Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Articles > Artykuły otwarte hdtv.com.pl > Video > TV > Samsung 55ES7000 test otwarty - przyszłość Smart Tv jest już teraz.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Apr 2011
28-06-2012, 22:44
Domyślnie

Cytat:
Napisał farba Zobacz post
Mało nie obchodzą twoje ochy i achy, przesadne ściemnianie obrazu w celu zlikwidowania cloudingu, tłumaczenia, że inne TV wcale nie są lepsze, że ta i tamta wada ci nie przeszkadza itp bzdety. Mam swoje zdanie na ten temat i nie mam zamiaru piać z zachwytu. Zresztą pierwszy komentarz pod tym testem daje do myślenia, w pełni potwierdzając moje spostrzeżenia.

Tutaj inny test w którym również wspominają o kiepskich kątach, lipnym kontraście, cloudingu itd: Samsung UE55ES8000

Szkoda ze nie trafiles z TV nie ma chyba nic gorszego niz rozczarowanie takim zakupem ale... dlaczego go wogole kupiles oraz czemu go nie oddales i wymieniles na inny?
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007

29-06-2012, 00:16
Domyślnie

Czy w tym modelu występuje pseudo micro dimming ultimate

Konkurencja obnażyła ułomność systemu w ES 8000, wskazując iż praktycznie w tym modelu nie istnieje. Oby ten model działał sprawniej

cyt..."Problemem jest brak jakiejkolwiek strefowej kontroli LED. Nawet nie ma takiej "niestrefowej" czyli przygaszającej podświetlenie na ciemnych scenach. na tym telewizor traci niemiłosiernie i odnosi porażkę w konfrontacji z rywalami, w ciemnym pomieszczeniu. Czerń tego telewizora jest znacznie słabsza. Wizualnie jest to przepaść na niekorzyść samsunga. Niski kontrast odbija się w zasadzie na wszystkim - na subiektywnej głębi, "żywości" obrazu i nasyceniu kolorów. Oczywiście można to poprawić schodząc ręcznie z podświetleniem, czy nawet aktywując jakąś funkcję "Eco", ale wpłynie to niekorzystnie na jasne sceny i ogólnie średnia kontrastowość obrazu nie pogłębi się, a natywne 2100:1 w połączeniu ze słabymi kątami to za mało, aby konkurować z resztą telewizorów w warunkach kinowych. ".......
Odpowiedź z Cytatem
jarjar82 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
29-06-2012, 01:52
Domyślnie

jarjar82 - nie wiem co oznacza słowo konkurencja.
Czytałem testy kilkanaście ze świata więc znam średnią ocen i opinii.
Napisałem to w teście.
W każdej chwili zapraszam - to najlepsze rozwiązanie.

Jedno jest pewne

Clouding w typowym pojęciu tym modelu nie występuje .

O tym również napisałem i jeszcze - można dopatrzeć się nierównego podświetlenia , ale nie ma on wpływy na obraz.
Jeśli ktoś robi test przy wyłączonym systemie backlight - jego problem.

Jeśli występuje cluuding to powinien występować na wszystkich zdjęciach , a nie występuje na żadnym.

Wiedziałem że to będą największe zarzuty do telewizora bo czytałem wcześniej inne zagraniczne fora. Na modelu który dostałem do testów jest jaśniejsze podświetlenie niż nap w Philipsie , ale cloudingu na poziomie widoczności obrazu nie ma.

Podobne opinie narzekające szczególnie tych co nie widzieli była przy teście Philipsa.
Użytkownicy jak jeden potwierdzają - CLOUDUINGU BRAK !!!

Nie wykluczam że mogą się zdarzyć egzemplarze z nierównym podświetleniem.Ale sprawa jest bardzo prosta - wystarczy tak jak w innych przypadkach sprawdzić.
W poprzednich modelach poprzedniej generacji czyli D 8000 - było już przyzwoicie.
Seria D 9000 była nie do przyjęcia. Ale seria D9000 mimo że była najdroższa była wyłącznie modelem pokazowym.

================================================== ======================
farba-
Kąty nie są inne niż w innych modelach tej klasy

Ale dobry bitrate nawet z odległości 1,5 metra od telewizora 55ES 7000 , powoduje że możesz czerpać moc radości nawet w kanałach SD.

Oczywiście spada dynamika co widać wyraźnie na obrazie ,ale do tego służy noga obrotowa żeby skierować telewizor frontem do siebie. W przypadku wieszaka brać trzeba wieszak obrotowy i po sprawie.

Żeby cieszyć się z właściwych kolorów telewizora należy go skalibrować , tak jak większość modeli wszystkich firm. Najlepiej opiera się tej sprawie tylko Loewe .

