projekcja 42"

musio3

New member
Witam wszystkich,

od paru ładnych dni czytam szanownych Forumowiczów w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, którym oczywiście jest "jaki tv wybrać".

Przyznam szczerze, że jestem w niezłej kropce. Przeszedłem drogę od LCD przez plazmę aż wczoraj stał się cud i odkryłem magię projekcji (u mojego kolegi).

Mnie ta opcja odpowiada w 100% - dobrze zbiera kablówkę, DVD oraz HD (vide blu ray) a także świetnie radzi sobie z grami (widział na PS3 ale muszę przetestować na xboxie albowiem takowego właśnie posiadam). Wszystko to widziałem na 50" nawet z dosyć bliskiej odległości (jak było 2m to było dobrze).

Ja stoję przed 2 wątpliwościami a w zasadzie przed 1 wątpliwością i jednym bardzo dużym problematycznym czynnikiem jakim jest WĄŻ.

Wątpliwość.
Czy warto kupować projekcję 42 cale? Niestety mało się na forum mówiło o tym jak duża jest różnica w wyświetlanym obrazie. Na 50 calach podobało mi się wszystko - a jak będzie na 42"? Telewizorem testowym był KDF 5010.

WĄŻ
Współczynnik WĘŻa jest wprostproporcjonalny do gabarytów telewizorów projekcyjnych (na szerokość jak i głębokość). Dlatego myślę o 42 calach - być może uda mi się dzięki mniejszym gabarytom zniwelować współczynnik WĄŻ do minimum.

Jakie 42 "calówki" polecacie? Na allegro znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/item185729113_tv_projekcyjny_sony_kf_42sx300k_gwaran_faktura_vat.html

Co powiecie?

A i jeszcze jedno. Dowiedziałem się od wspomnianego wcześniej kumpla, że lampy można kupić za 300 zł. Prawda to? Gdzie można takie dostać?

Za sugestie i pomoc bardzo dziękuję - wielkie Bóg zapłać.

EDIT
Zapomniałem zapytać - jak sobie radzicie z ustawieniem projekcji w rogu pokoju? Cholerstwo jest wielke i w rogu zostaje za tym sporo miejsca...
 
Ostatnia edycja:

helcik

New member
witam,
jeżeli wąż dla Ciebie to ten który siedzi w kieszeni, to w tym wypadku nie brałbym go pod uwagę. różnica w cenie jest minimalna, za 8 cali może 500 zł, porównaj to do LCD lub plazmy. poza tym po 2 tygodniach będziesz żałował, że nie wybrałeś większego. ja jak chodzę po sklepach i widzę tego maluszka 42" przy KDF50" lub KDS55", to uśmiecham się z politowaniem ;-)
w tym wypadku wielkość ROBI RÓŻNICĘ!
a 50" to myślę, że do kazdego pokoju>15m2 wiejdzie. trzeba tylko odpowiednio poustawiać meble.

co do ustawienia, to ja mam właśnie TV ustawiony w rogu pokoju, ale akurat tam ściana jest skośna ;-)
a u Ciebie jak to wyjdzie musisz sprawdzić sam, najpierw postaw TV na podłodze i jak będzie pasić to dobierz odpowiedni stolik do tego.

pzdr,
helcik


PS. Xbox360 na moim KDF50" sprawuje się znakomicie.
 

musio3

New member
WĄŻ to Współczynnik Akceptacji Żony :(


EDIT

Poza tym zapomniałem wspomnieć, że obecnie mam do telewizora 2,5 do maks 3 metrów. Trochę to mało.
 

helcik

New member
hehe...

to też starałbym się nie brać tego pod uwagę (w miarę możliwości ;-) moja też była sceptycznie nastawiona do wielkości tego "pudła" ale dzięki Bogu wiedziałem lepiej ;-) i wziąłem większy. dopiero po jakimś czasie człowiek przesiadający się z CRT zmienia swoje myślenie z: "a do czego taki duży TV?!" na "ja nie wiem jak to kiedyś mogłem 25" oglądać..." i spora liczba użytkowników nowych TV to potwierdza.
widzę po sobie, że 50" nie robi już na mnie żadnego wrażenia. Wrażenie zaczyna się od 55" - 70", natomiast Ci znajomi którzy nie mają nowych TV jak przychodzą to pierwszą reakcją jest: "matko, jaki wielki telewizor...".

moim zdaniem 2,5 - 3m to jest odległość dobra do 50", a jesli chodzi o X360 to idealna!

pzdr,
helcik
 

hsolo

New member
musio3 napisał:
A i jeszcze jedno. Dowiedziałem się od wspomnianego wcześniej kumpla, że lampy można kupić za 300 zł. Prawda to? Gdzie można takie dostać?

Chetnie bym sie dowiedzial gdzie mozna kupic za ta cene lampy - kupuje od razu.

pozdrawiam
Maciej
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siemka!

Przed obecnym lcd-ekiem miałem 44 calowego tylnoprojektowca LG 44NZ 21 RB. Juz byłem zdecydowany na KDF 5010 ale wkroczył czynnik WAF ( czyli Twój Wąż;)) I skonczyło się na lcd-eku.Z doświadczenia powiem Ci żebys nawet nie myslał o 42 calach.Ta wypasiona 50 SONEGO to jest to co "tygryski lubia najbardziej"
Napewno nie będzies żałował tak wielkiego ekranu i błyskawicznie docenisz jego zalety.Fakt że na początku jest mały problem z takim "zawalidroga" (u mnie tez stał w rogu pokoju) ale szybko przestanie Ci to przeszkadzac.


POZDRO!
 
Ostatnia edycja:
Do góry