Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


Wróć HDforum > Articles > Artykuły otwarte hdtv.com.pl > Video > TV > Panasonic 65AX800 - test otwarty. Panasonic wkracza w wyższe sfery.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 100,629
Cytuj  
#1
27-03-2014, 12:49
Domyślnie Panasonic 65AX800 - test otwarty. Panasonic wkracza w wyższe sfery.

Panasonic 65AX800 - test otwarty. Panasonic wkracza w wyższe sfery.

Wszystkie siły rzucamy na potrzeby jakości.


Panasonic po rezygnacji z produkcji telewizorów plazmowych cały wysiłek, wiedzę i umiejętności inżynierów ( tych z plazm również) skierował do polepszenia jakości telewizorów LCD LED.


Takim pierworodnym dzieckiem które na w naturalny sposób zastąpić plazmy wraz ze wszystkimi ich zaletami jest telewizor LCD LED TX-65AX800.
Pierwszy model w technologii Ultra hd - 4K z tylnym podświetleniem led Panasonica posiadający 64 strefy.

W 2013 roku Panasonic zachwycał wszystkich niezrównaną jakością plazm.
Panasonic stwierdził, że przewrócił dużo elementów i technologii ultra-premium z serii plazm ZT60 do jego nowiutkiego TX-65AX800E.


Biorąc pod uwagę, że to telewizor LCD który ma być godnym następcą plazm, powinien dysponować bardzo dobrymi kątami bocznymi.

Model AX800U ( będziemy jeszcze do tego wracać) posiada bardzo dobry poziom czerni, dokładne odwzorowanie kolorów i niezawodną jednorodność ekranu, czyli zachowuje wszystkie znamiona dobrych telewizorów plazmowych.

http://www.youtube.com/watch?v=6OI2QEqFjEU

Jeśli przegapiłeś swoją szansę złapać jedną z tych ostatnich plazm, możesz być pewien, że Panasonic mocno zainwestował w czystej jakości obraz LCD.
Telewizor ten jest dowodem na to, że nawet jeśli to nie jest prawdziwa plazma, to jest to z pewnością AX800E, który poprzez Studio Master Drive zapewnia jeden z najlepszych obrazów obecnie na świecie. Nowa funkcja Studio Master Color umożliwia dokładną reprodukcję głębokich barw, spełniając 98% standardów DCI.


Nowa linia produktów wygląda imponująco. Seria AX800 posiadać będzie trzy wielkości : 65", 58" i 50"

Telewizor jest wykonany z dużą precyzją, z bardzo dobrych materiałów.

Głośniki przednie = głośniki płaskie x 2 + głośnik niskotonowy (75 mm) x 1

Telewizor posiada specjalną nogę, która oparta jest głównie na tych bocznych zwieńczeniach. Dlatego jeśli planujecie postawić go stoliku to stolik musi być tej długości co telewizor. Cześć środkowa jest elastyczna i się ugina.
Jeśli ktoś myśli, że oprze go na krótszym stoliku to się myli.


Z tyłu ma bardzo ciężką nogę która jest przeciw wagą telewizora ale tylko na samej tylnej części telewizor się nie utrzyma.
To jest bardzo ważna wiadomość !!!


Koncepcja projektu i wykonania - Modern Art Design (błyszczący czarny i ciemny metal) Kolor/wzornictwo stojaka - ciemny metal, szeroka rama metalowa
Ramka oplatającą jest bardzo cienka.

Wymiary bez stojaka (szer. x wys. x głęb.) .... 1466 x 863 x 45 mm
Wymiary ze stojakiem (szer. x wys. x głęb.).... 1466 x 887 x 368 mm
Masa bez stojaka ......................................41,0 kg
Masa ze stojakiem .....................................59,0 kg

Szerokość w opakowaniu (mm) .... 1,923
Wysokość w opakowaniu (mm) .......982
Głębokość w opakowaniu (mm) .......298
Łączna masa w opakowaniu (kg) .....72,0 kg


Złącze CI (Common Interface) x 2 (CI Plus, wersja 1.3)

Wejście słuchawkowe - 1 (z boku)
Cyfrowe wyjście audio (optyczne) - 1 (z boku)
HDMI - 3 (z boku)
USB - 3 (z boku; w tym USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2)
Karta pamięci SD - Tak (z boku - SDXC)

Złącze Scart - 1 (spód)
HDMI HDCP 2.2 - Y
Port sieci LAN - 1 (spód)
Trzy wejścia antenowe - w tym 2 x sat
Display Port - 1
CI


Oprócz portu HDMI 2.0 telewizory z serii AX800 zawierają terminal DisplayPort. Transmisja sygnału 4K z częstotliwością 50/60 Hz bez wpływu na jakość barw i częstotliwość wyświetlania klatek sprawia, że gracze, którzy podłączą swoje komputery PC do złącza DisplayPort, będą cieszyć się dokładnością obrazu i płynnością ruchu w najnowszych grach.

