czy warto kupić kdf 42 cale z 3 miesięcznej ekspozycji w sklepie ?

pytalski

New member
witam mam możliwość kupienia w media expert 3 miesięcznego kdf sony 42 cale (42E11A).

cena tego tv to 4,5 tysiąca - wiem że tych tv raczej już nie można dostać ale interesuje mnie on ze względu na przekątną (oglądam z 4 m a dzieci 3 m- sygnał cyfra +)


wienm o żywotności lamp i o 1 wyjściu hdmi tego telewizora.


co poradzicie - mogę też kupić 50 cali w podobnej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żywotność lampy szybko policzysz .
Ale cena zdecydowanie za wysoka jak po prezentacji 3 miesięcznej - powinna siegać poniżej ok. 3500zł - wówczas możesz brać , ale w okolicy 4000 zł masz naprawdę extra plazmy. Ja bym odpuscił w tej cenie.
 

Ru$lan

New member
Za 4,5 tys. zł bez problemacji kupisz nowego Sony KDF-50E2010 więc tego używanego kdf'a radziłbym odpuścić bo to żadna okazja.
 

mr_wtyczka

New member
Witam

kiki napisał:
...ale w okolicy 4000 zł masz naprawdę extra plazmy. Ja bym odpuscił w tej cenie.

Kiki - tak w testach w sumie "jedziesz" po plazmach ( wychodzi na to, że dopiero Pioneer za min. 6500zł jest OK ), że chętnie przeczytam, na jakie to plazmy w podanej przez Ciebie kwocie należy zwrócic uwagę :D Pytam, bo sam stoję przed kupnem plazmy.
 

pytalski

New member
może się uparlem na kdf-a ale potrzebuję 42 cale - czy zatem jeśli będę miał okazję kupić nowego za ok 4 - 4,5 tys to brać/ ? (odległość 4m sygnał cyfra+)
 

rees

Member
skoro nie rozumiesz co inni pisza to spiesze doniesc: tak, bierz i kup jeszcze cos zeby oblac ten zakup :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazmy które są dobre - to 42 Samsung c91H i Q 91 H - grają obecnie lepiej od Panasonica .

Przy odległosci 4 m i dobrym sygnale - przecież możesz się starać o 50" KDFa i chyba nie wiele dołożysz . Natomiast plazmy też mają 42" - jeśli ma być tylko 42"
ALe za 42 KDfa - nie dałbym takiej kasy.
pozdrawiam
 

pytalski

New member
dziękuję kiki za - jak zwykle wyważoną odpowiedź.

czytałem już posty o tym że z czasem chciałoby się wymienić tv na większy.

jestem nadal w rozterce - 42 czy 50 a może poczekać na te 46 cali co są już w usa - tylko czy i kiedy one wejdą do Polski.

co do wielkości ekranu tv będzie stał w rogu pokuju (pokój kwadrat 5 na 4,5m) i z racji szerokości tv 42 cale (po zmierzeniu) oglądałbym z odl. ok 4 m natomiast gdy będzie to 50 cali to odległość ta zmniejszy się na ok 3,7 m i dlatego boję się o to że te 30 cm mniej może być granicą dla mojej percepcji i przy okazji widocznej jakości
 

helcik

New member
4m i masz watpliwości co do przekątnej?! toż to odległość na minimum 50"!

mam 50" i odległość około 3m i od jakiegoś czasu myślę o KDS-ie... 55"

nie rób z igieł wideł!

pzdr,
helcik
 

pytalski

New member
50

chyba jednak wezmę 50.

mam jeszcze tylko 2 dylematy:


1. czy brać od razu z zapasowa lampą? (może za 3 lata będą tańsze albo będą trudnodostępne)

2. czy tego typu tv może stać blisko grzejników - będzie stał on w narożniku pokoju - na każdej ścianie bocznej są okna a pod nimi grzejniki(telewizor będzie stał w odl. ok 0,5 do 0,7m od kaloryferów)
latem nie ma problremu ale zimą - w sezonie grzewczym? - nie przegrzeje się?
 

johanek

New member
Mam go (KDF-E42A11) już prawie dwa lata, na dziś dzień jest akceptowalny. Ale gdybym kupował dziś : BEZWZGLĘDNIE KDS55A2000 - żaden inny !!!
 
Do góry