ja dałem za niego 6,5 tys PLN.
JJ

ps. a żeby słyszeć wiatraczek to musi być naprawdę cicho i trzeba siedzieć z nosem w ekranie. Z dalszej odległości nie słychać - choć może to po prostu akustyka (lub jej brak ;-)) w moim pokoju.
 

tomek34

New member
Wszystko fajnie - ale jak podłączyć

Jak podłączyć PC do TV projekcyjnego aby uzyskać jak najlepszą jakość ? Często podłączałem PC do zwykłego projektora poprzez złącze VGA i obraz był super. po przełączebiu na S-VHS lub zwykłe Component jakość obrazu drastycznie spadała. Z tego co czytałem to Sony nie ma wejścia VGA ?
 

hawk70

New member
To źle czytałeś. Ma wejście VGA na dodatek nie z tyłu jak HDMI czu Euro lecz z boku, tak że bardzo łątwo je podłączać.
 

buster

New member
Czesc

W instrukcji tego sony jest napisane ze max na wejsciu PC to 1024x768 ....
Jak to wyglada w praktyce ? Nie jest to przeciez natywna rozdzielczosc tego TV ... jest jakas strata w jakoścci ?
Jak wygladaja divx/xvid z kompa na tym telewizorku ?

pozdrawiam
Buster
 

hawk70

New member
Telewizor kupiłem od chłopaków z www.dvtech.pl - mogę ich polecić. Kupuję u nich już od 2 lat i naprawdę sobie chwalę. Cena 6,5 tys to oczywiście cena brutto. Dostałem gwarancję, fakturę itp. Poza tym przywieźli mi go do domu i pomogli zainstalować i podłączyć.
 

hawk70

New member
Jeśli chodzi o współpracę z komputerem to u mnie jest to rzecz drugo jeśli nie trzecioplanowa więc ograniczyłem się jedynie do stwierdzenia, że po podłączeniu działa, wyświatla i jest w miarę OK. Nie bawiłem się szczegółami.
 

KrzyHo

New member
tomek34 napisał:
Jak podłączyć PC do TV projekcyjnego aby uzyskać jak najlepszą jakość ?
Kabel DVI-->HDMI jeśli karta graficzna posiada DVI. Jakość super. W kartach NVidii ustawia się wyświetlacz jako HDTV (w driverze), rozdzielczość 720p lub 1080 i jazda bez trzymanki.

Pzdr
KrzyHo
 

buster

New member
Witam

Wczoraj zrobilem maly rajd po sklepach i poogladalem sobie tego sony zarowno w wersji 42" jak i 50". Najpierw w centrum sony - a w zasadzie w dwóch ...
W pierwszym (50" )przypadku lecial film DVD i powiem szczerze ze jakos srednio to wygladalo... ale telewizor byl swierzo po wlaczeniu, moze lepiej dizala jak chwile pochodzi, tak z 3-4 metrow wygladalo ok ale jak sie patrzylo "na wprost" czyli siedzac na kanapie. Nie zniechecony pojechalem do innego sklepu, tu - tez 50" - lecialo premiere HD ... obraz miodzio ..., obok byly jeszcze LCD i plazma i nawet moja zona stwierdzila, ze jej sie podoba
po przelaczeniu na "zwykle" kanaly troche gorzej ale w porowaniu do LCD i plazmy chyba lepiej. Generalnie doszlismy do wniosku z zonka, ze 50" to za duzo (bedziemy ogladac z max 3m) poniewaz nie mieli wersji 42" (Pan sprzedawca powiedzial ze jeszcze nikt nie kupil 42" wszyscy kupuja 50" w sumie sie nie dziwie skoro taka mala roznica w cenie) pojechalismy dalej.
Kolejny przystanek Saturn w Arkadii. Jak sie okazalo w gazetce byla promocja na model 42" za .... 7000 zl .. lol :D i co najsmieszniejsze wszystko sprzedali i nie bylo jak zobaczyc nawet. Szybki telefon do Janek - tez Saturn i ... jest jeszcze jedna sztuka ... wiec w droge. Po przyjezdzie okazalo sie, ze na szczescie nikt jej nie kupil ...:D wiec mozna bylo obejzec a obok stal model 50". Lecialo na tym demo HD wiec obraz zyleta nawet z 1m. Niestety nie udalo sie zobaczyc nic innego, Pan sprzedawca powiedzial, ze nie moze poscic zwyklej TV bo maja slaby sygnal i w ogole SONY im nie pozwala .... <wielki lol> :D.

Podsumowanie:
Obraz: za taką cenę - extra
Kąty: tu troche gorzej - zwlaszcza w pione, poziom jest ok (ale powiem tak jak patrzylem troche z gory to obraz byl ciemniejszy ale ... ladniejszy - nie wiem czemu ...:D)
Ceny:
sklep 1 50" - 8500
sklep 2 50" - 7900
sklep 3 42" - 7000 - wyprzedane
sklep 4 42" - 7000
sklep 4 50" - ... nie pamietam ale cos kolo 8k

chyba sie zdecduje ... (oczywiscie nie w tych sklepach)

Jeszcze mam 3 pytanka

1. Do hawk70 i innych posiadaczy - czy przy zakupie w sieci mieliscie mozliwosc przesluzenia gwaracncji ?
2. Zalezy mi na dobrej wspolpracy z kompem - laptop z D-DUB, jak to wyglda, w instrukcji jest, ze max rozdzielczosc to 1024x768 co nie idzie w parze z rozdzieldzoscia matrycy ... ?
3. Jak na tym wygldaja divx-y, xvid-y ?

pozdrawiam
buster

P.S. czmu nie mozna umiescic wiecej niz 4 obrazki ... :/
 

hawk70

New member
Witam,
Widzę, że poszedłeś tym samym tropem co ja (tyle, że mi zajęło to tydzień więc szacuneczek ;-). Jeśli chodzi o przedłużoną gwarancję to Ci nie odpowiem bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Trzeba porozmawiać z tymi gostkami od których kupiłem telewizor (www.dvtech.pl). Dla mnie to nie jest aż takie ważne bo być może niesłusznie ale wychodzę z założenia, że jak zaczęło działać to działać będzie ;-) i szkoda płacić za przedłużenie (bo jak się domyślam nic za darmo).
Jeśli chodzi o kompa to sądzę, że obraz nie będzie rewelacyjny (chyba, że podłączy się go przez HDMI lub Component czy w jakiś inny sposób a nie przez gniazdo komputerowe bo rzeczywiście rozdzielczość jaką udało mi się uzyskać nie pokrywała całego ekranu (zostały pasy po bokach) ale nic nie kombinowałem i nie ustawiałem bo poświęciłem na to 5 minut, żeby sprawdzić czy działa i już gdyż nie jest to dla mnie ważne).
 

tomek34

New member
A co z kalibracja? - potrzebna ?

Przeczytałem na innym forum ze TV tylnoprojekcyjne wymagaja jakiejs kalibracji. Czy jest tak rowniez w przypadku tego modelu ? Po co sie ja stosuje ? Czy w instrukcji cos o niej pisza ?
 

hawk70

New member
Sam zamierzałem poruszyć ten temat. Kiedyś przeglądając to forum też się na coś takiego natknąłem ale teraz nie moge się doszukać tego wątku ;-). W instrukcji nic nie jest napisane (a przynajmniej ja się nie doszukałem). Jeśli ktoś by coś wiedział na ten temat to także byłbym wdzięczny za informację.
 
Do góry