Model wykonany w Czechach.
Klasa energetyczna - B
Widoczny rozmiar obrazu (przekątna) - 164 cm
Średni pobór mocy po włączeniu - 226 W
Rzeczywiste zużycie energii - 313 kWh/rok
Pobór mocy w trybie oczekiwania - 0.20 W
Pobór mocy w trybie wyłączenia. 0.20 W
Rozdzielczość ekranu - 3,840 (szer.) x 2,160 (wys.)
Zasilanie AC 220 - 240 V, 50/60 Hz
Nominalny pobór mocy - 317 W

Posiada dwa piloty - główny (podświetlany)

i do obsługi multimedialnej ale również z pełną obsługą.

http://www.youtube.com/watch?v=TJw6AxWpIxU
Można z tego pilota obsługiwać głosowo telewizor.

To jest telewizor 4K.


Co to jest 4 K?

Dla przypomnienia - tak wygląda "stare poczciwe" Full Hd.


Technologia 4K nie jest nową technologią.
Panasonic prezentował ją już na targach w Berlinie w 2010 roku na plazmie 152".


Technologia 4K
– to wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej.
Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. Technologia 4K jest jakościowo czterokrotnie lepsza od obecnie powszechnie używanej jakości Full HD.

http://www.youtube.com/watch?v=ncrW5IaxqRM

SPRYTNE ROZWIĄZANIA
To nie tylko rozwiązanie dla współczesnej telewizji. Panasonic 4K Ultra HD jest zaprojektowany z myślą o przyszłych zmianach technologicznych. Został wyposażony w najnowsze wejście 4K 50/60 Hz oparte na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a.Tam gdzie wiele innych zestawów 4K nie radzi sobie z wyższą częstotliwością odtwarzania klatek, SmartVIERA 4K Ultra HD jest odpowiednio wyposażony do zapewnienia nowego wymiaru jakości i ostrości, nawet podczas oglądania pełnego.

Rozmiar podglądu – 800 x 450 pikseli.
Inne rozdzielczości: 320 x 180 pikseli, 640x 360 pikseli, 1024x576 pikseli, 1280 x 720 pikseli, 1980 x 1026 pikseli, 4096x 2304 pikseli.
(wikipedia)


Różnice rozdzielczość 4k widoczne są gołym okiem.
Moja granica widzenia piksela na telewizorze 65" to 1,5- 2 metry.


W czasie jednej sekundy w UHD otrzymujemy dwa razy więcej megapikseli w obrazie niż w telewizorach HDTV. A dzięki technologii skanowania Back Light Scanning (BLS) z częstotliwością 2000 Hz panel zapewnia wyjątkową ostrość ujęć w ruchu — nawet podczas szybkich scen akcji


Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu nagranego w rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

Michikazu Matsushita, zastępca dyrektora zarządzającego, Panasonic Consumer Marketing Europe, powiedział na konferencji w Amsterdamie: „W firmie Panasonic naszym celem jest oferowanie klientom filmów, zdjęć i domowej rozrywki, które dostarczają jak najwięcej emocji. Po latach badań z radością wprowadzamy na rynek rodzinę urządzeń, które dzięki niedoścignionej jakości 4K UHD dostarczają właśnie takich wrażeń.


Doceniamy również znaczenie rejestrowania własnej treści w najwyższej rozdzielczości, a także bezproblemowego oglądania stworzonych dzieł. Aparaty i kamery Panasonic obsługujące standard 4K pozwalają nagrywać oraz pokazywać zdumiewające filmy i obrazy”.


