Sony Kds-70 vs. Sony Kdl-52

wacek07

New member
Witam! Niedługo mam zamiar kupić TV do salonu i mam na oku ww. telewizory. Zastanawiam się którego z nich wybrać Lcd czy Projekcyjny.Ważne jest dla mnie, żeby telewizor miał Full HD,ostrość obrazu, realistyczne kolory. Wiem, że te dwa telewizory są bardzo dobre,ale w dalszym ciągu nie wiem którego wybrać.Na telewizor planuję wydać około 20 tyś.Może ktoś poda jescze jakiś fajny Tv za taką cene.Bardzo proszę o waszą pomoc!!!
Pozdrawiam Michał!
 
Ostatnia edycja:

bogszar

New member
Witam.
Jak mam doradzic wyborze,to tylko tylnoprojekcyjny Sony KDS 55 lub70.
Od trzech miesięcy mam KDS 55 i bardzo jestem zadowolony(dzięki opinii KiKiego kupiłem)
Wszystkim moim znajomym przy oglądaniu kopara opadła.
Śmiało można oglądac nawet w odległośći 2 metrów,co przy plazmie i lcd jest raczej niemozliwe.
Pozdrawiam-Bogusław
 

kds55a2000

New member
Zdecydowanie polecam KDS'a. Jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów, kontrast to jest zdecydowanie lepszy od LCD. Nawet programy nadawane w SD, wyglądają na nim dobrze, wg. mnie lepiej niż na plazmach czy LCD.Skoro chcesz kupić KDS 70 calowego to miej na uwadze fakt, że jego lampa wytrzymuje połowę tego co lampa w 55 (czyli ok 4000h), ale w zamian w komplecie dostajesz zapasową.
Obraz z 55 oglądam z odległości ok, 3,7 m. Z ok 2,5 m też jest ok. 70 pewno należało by ustawić jakieś 5m od oczu - oczywiście mam na myśli odbiór programów nadawanych w SD.
 

marek1984

New member
Problem w tym ze ta lampa nie działa jak żarówka że działa działa i nagle przestaje działać tylko wypala się i pogarsza obraz... :(
Ja w tej cenie polecałbym ZDECYDOWANIE Sharp'a 52XD1E FULL HD LCD.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
bogszar napisał:
Witam.
Śmiało można oglądac nawet w odległośći 2 metrów,co przy plazmie i lcd jest raczej niemozliwe.
kolega chyba nie ma LCD
Ja mam Sharpa Full HD GE1E i ogladam z odległości 1,5m /akurat tak stoi biurko i komp/ i to przeważnie SD

wracając do tematu - oczywiście LCD 52" lub większy jak kogoś stać i nie trzeba odkładać na żadne żarówki do skarpety.

ps
nie mam nic do KDS-a po prostu rzecz gustu

pozd
 

Sober

New member
jarwisz napisał:
wracając do tematu - oczywiście LCD 52" lub większy jak kogoś stać i nie trzeba odkładać na żadne żarówki do skarpety.

ps
nie mam nic do KDS-a po prostu rzecz gustu

Pozostaje jeszcze kwestia kiepskiej w LCD czerni i smużenia. Przypomnę że w KDS są panele LCoS o czasie reakcji 2,5ms i kontrascie 5000:1 i minimalnymi odstępami między pikselami. Cena też znacznie lepsza. Oczywiście LCD będą coraz lepsze i tańsze, ale obecnie chyba jednak to KDS jest best buy :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Sober napisał:
Pozostaje jeszcze kwestia kiepskiej w LCD czerni i smużenia. Przypomnę że w KDS są panele LCoS o czasie reakcji 2,5ms i kontrascie 5000:1 i minimalnymi odstępami między pikselami. Cena też znacznie lepsza. Oczywiście LCD będą coraz lepsze i tańsze, ale obecnie chyba jednak to KDS jest best buy :)

nie będę rozwodził się na temat czerni w czerni ale smużenia to u mnie nie ma.
W KDS rzeczywiście 1" jest najtańszy na rynku w FullHD.Z tym że kupujemy chyba TV nie na rok czy dwa a na dłużej a przy KDS już nie ma tej pewności czy koszta nam nie wzrosną o 1tys. czy 2 tys /jak ktoś ma pecha/.

Sam poważnie zastanawiam się nad zakupem KDS 70" do salonu gdyż coś żonka marudzi że u mnie w pokoju stoi "prawdziwy TV" a ona i goście oglądają na jakimś gruchocie /Sony 32" panorama 100Hz/
Jako że mam szczęście do sprzętów /chyba jako jeden z nielicznych nie słyszę wiatraka w GE1E/ to jak zakupię tą 70" to będę miał pełny zakres porównania.

pozd
 

Sober

New member
No coż nie ma rzeczy idealnych, a im dłużej się człowiek zagłębia w tematykę TV to dochodzi do wniosku że obecnie wszystkie technologie są kiepskie ;-) Tak więc każdy musi wybrać dla siebie coś czego wady go będą najmniej wkurzały :)

Jeśli ktoś dosyć mało ogląda TV, to lampa wystarczy nawet na 10 lat. A jak u kogoś chodzi non-stop to padnie po dwóch. Trzeba samemu decydować :) Nie wiedziałem wcześniej że w modelu 70'' pada dwa razy szybciej - w takim razie to faktycznie moze sie zrobic problem jeśli ma włączony TV 12h/dobę. Wymiana lampy co roku to już faktycznie są liczące się koszta ;-)

Ja myślę że pewnie raz wymienię lampę u siebię w trakcie użytkowania tego TV.
 

wildern

New member
Kds!!!

Moim zdaniem ten SONY 70" to najlrpsze rozwiązanie.
Używam KDS55 głównie do N-ki oraz Xbox360 i jak na razie jestem baardo zadowolony:bober: Miałem początkowo kłopot gdyż pojawił się dziwny pogłos przy właczonym X-ie, ale potem okazało się (metodą eliminacji) że przyczyną był nieekranowany kabel audio który poprowadzony zbyt blisko zasilacza (nawiasem mowiąć od N-ki).
Tak więc przyy odległości ok. 3m. obraz jest idealny. :blagam:
 
Do góry