KDF 50E2000 - chyba cos sie sypie

hatson

New member
Witam.
Chyba mam jakis problem z moim KDF`em. Mianowicie nie lubi on chyba, gdy sie go wylacza i zaraz wlacza. Po takiej operacji strasznie miga obraz i pozniej dluuugo nie przestaje. Nie stalo sie tak nigdy, gdy dluzej byl wylaczony.

Co to moze byc ? Czy juz lampa ?

Pozdrawiam
 

hatson

New member
Teraz jeszcze widze, ze cos z geometria jest nie tak. Zrobil sie trapezik albo go wczesniej nie widzialem, w co watpie. przy obrazie z ramka jest ona coraz szersza ku gorze. Nawet jak sie wlaczy menu, to widac, ze nie jest rowno z obudowa.

:(
 

hatson

New member
czaki napisał:
to że miga to normlane

No, a dlaczego tak sie dzieje ? Jest to jakos technicznie uzasadniane. Tego efektu nie ma po wlaczeniu telewizora po dluzszej przerwie,a jak przy w miare szybkim wylaczeniu i wlaczeniu migotanie jest naprawde duze i tak szybko nie znika.

Pawel
 

rees

Member
Ech Hatson, witaj w klubie... U mnie stwierdzilem problem z geometria prawie 2 miesiace temu. Był nawet technik z centrum serwisowego Sony i potwierdzil ze geometria jest zwalona, chcial go nawet chetne zabrac, ale po stwierdzeniu ze potrwa to miesiac to odpuscilem sobie. Generlanie doszlismy do wniosku ze lepiej bedzie jak wpisze naprawa softowa a ja sie zglosze przed koncem gwarancji next yera (ok. marca) i wtedy mu go oddam. Optyka pojedzie do fabryki Sony do Hiszpanii a jak wroci to dostane nowa gwarancje...
Co nie zmienia faktu ze mnie po prostu wku... fakt ze obraz jest przesuniety pod katem w prawo - widoczne odchylenie lewej strony w prawo od osi Y. Dokladnie to co piszesz...
Ciekawe, bo nivy fajny tv ale ciagle jakies wady wykrywam. A to nie moge sobie dobrze nasycic obrazu ostatnimi czasy, a to geometria spaprana, a to drga jak szybko wylaczysz i wlaczysz... Gdybym wiedzial ze bede sie irytowal to bym nie pozbywal sie swojej 32 lcd panasonica tylko zbieral kase na 50" ale w owej technologii. Tylko jedna 4 tysie brutto a conajmniej 10 tysi brutto (w czerwcu mniej wiecej0 to byla spora roznica...
No nic, glowa do gory i bedzie dobrze. Dzwon do autoryzowanego serwisu Sony , przyjedzie gosc i bedzie chcial go zabrac...
Ja sie przemecze i oddam go na wiosne.
pozdrowienia
 

hatson

New member
Witam.
No to mamy to samo. Szczerze mowiac, to tej geometrii bym nie zauwazyl, gdyby nie to drganie po szybkim wylaczeniu i wlaczeniu. Zaczalem wtedy kombinowac z roznymi zrodlami obrazu i wpatrywac sie w ekran. Wtedy odkrylem, ze obraz jest przekoszony. W "normalnym" ogladaniu SD, czy HD kompletnie jest to nie widoczne ale mimo wszystko jest. Przestraszylem sie tego drgania ale skoro jest tak tez u ciebie, znaczy ze chyba to normalne. Zauwazylem, ze ten efekt nie wystepuje, jak wylaczysz TV calkowicie, przyciskiem na obudowie.

Co do nasycenia, to narazie nie narzekam. Wiem, ze niektorzy mieli przechodzone lampy, co sie okazywalo po wchodzeniu do menu serwisowego. Moze twoja lampa juz nie jest pierwszej nowosci ? Ja kupilem TV w Berlinie i wierze, ze jest ok. Nie chce wchodzic do menu z uwagi na utrate gwarancji.