Entuzjaści fotografii mogą również oglądać swoje zdjęcia w przeglądarce 4K Photo Viewer lub za pomocą funkcji 4K Swipe & Share w aplikacji Panasonic TV Remote 2 na tablecie lub smartfonie. Telewizory VIERA 4K UHD TV obsługują także odtwarzanie wideo 4K z urządzeń USB, kart SD lub źródeł internetowych, ponieważ są zgodne z nowym formatem HEVC (High Efficiency Video Codec), który idealnie nadaje się do transmisji wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości.
Zanim będziemy brodzić w labiryncie nieuniknionych wyjaśnień technicznych powiemy po Polsku: Telewizor daje obraz zapierający dech w piersiach .

Kolory wyróżniają się w każdej palecie dając wyraźniejsze jasności nawet w bardzo ciemnych scenach.

To dzięki jakiejś fascynującej technologii, która nadaje realistyczne odcień do prawie każdego obrazu, bez względu na to jak jasny lub ciemny jest obraz.

Integralność jest szczególnie imponująca dzięki "Studio Master Drive" czyli technologii, która została z zaprojektowana do najwyższego modelu plazmy czyli ZT60.

Czas na szczegółowe wyjaśnienie.
Telewizor posiada specjalny napęd łączący oddzielne procesy, które kontrolują gamma i kolor współrzędnych obrazu w różnych miejscach na ekranie.

W skrócie, bardzo jasne fragmenty obrazu z subtelną wartością gradacji są traktowane inaczej niż w bardzo ciemnych częściach obrazu. Telewizor opanował reprodukcję kolorów scen z niską jasnością. Podobnie, kolory są obliczane w procesie działania 3D. Zapewniają spójność
niezależnie od tego, jak jasny czy ciemny jest obraz na ekranie.

W skrócie, telewizory LCD tradycyjne zmagają się z reprodukcją kolorów: szarym, białym, zielonym lub żółtym w scenach z bardzo niską jasnością. Panasonic rozwiązał to przez napęd Systemu Studio Master.

Mroczne sceny na Blu-ray wyglądają świetnie. Subtelne zielenie w ciemnych fragmentach, trawiastych zboczach pojawiają się bardzo dokładne pomimo słabego oświetlenia.
W przeciwieństwie do wielu telewizorów LCD, których wartości neutralne w słabo oświetlonych scen biorą na niebieskawy odcień, szarości i biele w AX800U są faktycznie szare jak na plazmie.


W rzeczywistości, czarny jest jedną z rzeczy w AX800 , którą ten telewizor robi najlepiej.
Edge-lit LED TV 4K imponuje poziomem luminancji (pod warunkiem, że nie ustawisz podświetlenia zbyt wysoko).

To jeden z dwóch telewizorów na rynku ( drugi to panasonic 65WT600 -
Panasonic 65WT600 4k - Czy to jest to najlepszy na świecie model ? Test otwarty. ) który odtwarza 4 K z dowolnego źródła.
Tu z komputera po DLNA.

W tym modelu możesz pokazać obrazy 4k ze złącza USB.

http://www.youtube.com/watch?v=ncrW5IaxqRM

Oraz ze źródeł natywnych 4K po HDMI

Panasonic posiada własną aplikację 4K.

Nazywa się - Panasonic 4K Channel.

Tu znajduje się ponad 100 różnych materiałów 4K.

Podzielone są ze względu na różnorodną tematykę.

Daj to możliwość obcowania z programami 4K.


Panasonic twierdzi że 4k ... pewnego dnia 4K będzie głównym nurtem sygnału i potrzeb rynkowych.


Oto dlaczego tak ważna jest jakość 4K w telewizorach, ponieważ wkrótce ich sprzedaż zdemoluje wartości sprzedażową modeli HD.

A głębia jakości zastąpi sztuczną głębię obrazu 3D w nieszczęsnych okularach.

Kąty widzenia nie są domeną tego modelu. Dlatego przy montażu na ścianie (można odkręcić dolną podstawkę) trzeba pamiętać o regulowanym uchwycie. Skalowanie sportu, natury sprawia że nawet na poziomie telewizji masz już ekskluzywny wizerunek z HD do UHD

Mówiąc o skalowaniu model AX800 wykonuje solidną pracę przetwarzania obrazu nawet 1080p.
W przypadku regularnych treści HD 1080p nie można idealnie dopasować ich do 4K. Dlatego telewizory 4K stosują różnorodne metody konwersji i obliczeń, aby wypełnić puste pola.
AX800 jest w tym bardzo dobry tak, że nawet szczegółowe sceny HD szczegółów wyglądają fantastycznie.

