JVC HD S8U - 1920x1080 HD-ILA !exclusive info! HD-58S8U, HD-65S8U, HD-70F80U

naro

New member
Nareszcie mam 58"! Przez kilka dni siedziałem i bawiłem się z różnymi ustawieniami. Teraz może kilka uwag:
- JVC 58" spełnił moje oczekiwania i nie jestem rozczarowany po zakupie jest naprawdę ok. myślałem momentami o 65" rozsądek podpowiadał mi jednak ten mnieszy i faktycznie w mieszkaniu 58" niesamowicie urosło i jest to górna granica do mieszkania
- sygnał z kabla MM jest rewelacyjny, czasami odbiega od normy (zależy od nadawanego sygnału, ale to są wyjątki), po przełączeniu na nadawanie cyfrowe obraz nieznacznie się poprawia (dlatego, że sygnał sd jest super)na kanale NG w systemie HD po prostu bajka
- Obraz z DVD za ok. 100pln (czekam na nowy BR lub HDDVD i inne ceny) Epoka Lodowcowa I i II zapiera dech
- mimo wszystko lepszy odbiór jest powyżej 4m (mniej widoczne kąty pionowe a właściwie niezauważalne i z takiej odległości oglądam)
-największe zaskoczenie, lepiej odbiera w domu niż w sklepie (wiadomo sygnał z kabla choć z dachową radzi sobie nieźle)
-pierwsze dwa dni oglądałem po 10 godzin i zaskoczenie totalne - byłem zrelaksowany i najmnieszego zmęczenia oczu, przyjemne ciepłe (do ustawienia kilka opcji) kolory
- mógłbym wymieniać jeszcze bardzo długo ale wystarczy przeczytać recenzje KIKI-ego, kóre potwierdzam w całej rozciągłości
-cena dla forumowicza jest naprawdę super, wielkość, jakość do innych opcji lcd, plazmy

Dzięki Wszystkim za uwagi i trafne decyzję oby więcej takich zadowolonych z zakupów i z tego forum. Będę nadal śledził ciekawe tematy i radził się w sprawach o których nie mam tak dużych wiadomości. Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia również pomogły w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam!
 

CasTLe

New member
Witam !

Czy można liczyć na to, że JVC w kolejnych seriach czy wersjach modeli 58 i 65 cali wprowadzi obsługę 24 klatek? Czy trzeba będzie czekać na nowe modele. Nie wiem, na ile praktycznie jest to przydatne, ale wszystkie nowe urządzenia obsługują 24 klatkowe odtwarzanie. Telewizory tylnoprojekcyjne SONY z serii 3000 również, tyle że nie ma ich w Europie. A może ktoś ma informacje o tym, że pojawią się na naszym rynku znowu?



kiki napisał:
Ceny dla niebieskich są wyjatkowe .
Tyle tylko że telewizory się kończą . Następna dostawa w lutym
Cała dostawa JVC Polska /zapas na trzy miesiące/ sprzedała się w tydzień i na dodatek wszyscy są bardzo zadowoleni :D
Ceny w tanich sklepach - to fatamorgana
 

naro

New member
CasTLe napisał:
Witam !

Czy można liczyć na to, że JVC w kolejnych seriach czy wersjach modeli 58 i 65 cali wprowadzi obsługę 24 klatek? Czy trzeba będzie czekać na nowe modele. Nie wiem, na ile praktycznie jest to przydatne, ale wszystkie nowe urządzenia obsługują 24 klatkowe odtwarzanie. Telewizory tylnoprojekcyjne SONY z serii 3000 również, tyle że nie ma ich w Europie. A może ktoś ma informacje o tym, że pojawią się na naszym rynku znowu?


