Ogólne zasady używania TV Projekcyjnego

Pati1974

New member
Witam serdecznie . Proszę wszystkich o kilka porad dotyczących ogólnych zasad użytkowania tego typu telewizora ( mam na myśli starsze tv projekcyjne - nie 3lCD )

Mam do Was pytanie :

- czy tego typu TV zostawia się w opcji standby czy lepiej wyłączyć całkiem z prądu - ewentualny wpływ na zużycie lamp


Dziękuję za zainteresowanie i wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam
 

Sober

New member
Przeciez w trybie standby lampa nie jest włączona... jedynie możesz ją uszkodzić bo w trybie standby po wyłączeniu jeszcze przez jakiś czas działa wentylator...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pati1974 napisał:
Witam serdecznie . Proszę wszystkich o kilka porad dotyczących ogólnych zasad użytkowania tego typu telewizora ( mam na myśli starsze tv projekcyjne - nie 3lCD )

Mam do Was pytanie :

- czy tego typu TV zostawia się w opcji standby czy lepiej wyłączyć całkiem z prądu - ewentualny wpływ na zużycie lamp


Dziękuję za zainteresowanie i wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam


Miałem przez bez mała 3 lata tylnoprojektowca LG 44NZ21RB Napewno w tych starszych akurat tv a co zatym idzie w nowych tym bardziej nie ma potrzeby wyłączania telewizora przyciskiem standby Nie działa to na zużycie lampy w jakikolwiek sposób. Tak więc na to akurat nie masz co zwracać uwagi , no chyba że chodzi Tobie o oszczędzanie energii elektrycznej . Są jakies wyliczenia iż wyłączanie urządzeń elektrycznych z sieci mozę dać niewielkie oszczędności w rachunkach
 
Do góry