Ten ekran jest oczywiście skierowany dla bardzo wymagających odbiorców.
Wymaga sam więc odpowiednich kabli HDMI silnego źródła sygnału aby pokazać swoje umiejętności.

http://www.youtube.com/watch?v=lJjK-QqmFpA


Telewizor otrzymał certyfikat firmy THX, czyli plazma oddaje władanie w godne ręce.
Zapewnia wyjątkową ostrość obrazu z wyjątkową szczegółowością dzięki QuadaCore i procesorowi Hexa Processing Engine PRO. Całość w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i innowacyjnym renderingiem maksymalizuje jakość zarówno natywnej treści 4K jak i materiałów stworzonych w niższej rozdzielczości. Technologia Back Light Scanning (BLS) i mechanizm 4K Intelligent Frame Creation odpowiadają natomiast za ostrość obrazu i płynność ruchu.


Dokładność odwzorowania oryginalnych kolorów jest widoczna także w ciemniejszych obszarach obrazu. Funkcja Local Dimming Pro zapewnia precyzyjne sterowanie podświetleniem a przez to wysoki kontrast.


Taki certyfikat gwarantuje zgodność reprodukcji kolorów, odcieni i rozdzielczości z zamierzeniami hollywoodzkich reżyserów.
Certyfikat THX dla 4K - to jest prawdziwa nobilitacja na tron.
Specjalny procesor obrazu Hexa Processing Engine Pro konwertuje obrazy o niższej rozdzielczości, dzięki czemu niemal każdy obraz można wyświetlić z jakością 4K. Dzięki tym technologiom telewizory AX800 uzyskały certyfikat THX w klasie 4K Ultra HD.

Input Lag


Tryb gry załączony.

Gracze też znajdą dla siebie w tym modelu dzięki niskiemu Input Lagowi bardzo dobry ekran.

my Home Screen — spersonalizowany dostęp i bardziej intuicyjny w obsłudze ekran główny.
Funkcja my Home Screen zapewnia do nich łatwy i szybki dostęp.

Zaznaczyliśmy to już wcześnie ale teraz pokażemy schemat działania. Ekran główny można spersonalizować, dobierając ulubione aplikacje i zawartość.

Interfejs ten pozwala na personalizację własnych ekranów uwzględniając potrzeby członków rodziny.

Każdy członek rodziny może stworzyć własny profil.


[youtube]0iU2Ik0tPfk[/youtube
Easy operation.


Jak wybierać ulubione strony internetowe:
Telewizor wspiera Flasha - czyli możesz odbierać ..

... programy weebtv.

Działa bez problemów.

Całość można znakomicie obsłużyć za pomocą aplikacji Viera Remote2

Potwierdzenie połączenie z 65AX800
http://www.youtube.com/watch?v=znFVrVEexSo

Ta aplikacja działa bez problemów, również świetnie działa touchPad.

http://www.youtube.com/watch?v=HX66n_M6fJM

Obrazy są bardzo dobrej jakości z weeb Tv.

Pobór energii.
Tryb normalny 139W.

Tryb kinowy 112 W.

Prawdziwe kino 146 W

Ustawienia własne 157 W

Profesjonalny 1 - 178W

Profesjonalny 2 - 153W

Dynamiczny 227W.

Jak dział czujnik otoczenia.
Przy wyłączonym - 161 W.

Przy włączonym 140W

Dźwięk
Bardzo szerokie możliwości wyboru obsługi dźwięku.

Nowy Interfejs posiada nowe menu, które pojawia się w całości na ekranie .

Nowości w 4K
Panasonica.

Pasek informacyjny Info Bar — szybkie, wygodne i automatyczne wyświetlanie przydatnych informacji
Kolejną cechą wyróżniającą nową serię jest inteligentny i łatwy w obsłudze interfejs udostępniający liczne funkcje. Nowy pasek informacyjny Info Bar szybko i wygodnie wyświetla przydatne informacje. Użytkownik nie musi nawet włączać telewizora, ponieważ wyręczy go czujnik zbliżeniowy i funkcja rozpoznawania twarzy.

