pozytywne wrażenia - kdf 50" i cyfra+

pytalski

New member
witam. od 4 dni chodzi u mnie 50" kdf e2010 połączony kablem euro profigold z zabytkowym tunerem cyfry (pioneer)

oglądam z odległości 3,5-4 m i po 2 dniach stwierdzam, że następnym razem będzie conajmniej 60'

kanały filmowe canal+, ale kino, tvn, tvp1 - super.

wczoraj grand prix żużla i wnba rewelacja,to samo mecz wisła - korona na canal+ sport oraz tenis na eurosport z los angeles.
dla mnie super a powiem że jestem bardzo wyczulony na jakość obrazu po wpadce z 42 calową plazmą samsunga.

oczywiście niektore kanały nadaja w kiepskiej jakości ale te co mnie interesują są naprawde dobre. obraz jak w kinie - ciepłe, miękkie naturalne kolory.

początkowo chciałem wymienić tuner na nowego philipsa hd i połączyć go po componencie ale po przeczytaniu kilku postów o gorszej jakości sd zrezygnowałwem.

powiem jeszcze, że widziałem u znajomego ten tv z n-ką i jakość sd tragedia - może to wina kabla lub ustawień

co do kątów oglądania - ja mam tv w narożniku i no problem. wentylatora nie słychać - trochę słychać przesłonę ale nie przeszkadza.

dla mnie cyfra z tym tv to super rozwiązanie. spokojnie można oglądać z 3-3,5 metra a dobry materiał sd (nie hd) nawet z 2,5 m
 
Ostatnia edycja:

Ultro

New member
Witam , ten kabel profigold to taki za 100 czy za 200 zł ?bo chciałbym kupić, mam teraz jakies za 20 zeta. Najlepiej jak byś mi model podał :D. A co do kanałów na N-ce to słyszałem że ich jakość jest dużo gorsza niż na polsacie np ( ale mają HD). Ja jestem też bardzo zadowolony ale nie dziwię się małej popularności tego typu tv. Trzeba go poprostu wziąść do domu, potestować, ustawić i pękać ze smiechu z lcd i plazm za 10 tys.
 
Do góry