Nie wiem czemu tak dociekasz tych "24 klatek' mam 58" i nie zastanawiam się nad ilością klatek. Wszystko co pokazuje jvc 58" jest rewelacją i zastanawiam się tylko czy można pokazać coś lepszego. Rodzina jest w szoku ogląda zauroczona. Oglądałem tv u sasiada i myślałem, że odbiór jest bardzo dobry, ale w tej chwili nie widzę nic lepszego, a naoglądałem się tego sporo.
Patrząc z Twojej perspektywy to nigdy nic nie kupisz bo ciągle będziesz czekał na nowości o których gdzieś słyszałes. Ciesz się chwilą i dniem dzisiejszym bo "jutro zawsze jest niewiadomą"
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
informacje na temat nowych modeli HD Ila - to koniec stycznia.
Ale jeśli liczysz na jakiekolwiek zmiany to dopiero w następnej generacji.
Podłączę sie do NARO - ten telewizor poprostu gra suuuper.
 

CasTLe

New member
naro napisał:
Nie wiem czemu tak dociekasz tych "24 klatek' mam 58" i nie zastanawiam się nad ilością klatek. Wszystko co pokazuje jvc 58" jest rewelacją i zastanawiam się tylko czy można pokazać coś lepszego. Rodzina jest w szoku ogląda zauroczona. Oglądałem tv u sasiada i myślałem, że odbiór jest bardzo dobry, ale w tej chwili nie widzę nic lepszego, a naoglądałem się tego sporo.
Patrząc z Twojej perspektywy to nigdy nic nie kupisz bo ciągle będziesz czekał na nowości o których gdzieś słyszałes. Ciesz się chwilą i dniem dzisiejszym bo "jutro zawsze jest niewiadomą"
Pozdrawiam!

Zastanawiałem się czy odnieść się do spostrzeżeń, który umieściłeś w swoich uwagach do mojego pytania, żeby nie wywołać efektu kontrowersyjnej polemiki. Ale swój tekst napisałeś życzliwie i na pewno z pełnym przekonaniem i wypada mi bardzo za uwagi podziękować.
Co do 24 klatek o których wspomniałem, to nie jest tak, że "gdzieś o nich słyszałem". Pozwolę sobie wkleić poniżej tekst z AudioVideo autorstwa pana Filipa Kulpy, a potem jeszcze wrócę do wątku mojej myśli:

Tryb HD Digital Direct - 24fps
Na rynku dostępne są setki telewizorów HD ready i obecnie już dziesiątki modeli z panelami Full HD. Tylko nieliczne z nich przyjmują sygnał wideo zapisany z prędkością 24 klatek na sekundę (24 Hz), możliwy do uzyskania np. z płyt Blu-ray. Dlaczego jest to tak istotne? Kamera filmowa rejestruje obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę. Tymczasem dotychczas obowiązujące standardy wideo przewidywały jedynie dwie częstotliwości odświeżania obrazu: 50 Hz i 60 Hz. Łatwo zauważyć, że zadna z nich nie jest zgodna z prędkością filmu, nie stanowi też (niestety) jej całkowitej wielokrotności.
Co w tej sytuacji robili wydawcy materiału wideo (DVD, VHS)? W przypadku materiałów NTSC 60 Hz przeprowadza się prostą manipulację klatkowania, tak zwaną konwersję pull-down 2:3. Polega ona na tym, że dwie kolejne ramki zawierają jedną tę samą klatkę (podzieloną oczywiście na linie parzyste i nieparzyste), zaś następna jest rejestrowana w 3 ramkach. Chodzi o to, by skompensować nadmiar prędkości wynikający z zapisu 60-hercowego. Przyjrzyjmy się temu procesowi dokładniej. Dwie klatki filmowe są wyświetlane przez 1/12 sekundy. By odtworzyć tę samą informację w systemie NTSC (60 Hz) potrzeba 5 ramek wideo (2+3), co zajmuje 5/60, czyli dokładnie tyle samo - 1/12 sekundy. Brzmi to prosto, ale w praktyce jest źródłem wielu problemów podczas odtwarzania (temat na oddzielny artykuł) na wyświetlaczach progresywnych. Deinterlacing nie jest w takim wypadku trywialny. Z kolei filmy wydawane na płytach PAL (50 Hz) są konwertowane w systemie pull-down 2:2. Proces ten jest prostszy (jedna klatka zgrywana jest zawsze do dwóch kolejnych ramek, parzystej i nieparzystej), ale ma jedna istotną wadę. Wymaga przyspieszenia taśmy filmowej o około 4% (do 25 kl/s) po to by zachować zgodność z prędkością odczytu wideo. Tę manipulację rzadko kiedy widać (oko ludzkie nie ma wbudowanego metronomu), ale usłyszeć jest o wiele łatwiej. Ucho ludzkie jest bardzo czułe na zmiany barwy dźwięku wywołane zmienną prędkością obrotową płyty / taśmy. Problem ten doskonale znają użytkownicy gramofonów i magnetofonów analogowych. Zmianę barwy można też łatwo wywołać w odtwarzaczach CD z regulacją Pitch. Zmianę prędkości odczytu o 4% słychać bardzo wyraźnie!