Czujnik zbliżeniowy wraz z funkcją rozpoznawania twarzy wykorzystującą wbudowaną kamerę umożliwia natychmiastowe wyświetlanie przydatnych informacji, takich jak prognoza pogody, wiadomości, powiadomienia i godzina.

http://www.youtube.com/watch?v=vYiK4lDoYtk

my Stream — płynne i automatyczne rekomendacje zawartości
Telewizor płynnie i automatycznie poleca użytkownikom różną zawartość — programy telewizyjne, programy VOD i zawartość internetową — przy użyciu intuicyjnego interfejsu. Za pomocą przycisku „my” na pilocie Touch Pad Remote można wygodnie nauczyć telewizor własnych preferencji.
Funkcja my Stream, dostępna w serii AX800 całkowicie zmienia sposób oglądania telewizji. Usługa ta dostarcza członkom rodziny personalizowaną treść z różnorodnych źródeł. W zależności od osobistych preferencji użytkownicy mają dostęp do filmów i programów z sieci kablowych, telewizji naziemnej oraz serwisów wideo na żądanie (VOD), więc nie muszą tracić czasu na szukanie interesujących treści.
Masz różne kategorie podpowiedzi.

Możesz też skorzystać z wyszukiwarki

Wpisując choćby dwie litery masz zbiór programó zawierający różne źródła dostępności.

Interfejs my Stream obejmuje nagrane programy, domowe filmy, rodzinne zdjęcia, strony internetowe i wideo online.
Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 oraz nowego przycisku „My Button” na pilocie do telewizora można zbudować osobisty profil ulubionej treści. Naciśnięcie tego przycisku informuje telewizor, że użytkownikowi podoba się rodzaj programu, który obecnie ogląda. Na podstawie metadanych programu oraz zaawansowanych algorytmów usługa ta prezentuje dalsze rekomendacje.

http://www.youtube.com/watch?v=ZzWxC5bkqPE

Technologia rozpoznawania głosu Voice Print, dostępna za pośrednictwem dotykowego pilota i w aplikacji Panasonic TV Remote 2, pozwala stwierdzić, który członek rodziny używa telewizora i automatycznie przywołać jego profil my Stream. Ponadto innowacyjny system instrukcji głosowych rozumie nie tylko pojedyncze słowa, ale również całe zdania. Co więcej, dodatkowe zintegrowane polecenia głosowe umożliwiają łatwe znalezienie żądanej treści.

Modele VIERA AX800, AS800 i AX900 zaprojektowano i skonstruowano pod kątem łatwej obsługi, nawet przez użytkowników całkowicie pozbawionych zacięcia technicznego. Jedną z nowości jest My Home Screen, zoptymalizowany ekran początkowy VIERA, który można dopasować do preferencji każdego członka rodziny. Teraz dostępne są dodatkowe ekrany początkowe do pobrania, m.in. związane ze sportem (piłka nożna), grami, Twitterem, Facebookiem i YouTube’em.


TV Anywhere -
Telewizja wszędzie tam, gdzie Ty Użytkownicy telewizorów VIERA AX800, AS800 i AX900 nie muszą przebywać w domu, aby mieć dostęp do ciekawej treści. Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 App i usługi Panasonic Cloud można oglądać na tablecie lub smartfonie, w dowolnym miejscu na świecie, programy telewizyjne i filmy z dysku USB podłączonego do telewizora.

http://www.youtube.com/watch?v=MF2V4ZW62Eo

Funkcja TV Anywhere pozwala obejrzeć część filmu w domu, włączyć nagrywanie przed wyjazdem w podróż, a następnie kontynuować oglądanie filmu od tego samego miejsca w hotelowym pokoju. Jeśli użytkownik zapomni uruchomić nagrywanie, może to nadal zrobić spoza domu za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2.

DISPLAY Mirroring:

Funkcja Mirroring polega na technologii Miracast i służy do wymiany strumienia audio / wideo bezprzewodowo bezpośrednio między telewizorem i kompatybilnym urządzeniem mobilnym. Aby powielić ekran smartfona lub tabletu na ekranie telewizora wystarczy uruchomić tryb "mirror" w urządzeniu mobilnym i uruchomić aplikację "w telewizorze.

http://www.youtube.com/watch?v=KGRqtFePn5A


my Home Cloud

http://www.youtube.com/watch?v=RN0ZvNuBPIQ

http://www.youtube.com/watch?v=ebMU5B3wX9o


Panasonic posiada dużą liczbę własnych Aplikacji.
Podzielone są co do tematyki

Wideo

Muzyka

Sport

Gry

Dzieci

Portale społecznościowe

Wiadomości i pogoda

Zdrowie i fitness

Styl życia.
Panasonic nadrobił zaległe lekcje.

