Telewizor HDready+PS3 Problem

Badi91

New member
Witam
Mam mały problem posiadam telewizor projekcyjny Samsunga model SP42Q2HL. (http://www.dealtime.co.uk/xPF-Samsung-SP-42Q2HL). Na telewizorze mam napisane HDTV 1080i ready. Na stronie którą podałem jest napisane że telewizor ma możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1080i. I w tym właśnie problem. Ps3 mam podłączone przez oryginalny kabel component SONY do ps3 a kiedy w ustawieniach chce włączyć rozdzielczość 1080i wywala mi cały niebieski ekran i koniec żadnego sygnału. Jedyną rozdzielczość jaką mogę ustawić jest 576i i 576p. Co prawda obraz nie jest wcale brzydki ale jednak to trochę boli, że nie wykorzystuje mocy konsoli jaką daje. Jeśli ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem to proszę o pomoc.
 

Badi91

New member
SierzantHarris napisał:
oryginalny "componnent" od sony jak go nazwałeś NIE JEST KOMPONENTEM-to tylko chincze(zwykłe pal).Kup hdmi i po sprawie.pozdro
Kupił bym hdmi ale nie mam wejścia. I nie chodzi mi o ten kabel który dodawali do konsoli bo to wiem że nie jest component chodzi mi o kabel component tylko orginlany do ps3 zrobiony przez sony na 99zl http://www.ultima.pl/Kabel_Component_Sony/i4691/
Od razu powiem że w ustawieniach Konsoli wybieram że łączy się przez kabel component i kiedy wybieram żeby przetestował rozdzielczość 1080i wyskakuje niebieski ekran jak juz napisałem i pojawia się że obraz niedostępny...

A i na innym forum też poprosiłem o pomoc i jedna osoba napisała że jest to problem z odświeżaniem. Niestety ja się za bardzo nie znam na telewizorach a w menu mojego TV nic takiego nie ma dlatego postanowiłem napisać na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

dbbodzio

New member
Witam
Posiadam ten sam TV tylnoprojekcyjny co Badi91 i mam ten sam problem a właściwie taki że pod zadną rozdzielczościa nie wyswietla mi się obraz w HD podłączam do TV komputer z kartą graficzna GF 8600 GTS zmiana czestotliwości jak poradził czaki nie pomaga bo komputer spowrotem ja zmienia na 60 MHZ :???:
 

Badi91

New member
dbbodzio napisał:
Witam
Posiadam ten sam TV tylnoprojekcyjny co Badi91 i mam ten sam problem a właściwie taki że pod zadną rozdzielczościa nie wyswietla mi się obraz w HD podłączam do TV komputer z kartą graficzna GF 8600 GTS zmiana czestotliwości jak poradził czaki nie pomaga bo komputer spowrotem ja zmienia na 60 MHZ :???:
Wygląda na to że mamy sciamnione telewizory :(
 

skitmen

New member
ja mam taki problem, ze na 720p wszystko działa super, a jak przełącze na 1080i to ekran zaczyna mrugać i nic nie widać. na dekoderze N-ki obydwie rozdzielczości działaja poprawnie. mam połączenie przez HDMI. skoro nie wszyscy to mają, to pewnie problem lezy w PS3. dzisiaj chyba odniase ją do serwisu :(
 

Badi91

New member
a przez co masz podłączone ps3 do telewizora bo u mnie nie dziala nawet 720p:( dzwonilem do servisu ale nie potrafili mi pomoc. (i czy masz ten sam telewizor o ktorym jest temat tz. SP42Q2HL?? )
 
Do góry