Zgodność z tym trybem ogłasza coraz więcej producentów, Toshiba w nowej wersji firmware do swoich pierwszych odtwarzaczy HD umieściła poprawkę umożliwiająca pracę odtwarzaczy w trybie 24 klatek. Mnie osobiście techniczne uzasadnienie sensu wprowadzenia tego trybu przekonuje. Jednak zawsze decydujące powinno być naoczne przekonanie się o jego zaletach - stąd moje pytanie i wątpliwość.

Co do przeciągania zakupów w oczekiwaniu na coraz nowsze rozwiązania to masz oczywiście rację, nikt nigdy niczego by nie kupił. Ta kwestia jest często poruszana na forach przez różne osoby. Jednak trzeba jakoś znaleść ten odpowiedni moment na zakup. Mnie osobiście powstrzymuje jeszcze jedna kwestia - czas pracy lampy. Początkowo sądziłem, że problem ten rozwiąże się dopiero przy wprowadzeniu nowych źródeł światła (laser etc.), ale Panasonic w swojej nowej linii telewizorów wprowadził lampy o znacznej większej trwałości. Dobrze by było tylko gdyby były mniej prądożerne i nie generowały tyle ciepła.

Dziękuję też za informację Kikiemu, dzięki niemu zwróciłem swoją uwagę na telewizory tylnoprojekcyjne, w salonach video traktowane są po macoszemu i nigdy bym na nie nie spojrzał (zazwyczaj jeżeli pojawi się jakiś egzemplarz to jest źle eksponowany - kąty pionowe). Od początku nie odpowiadał mi obraz uzyskiwany w tv LCD i plazmach, iskierka nadziei pojawiła się z nową generacją telewizorów tylnoprojekcyjnych. Osobiście miałem nadzieję na rozwój technologii SED, ale wygląda na to, że nic z tego nie będzie. Teraz znowu wraca technologia FED. No cóż, poczekamy, zobaczymy.

Mam nadzieję, że niedługo dołączę do grona użytkowników telewizorów tylnoprojekcyjnych i sam będę mógł umieścić na forum słowa zachwytu z obrazu jaki będę miał możliwość oglądać.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie są już dostępne bo mimo że nawet w plebiscycie
www.zlotypixel.pl JVC zajął I miejsce - to JVC zamknął już fabrykę / podobnie jak inne firmy/ tych telewizorów.
Jedynie możesz kupić "półkowniki". Dzwoń po MM - może jeszcze gdzieś stoi.
 

maniek750

New member
Moze nie bardzo w temacie ale wie ktos moze co sie lepiej oplaca kupic Sony KDS 55A2000 czy tego JVC ?

Generalinia TV bedzie sluzyl do ogladania C+ i PS3 i X360 no i zeby dobrze wspolpracowal z kompem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obydwa modele są juz nie produkowane.
Jeśli nie masz noża na gardle poczekaj na tv lserowe / nie wiem jaka cena/ - maja być na jesieni.
Albo podaj jakie masz warunki ?
 

maniek750

New member
kiki napisał:
obydwa modele są juz nie produkowane.
Jeśli nie masz noża na gardle poczekaj na tv lserowe / nie wiem jaka cena/ - maja być na jesieni.
Albo podaj jakie masz warunki ?
Co masz na mysli z tymi warunkami? :hmm:
 
Do góry