z jakiej odłegłości oglądacie 50 cali ...?

pytalski

New member
witam przymierzam się do zakupu kdf 50 cali model2010.

będę oglądał głownie telewizję (9080 % c+ lub w niedalekiej przyszłości n lub inną platformę)


czy moglibyście się podzielić wrażeniami jak wygląda sygnał z cyfry (canal+ lub canal + film) lub inne programy SD z oglądanej przez was odległości?

jaka to jest odległość w waszym przypadku

ja będę oglądał z 4m a dzieci 2,3-3m i boję się, że dla sygnału z cyfry to trochę za duży ekran
 

rep

New member
50 "

Witam.
Nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale ja oglądam 40" z 4 metrów i teraz jakbym miał kupować tv do oglądania z takiej odległości to kupowałbym minimum 46".
Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie nie jest proste . Najważniejsze jest określić czy masz dobry sygnał?
Jeśli jesteś pewien - to spokojnie możesz kupować . Jeśli nie - będziesz przeżywał codziennie tregedię.
 

maciuch2

Member
ja ogladam 50" z 2-2,5m, nawet sd, glownie mecze i jest ok, tak naprawde to kwestia przyzwyczajenia, niedlugo zmieniam chate i bede mial jakies 4m do tv i mocno sie zastanowie nad kds 70, liga mistrzow z n-ki i gierki z x-boxa na razie w zupelnosci daja rade nawet z 2m, tak sie mozna wciagnac:))))
 

tomaszek12

New member
Nie polecam z 2-3 m

mam kds 55 i oglądam z 4-5 m ale wszystko zależy od jakości sygnału C+ raczej nie wyrabia z 3-4 m.
Mam ekran fajny duży i fajnie sie oglada ale duzo zależy od jakości sygnału np. -C+ film*(zółty) puszczają w 16:9 i jakość jest super ale pare innych kanałów z pakietu C+ jakośc żałosna .
 

sebol81

New member
50 cali z 2m... Czy wy chcecie oślepnąć na starość? TV o takiej przekątnej najlepiej oglądać z odległości ok 3 - 4m.
 

czaki

New member
poczytaj zanim cos napiszesz dla jakosci hd 3 metry to prawie max dla 50" tak jest w instrukcji uzytkowanika tv KDF zalecane!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ryzykuj - sam dobieraj wielkość do własnej potrzeby.
Wiele osób oglada 50 " plazmę z odległosci 3 metrów . I po pewnym okresie opinia jest jedna - za mały!!!
 

wotan66

New member
zgadzam się ja oglądam 61" z jakiś 3 metrów, oczywiście wszyscy znajomi przeżywają na początku szok, ale po powrocie do domu dzwonią do mnie, że mają pocztówki a nie TV, naprawdę nie spotkałem się jeszcze z opinią, że tv jest za duży. Tak na marginiesie widziałem dzisiaj plazmę 103" Panasonica, wygląda jak drzwi do garażu za 75tys. Euro :)
 

pytalski

New member
tak byłem nastawiony na zakup kdf 50 2010 ale dziś zobaczyłem z 2,5 m sygnał sd z n-ki po euro i się zasłamałem - obraz strasznie nieczytekny jakby poszarpany.
 

Mac6

New member
Zasada jest prosta. Optymalny obraz (czyli brak utraty szczegółów ale równocześnie piksele nie rzucają się w oczy) dla telewizora 16:9 o przekątnej 50" uzyskujesz oglądając obraz z następujących odległości:

3,75 m gdy wyświetlany jest program nadawany w formacie SD (576 linii),
3 m dla obrazu w formacie 720p,
2 m dla obrazu w formacie 1080i/1080p.

Oczywiście, gdy dany telewizor potrafii wyświelić obraz w podanych formatach. Ten telewizor, o który pytasz nie potrafi wyświetlać 1080i/1080p (przeskalowuje go do 720p), więc powinieneś oglądać go z ok. 3 m (programy HD) i 3,75 m (programy SD).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teoria nie obejmuje wrażliwości klienta , jakosci wzroku i wielu innych czynników. Przy takich środkach sprawdzaj sprzęt w swoim domu .
 

samart

New member
Thomson Scenic 52"- stary ale jary :)

Projektor nie najnowszy - około 4 lat.
Z odległości 2-3m, nie da się go oglądać ze słabym sygnałem TV
(trochę starawa konstrukcja), i widać szumy. Osobiście
najlepiej ogląda się go z odległości 6-8m. (TV)
DVD można już od 3-4m, ale oglądam i tak z większej odległości
(tak jak TV- czyli o około 7-8m) i jest cool :)

Oczka się nie męczą i wszystko widać jak na dloni.....

pzdr./samart
 
Do góry