TV nie jest bez wad ale to tez nie jakas gorna polka przeciez. Znajomi maja LCD i Plasmy i tez borykaja sie skolei z innymi wadami tych technologii. Przykladowo, mnie irytowalby bardziej przesuwny pixel w plasmie niz ten malutki trapezik. Zobaczymy jak to bedzie z ta lampa , u mnie TV chodzi dlugimi godzinami bo zawsze jest ktos w domu. Chcialem nawet juz zamowic zapasowa na ebay.de za 170USD z Japonii.

Jak narazie, nastepny u mnie tez bedzie jakis projektorek. Moze cos z JVC.No i pewnie jescze wiekszy.

Pozdrawiam
Pawel
 

rees

Member
hatson napisał:
Witam.
No to mamy to samo. Szczerze mowiac, to tej geometrii bym nie zauwazyl, g
Jak narazie, nastepny u mnie tez bedzie jakis projektorek. Moze cos z JVC.No i pewnie jescze wiekszy.

Pozdrawiam
Pawel


Lampe mam nowiutka od nowosci - sprawdzalem do razu menu serwisowe:)
U mnie gra moze 2 h dziennie po pracy i w weekendy dluzej jak katuje X360. W sumie mam nabite 300 h od lipcA? malutko... Nie narzekam az tak na nasycenie obrazu, wczoraj zjechalem z kontrastu na 80 i jasnosc na 50, kolory 65, przeslona mala i kolory zimne i jest ladnie.

Oczywiscie ze wole miec efekt mini trapezu niz dead pixele na srodku :)
Ale wkurzajace jest ze ekran jest pochylony w prawo - szczegolnie wkurza to przy grnaiu na Xie gdzie jednak majac na ekranie HUD czy tabele w lobby podczas laczenia sie z graczami widac odchylenie w pionie... Ale to jest do zrobienia...

W sumie tez bym zainwestowal w JVC HD Ila albo w SEDa jak juz kiedys sie pojawia :)

Pozdrowienia
Rafal
 

paulb

New member
miganie/szybkie drganie obrazu po wyłączeniu i szybkim ponownym włączeniu też mam, chyba ma to jakiś związek z temperaturą w środku tivika... sam się pilnuję i nauczyłem już żonę, że ma tak nie robic i po sprawie...
 

paulb

New member
rees napisał:
wczoraj zjechalem z kontrastu na 80 i jasnosc na 50, kolory 65, przeslona mala i kolory zimne i jest ladnie.
Pozdrowienia
Rafal
qrcze ;) ja oscyluję na kontraście w granicach 50-60 ... to samo z jasnością ... kolory max na 25, ostrość 20-22, barwa normalna + mała przesłona ... nie narzekam ...
ostro go podkręcasz :cool: oczywiście, każdy ogląda tak jak lubi
 

gofer

New member
panowie chyba zapomnieliście że ten tv to w sumie projektor i przy szybkim włączaniu i wyłączaniu można momentalnie uwalić lampe!!!! więc tak lepiej nie robić i bym się tu raczej nie przejmował migotaniem bo to może być najmniej istotny skutek ciągłego włącznia i wyłacznia tv
 

hatson

New member
Dzieki za uswiadomienie. Szukalem czegos w instrukcji na temat prawidlowego wylaczania itd. ale nic tam nie znalazlem. Teraz juz wiem, ze tak nie wolno i tak nie robie. Co do ustawien, to ja mam wogole kontrast na 95. jasnosc na 60. Przyslone mam wylaczona bo mnie denerwuje przy ogladaniu filmow z napisami, gdy sobie miga.
Ogolnie TV fajny i pewnie nastepny tez bedzie projektor. Ciekawy jestem co do tej lampy. Sony pisze o 8 tys. h. ale to jest sugerowany czas wymiany, a nie czas swiecenia lampy.

Pawel
 
Do góry