Lampa do KDF 42/50 E (XL-2400)

hsolo

New member
Witam,

Czas mija, lapy sie zuzywaja, zaczalem sie rozgladac za nowa. Swego czasu byl optymizm, ze za rok, dwa (wlasnie mijaja) lampy na pewno stanieja i nie beda drogie. Z tego co mi wiadomo to:
- cena w kraju od 950PLN z Allegro (duuuuzoooo)
- cena w USA od 165USD do 200USD -- czyli ok. 462-560 + koszt przesylki (ale tam gdzie pisalem niestety nie wysylaja do Polski)
- cena w Japonii - od 16000jenow czyli od ok. 360PLN + przesylka (ale jest problem - wyslalem maile do 5 sklepow - spedzilem z pol godziny na wylawianiu ich z 'krzaczkow' - i od 3 dni zadnej odpowiedzi)

Czy ktos ma sprawdzony sposob/pomysl na jak najtanszy zakup nowej lampy XL-2400 z obudowa lub samej zarowki UHP (100W o ile sie nie myle) - ale ona to juz musialaby byc sporo tansza?

pozdrawiam
Maciej
 

helcik

New member
podłączam się pod prośbę.

mogę zapytać dlaczego rozglądasz się za nową lampą? ile użytkujesz TV?

pzdr,
helcik
 

czaki

New member
napenwo ktos kto zarabia na tym sie tu nie udzieli a tv sa chyba jeszcze za nowe, 1-2 lata i sie zacznie, chociaz warto cos juz wiedziec na ten temat
 

hsolo

New member
helcik napisał:
podłączam się pod prośbę.

mogę zapytać dlaczego rozglądasz się za nową lampą? ile użytkujesz TV?

pzdr,
helcik
skloniła mnie wrodzona przezorność - mam KDF'a ok. półtora roku, pewnie z 3000 godzin przechodził i jeśli się coś stanie z lampą to wolałbym mieć zawczasu pewne w miarę tanie źródło niż szukać na szybko i drogo ;-)


pozdrawiam
Macias
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zadaj pytanie do fabryki , albo sklepu przyfabrycznego TESLA- kiedyś dostalismy dobre ceny na ich /zamienniki/ modele żarówek.
pozdraiwam
 

hsolo

New member
kiki napisał:
witam
zadaj pytanie do fabryki , albo sklepu przyfabrycznego TESLA- kiedyś dostalismy dobre ceny na ich /zamienniki/ modele żarówek.
pozdraiwam
Witam,

Masz moze jakis link/kontakt? Zadalem pytanie do ich dzialu elektrotechniki, ale nie wiem czy to wlasciwy. Nie maja chyba osobnego dzialu z lampami, niestety.

pozdrawiam
mm
 

vipek64

New member
Tania Lampa Do Xl2400 I Innych

Mam dostęp do lamp Sony w rozsądnych pieniążkach , zainteresowanym moge przesłac namiary , jako nowy pozdrawiam wszystkich ! Siedze w lampach z 15 lat , zatem chetnie pomoge w razie czego... :grin:
 

Monkin

New member
Bez reklam
vipek64 napisał:
Mam dostęp do lamp Sony w rozsądnych pieniążkach , zainteresowanym moge przesłac namiary , jako nowy pozdrawiam wszystkich ! Siedze w lampach z 15 lat , zatem chetnie pomoge w razie czego... :grin:

Vipek , to daj jakiś cynk, bo w moim KDF-ie mam już nabite kilka tysięcy godzin i powoli rozglądam się za lampą. Te lampki to na pewno oryginały? Bo z zamiennikami różnie ponoć bywa...
 

Ultro

New member
Ło Jezu, 5 watek od dołu tam są podane 2 sklepy + montaż lampy w KDF, z tego co kolega pisał jest przystępnie :D. Pocieszający jest fakt że brać tylnoprojektowa chce zmieniać lampy zamiast TV, sam obecnie sie rozglądam za lampą, a TV pewnie zmienie, ..... na KDS :D tylko jakos sie nie pojawiąją na allegro :D, ostatnio był jvc hd ila 56 za 3900 ale w Gdańsku, troszke daleko żeby sprawdzić maszynkę. Pozdro
 

Monkin

New member
Bez reklam
Ultro napisał:
Ło Jezu, 5 watek od dołu tam są podane 2 sklepy + montaż lampy w KDF, z tego co kolega pisał jest przystępnie :D. Pozdro

Wiem, że jest, czytałem, ale skoro kolega mówi, że ma dostęp po dobrej cenie , to może nie muszę sprowadzać z drugiego końca świata ;) . Pzdr.
P.S. Ja tam nie zamierzam zmieniać, obraz mam żyleta, domownicy nie narzekają. Wolę swojego tylnoprojektowca niż plazmę. No i bierze tylko 175W zamiast kilka razy więcej energii.
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Okiej, tylko pozostaje czekać aż się kolega Vipek odezwie ze swoją ofertą, bo na razie tylko narobił apetytu i milczy8) .
 

nyos

New member
Skończyła mi się lmapa XL-2400 w KDF-50 po 1,5 roku !!

Witam,

Chciałem się podzielić z Wami informacją, po 1,5 roku skończyła się lampa w KDF-50 (XL-2400), miała starczyć na 8000h a starczyła może na 2000 (nie oglądamy TV tylko gramy na PS3 wieczorami). No cóż, gwarancji na lampę nie ma a najtańszą znalazłem na ebay za 550 PLN + wysyłka :( Niestety TV był kupiony w 2007.07 i ma 1 rok gwarancji (jeśli wogóle jest na lampę jakaś), a dopiero w 2008 były 2 lata. Chyba trochę stracę zufanie do SONY :(
 

ahageo

New member
Wiam wszystkich po raz pierwszy. Czytam to forum od przeszło 2 lat i na jego podstawie zakupiłem KDF-50E2000. Było to na początku 2007r. Do tej pory wszystko chodziło idealnie. Przed trzema dniami pękła lampa (xl-2004). Porozebraniu modułu okazało się, że jest to żarówka PHILIPS. W Polsce są kosmiczne ceny tych lamp. Widzę w slepach w USA w cenach od 109$, ale nie wiem jak je kupić. PILNIE poszukuję lampy (nie całego modułu, tylko żarówki) w przystępnej cenie. Może ktoś ma do odsprzedania, lub pomoże mi zamówić ze Stanów (za odpowiednią opłatą). Proszę o pomoc.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Odświeżę temat. Może się komuś przyda ta informacja: w serwisie Sony w Sosnowcu mają lampy XL2400 z kompletnym blokiem i 3 miesięczną gwarancją rozruchową po 470 zł. Czyli całkiem sensowna cena. Na alledrogo chodza aktualnie po 783 złote plus koszta przesyłki.
 
Do góry