Tematem testu był model ES 7000, nie 6100, ani 8000 , ani żaden inny.
Więc nie wypowiadam się na temat i proszę wypowiadać się również w temacie.
To nie obowiązuje system piekarz zawinił kowala powiesili.

================================================== ===============

Jeśli są uwagi do modelu testowanego chętnie odpowiem.

Najlepsze jest to że tym co mają w domu telewizor się podoba, więc chyba nie jest źle.
Tu opinie użytkowników z różnych portali ku pokrzepieniu serc:
No i odebrałem mojego 55ES7000 w czwartek i mogę powiedzieć,że jestem pod wrażeniem choć takie określenie byłoby niedopowiedzeniem. Ten telewizor jest absolutnie oszałamiający!

Jestem naprawdę, naprawdę, naprawdę zadowolony z tego zestawu. I porównując go do telewizora 37 'Toshiba to różnica jest całego "świata". Zdjęcie są tak wyraziste, odważne, efektowne, ostre z najpiękniejszy biały i czarny jaki widziałem .

Oglądałem trochę futbolu do tej pory i tylko zauważyłem raz problem bandingu podczas zbliżenia ujęć w dzisiejszym meczu Chelsea vs Arsenal. Mój brat, który siedział obok mnie ogląda ten sam ekran nie ma pojęcia co banding jest i jest przekonany, że nic nie widział ... Myślę, że z niektórych rzeczy, jeśli nie patrzeć na nie - to nie istnieją.

Posiadam mój ES7000 przez tydzień i jestem bardzo zadowolony, żadnych problemów po prostu fantastyczny obraz.

Ostatnio edytowane przez kiki ; 29-06-2012 o 01:54
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007

29-06-2012, 10:13
Domyślnie

Kiki nie chciałem robić im reklamy , stąd słowo konkurencja
Wiem że obiektem testów jest ES 7000, lecz kiedy w topowym modelu ES 8000 zakłamanie barwowe jest tak rażące ( po kalibracji lepiej, ale z utrata kontrastu i uwypukleniem braku "prawdziwego " systemu wygaszania podświetlenia .....sceptycznie patrze na "młodszego" brata, jakim jest es 7000.

I nie mówię tu o cloudingu ...tylko o tych dziwnych kolorach. ( tylko nie pisać tu zaraz żebym poszukał plazmy )

Przyznam racje , tego modelu nie widziałem na żywo. Ze zdjęć powyżej z tvp info widać, że z podświetleniem zjechano na minimum i kolory są jakie są może komuś takie odcienie ziemiste przypadną do gustu .... mój dziadyga Philips na świetlówkach ( na którego już przyszedł czas) z przed 6 lat ładniej koloruje :P
Odpowiedź z Cytatem
jarjar82 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

29-06-2012, 12:14
Domyślnie

Słaby -
Nie wątpię że oglądałeś ten telewizor.
Ja oglądałem tysiące telewizorów i nic z tego nie wynika.
Ten telewizor testowałem kilkanaście dni.
Sprawdzałem szczególnie pod kątem wątpliwości które padły w internecie więc wiem jaki ma możliwości
Pozostałe rzeczy bez komentarza
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

29-06-2012, 12:27
Domyślnie

Jarjar 82
To absolutnie o niczym nie świadczy.
Rozmawiamy o modelu ES 7000
W poprzedniej serii model d 9000 był droższy od d 8000 dwa razy
I był w klasie wyższej
Czy to znaczy że był lepszy - Nie.

Panasonic ST 50 jest dwie klasy niżej niż VT50
I o kilka klas niżej niż testowane modele w USA
A zajął pierwsze miejsce
I jest znacznie wyżej niż wychwalane modele Sony
Jakość nikt nie ma wątpliwości i nie wyzywa kolegów z Cnet
A przecież wg konkurencji , jak byłeś to uprzejmie powiedzieć stwierdzilliby że
To herezja.
Spędziłem wiele godzin przy tym modelu.
I proszę nie mówić o 6100,6300,6800,8000,9000 czy innych
Model jest podany wyraźnie.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Senior Member

Meldunek: Aug 2010
29-06-2012, 12:34
Domyślnie

Wiesz Kiki trochę mnie zaskoczyłeś tym: "bardzo dobry system obsługi głosem i gestem". To dość pochlebne słowa odnośnie rozwiązania Samsunga. Do tej pory ludzie mieli mieszane uczucia w kwestii tego systemu. Czy test przeprowadzałeś z zastosowaniem najnowszej wersji oprogramowania?
Odpowiedź z Cytatem
largoon jest offline
reklama

Odpowiedz

Article Tools Search this Article
Search this Article:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania