KDS Sony czy HD Ila JVC - szokujące wyniki.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wreszcie kilka godzin wolnych wygospodarowanych pozwoliło zestawić dwa telewizory. Ale po kolei.
Poprosiłem kolegów o podłącznie JVC HD Ila 56 i Sony KDS 55 a 2000. Po godzinie telefon przyjeżdżaj - bo nam się nie chce wierzyć. Nie wiem o co chodzi ale jadę . Stoją dwa telewizory podłączone pod HD przez rozdzielacz DVI . Na pierwszy rzut myśl - specjalnie podłączyli różnymi przewodami żeby sprawdzić czy dam się złapać , ale nic z tego. Wszystkie cztery telewizory / również Pioneer 507 Xa i 70 HD Ila JVC/ telewizory podłączone przewodami DVI /HDMI. Źródło IO Data.
Czym się objawiał szok wszystkich osób uczestniczących ?
Ano tym, że Sony Full Hd ma na ekranie mniej szczegółów niż JVC HD ready / bez struktury pixela/ . Różne mieszanie pilotami nic nie zmieniło . Trawa w JVC jest w większej ilosci niż w Sony. Póżniej sprawdzanie wszystkich elementów, głębia obrazu, paleta barw, odcinanie kolorów, płynność , formatowanie, wyrazistość , natężenie kolorów.
Test prowadziliśmy z odległości 1,5- 2 metry.
W każdym calu JVC wygrywał. Jedynie wygaszanie obrazu w czerni było po stronie Sony.
Dlaczego szok ? Bo gdybym nie zobaczył nigdy bym nie uwierzył że full Hd ma mniej szczegółów z właściwego źródła niż hd ready.
Głębia obrazu zdecydowanie po stronie JVC , drugi plan nasycony i wyraźniejszy. Kto sam chce sprawdzić na własne oczy - co jest mozliwe, a co nie - zapraszam telewizory stoją obok siebie . Olsztyn Hala Urania Piłsuskiego 44 - wejście główne / ściana na wprost/
W sygnałach Sd - JVC wiódł prym. Dżwiękowe możliwości też wskazały JVC. Wygląda też na znacznie większy niż Sony / gabaryty/.
Choć dalej się nam nie zgadza w naszych umysłach, że tak nie powinno być - ale tak jest.
Wiele osób zaskoczy ta opinia. Tym bardziej zapraszam na sprawdzenia samemu. Piloty , sprzęt , przewody - wszystko dostępne.
I jeszcze jedno z dalszych odległosci różnice zanikają. Co po raz kolejny potwierdza zasadę HDTV - im bliżej ekranu tym lepiej . Im większy ekran tym większa radość oglądania.
Nie bójmy się technologii 3 LCD czy HD Ila - ta jakość powala / przy dobrym sygnale/ na kolana. Zapiera ludziom dech w piersiach.
Poprzednie opinie oparte były na naprzemiennych testach telewizorów.
Teraz stoją obok siebie.
Opinia globalna - obydwa grają cudownie z odległosci ponad 3 metry .
Opis ponizszy powstał tylko dlatego że nie zawsze dane na papierze , dane techniczne mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Zapraszamy wszystkich chętnych do spojrzenia własnym ciałem i głową na porównanie.
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
kiki napisał:

Kiki,

powyłaczaj wszystkie ulepszacze w SONY, poeksperymentuj ze 2 godziny z parametrami DRC, skalibruj TV i wtedy testuj. Zddziwisz się jak dobrze "gra" ten TV. Mam w domu więc wiem co mówię, natomiast sporo pracy kosztowało mnie jego ustawienie. Jak to u SONY.

Nie wmówisz mi wtedy że na 1280x720 masz więcej szczegółów niż w 1920x1080. Nie porównywałem bezpośrednio akurat tych dwóch TV ale porównywałem tego SONY bezpośrednio z Samsungiem DLP 1280x720.

A "wszyscy" wiedzą co sprzedajesz m i jakie marki promujesz. Wystarczy czytać to forum.
I "wszyscy" wiedzą że JVC ma tego trochę na magazynach i ma teraz problemy ze sprzedaniem tego. Cena SONY zabiła tego JVC-a i stąd ich kłopot. Mamy wolny rynek.

Chyba że piszesz o JVC HD-ILA 1920x1080 bo ten klocek jest znakomity choć nie porównywałem dwóch obok siebie. Ale nie sądzę bo JVC nie wprowadził go do Europy.

I jeszcze jedno: SONY to nie jest 3xLCD tylko 3 x LCoS (tak jak ten najnowszy JVC fullHD).

Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
pmcomp napisał:
Kiki,
Chyba że piszesz o JVC HD-ILA 1920x1080 bo ten klocek jest znakomity choć nie porównywałem dwóch obok siebie. Ale nie sądzę bo JVC nie wprowadził go do Europy.Pozdrawiam



Zapewne i rptv 1080p ze stajni JVC trafią do Europy, ale pozostaje otwarta kwestia ich ceny, a ta pewnie będzie zabójcza. (Oczywiście mogę się mylić, ale biorąc pod uwagę to jak kształtowała się cena 720p JVC, wysoka cena nowych modeli jest wielce prawdopodobna )
 

Mabri

New member
Czy JVC ma pełne magazyny - nie wiem i mnie to nie interesuje. Wiem jedno - jakościowo telewizory jvc wyróżniają się na tle konkurencji i gdybym miał dzisiaj brać tv lcd wziąłbym jvc 40s70.
 

pmcomp

New member
Witam ponownie,

nic nie wiem o LCD JVCa bo nie testowałem, chociaż to co było widać w Berlinie na IFA wcale nie zachwycało. Zdecydowanie wolę plazmę 5000EX Pioneera :D . Dla mnie wszystkie LCD są dzisiaj do bani :p .

Natomiast wspomniany przeze mnie fullHD RPTV ze stajni JVC jest zankomity (moim zdaniem najlepszy obraz IFA 2006), a tego JVC-a 1280x720 o którym pisze KiKi, ten fullHD zjadał na śniadanie. Stały obok siebie więc było łatwo porównać.

Sam się nad nim zastanawiałem, a ponieważ nie ma go w Europie, nie wiadomo kiedy będzie, a cena europejska jak u JVC jak zwykle będzie z kosmosu, to nie ma zbyt wielkiego wyboru w fullHD RPTV w tej chwili.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Zanim się odważyłem - tak, tak - odważyłem napisać na w/w temat , test prowadziłem trzy dni. Prosiłem sprzedawców , osoby postronne o wyrażenie opinii. Pilotami sie bawiłem kilka godzin. Ale ku zdumieniu - nic a nic nie wpłyneło na ilość szczegółów.
Wcale z tym artykułem nie jest mi do smiechu i do radosci. Ponieważ sam zwątpiłem w to co nie budziło do tej pory żadych wątpliwosci.
Telewizory stoją do wglądu , piloty leżą. Zapraszam
I wcale nie jest to zabawne.

pmcomp
"A "wszyscy" wiedzą co sprzedajesz m i jakie marki promujesz. Wystarczy czytać to forum.
I "wszyscy" wiedzą że JVC ma tego trochę na magazynach i ma teraz problemy ze sprzedaniem tego. Cena SONY zabiła tego JVC-a i stąd ich kłopot"
Twoja uwaga jest nie na miejscu - chyba że lecisz z autopsji.

Ten artykuł ma inny cel.
I wcale nie wsmak mi za tym . Bo burzy moje myślenie.
Dlatego chętnie wysłucham osób które troche widziały - przyjadą , sprawdzą i na tej podstawie same napiszą swoje odczucia.
Bo ja do tego użyłem również wypowiedzi innych /postronnych/ osób .
Sprzęt stoi na sklepie / inne full HD również , sygnał z rozdzielacza
DVI x 4 / zapraszam - delegację też Ci zwrócę.
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
KiKi, zwracam honora :D , a to, że każdy promuje "swoje" marki jest prawdą starą jak świat (ew. te na których najwięcej zarabia) i za to się nie obrażaj, bo nie ma o co.

Wracając do temata:

Widziałem oba obok siebie krótko we wrocławskim Media na Bielanach i nie potwierdzę Twojej opinii.

KDS-a w wersji 70" mam w domu od 3 miesięcy i wiem co ten sprzęcior potrafi.

Widzę dwa wyjścia:

1. ten JVC ma przez pomyłkę panele fullHD :p .
2. masz trafiony egzemplarz KDS-a.

Skłaniam się do drugiego rozwiązania.

PS. takiego obrazu HD jak na KDS-ie i JVC fullHD na IFA nie widziałem na żadnej plaźmie ani LCD (mówię o komercyjnych). Pokaz 65" fullHD Panasonica w Warszawie na Audio Show to kompletna porażka. O projektorze w duecie z BluRayem nawet nie wspomnę bo to była kompromitacja :blagam: .
Jedyny "lepszy", jaki znam z Polski , obraz to na Audio Show z projektora 720p, chyba to był model SIM HD2, koncert Norah Jones.
Tak plastycznego obrazu "w domu" jeszcze nie widziałem.

Pozdro
 

Sober

New member
KIKI, sprawdź datę produkcji tego KDS, pierwsze egzemplarze miały złe ustawienia serwisowe, wyłacz też wszystkie ulepszacze typu VRC itp. To co opisujesz musi mieć jakąś logiczną przyczynę.

Mało napisałeś o źródle i materiale na jakim testujecie. Czy na pewno jest full HD? Podłącz też na próbę ten tv bezpośredino do źródła, może rozdzielacz coś miesza... Puść jakiś kontrastowy obrazek nieruchomy albo planszę testową i podejdź do telewizora. Popatrz na piksele (dosyć ciężko je dojrzeć bo przerwy między nimi są minimalne) i sprawdź czy jest mapowanie 1 do 1 tzn, czy każdy piksel ma swoją wyraźną jasność i kolor. Może ten egzemplarz na zwaloną konwergencję (do ustawienia w menu serwisowym)?

Powiem tyle: u mnie ten TV wyświetla wyraźnie poszczególne piksele sygnału 1080i/p i NIE JEST MOŻLIWE żeby żaden TV 1280x720 pokazywał więcej szczegółów na tym sygnale. Obraz 720p puszczony na Sony jest bez porównania mniej szczegółowy od 1080p i widać to nawet z 4 metrów.

Nie przecze temu co widziałeś, ale trzeba rozwiązać tą zagadkę, bo ludzie będą wyciągać teraz błędne wnioski że JVC jest lepszy :) wszystko musi miec logiczne wyjasnienie. :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Jest tu jeszcze ktos, kto porownywal tego Sonego i JVC procz Kikiego ? Moze niech sie tez pochwali swoimi wrazeniami :cool:
 
Do góry