Telewizor posiada Multiroom , czyli możesz bezprzewodowo odbierać sygnał z innych telewizorów w innym pomieszczeniu.

Tu pokazujemy współpracę z telewizorem Philipsa 40PFL 8008, który znajduje się w innym pomieszczeniu. W naszym przypadku około 50 metrów dalej ale w zasięgu wifi.

Zabraliśmy obrazy z tunera 40PFL 8008

I odtworzyliśmy je na swoim telewizorze.
Trzeba zaznaczyć że bitrate sygnału spada w stosunku do oryginału.

Jeszcze jedno skanowanie i wybór innego telewizora - np. Philipsa 47PFL 7008W okienku jest już podgląd TVP1HD.

Odtwarzacz multimediów.

Działa bardzo szybko.

Płynnie i bardzo szybko odtwarza zdjęcia i to w najróżniejszej formie.
Świetna obsługa, najciekawsza preznetacja zdjęć ze wszystkich producentów.

Tu odpalimy napisy na filmie.

Wybór konfiguracji Video

Włączymy teraz napisy.

Kodowanie napisów.

Wybór - Europa środkowa.

I napisy bez opóźnień

Działają bardzo dobrze.

Niezależnie jaki film załączymy.

Napisy dla niektórych są małe, ale są czytelne.
Napisy nie są regulowane co do wielkości i koloru.

Posiada letterbox:
Letterbox

Telewizja hybrydowa HbbTV ma coraz ciekawsze rozwiązania i coraz bogatsze repertuar..

Jest tu dostępny TVP Vod.

Oraz są dostępne kanały regionalne.

Oczywiście jak w każdym telewizorze Panasonica znajduje się tu możliwość indywidualnych ustawień dla kilku domowników własnego obrazu.

Ten model znakomicie skaluje obraz z DVB-t

Posiada szerszy niż za zwyczaj wybór zmian proporcji obrazu.

Daje sobie bardzo dobrze radę z dużym naświetleniem pomieszczenia.

Skalowanie sygnałów i pojawia się obraz naturalny, bardzo dobrze przeskalowany.

Nawet z bardzo słabym sygnałem, kanałów z mniejszym bitrate działa znakomicie.

EPG działa bez zarzutów i można szybko w różnych kategoriach wybrać interesujące nas programy.

Zresztą to już jest standard w telewizorach.

Jeśli ktoś zapomniał to działa również jeszcze telegazeta.

Jest możliwość załączenia napisów na oglądanych programach telewizyjnych z tym, że nie każdy program jest prowadzony w tym systemie.

Czerń i równość podświetlenia matrycy.
Panasonic się faktycznie postarał.

To coś co nas podnieca to się nazywa ... czerń.

Local Dimming Pro jest świetnym rozwiązaniem w poprawie jakości czerni i ilości szczegółów.

Studio Master Color to co było w ZT60 teraz mamy dla AX800

Nowy system Local Dimming Pro powoduje, że efekt haloo po raz pierwszy mimo nie dużej ilości stref - jest prawie niezauważalny.


Napisałem prawie - ponieważ na 95% ujęciach prezentowanych efekt był nie widoczny. Jedynie w przypadku jednego zdjęcia pojawił się minimalnie.

Czerń jest bardzo dobra.

Sprawdzaliśmy wiele podświetleń

Różne czernie

Ale najważniejsze te głębokie.

Test Pioneera .

Świetne usuwanie przeplotów.

Bardzo dobra redukcja szumów.

Przy małych amplitudach rewelacja.


Blokada drgań bardzo dobra


Świetna blokada drgań podwójnych.


Bardzo dobra blokada przy długich amplitudach.

Tu rewelacyjna obróbka sygnału.

Płynność pionowa genialna.

Czystość płynności jednostajnej genialna.

Rzadki widok takiej czystości płynności

Test Monstera.


Rewelacyjna płynność skośna, a to oznacza, że możesz kupować telewizor specjalnie dla sportowych preferencji.

Kolejny test

Line Bleed - na rewelacyjnym poziomie.

Obróbka linii skośnych na niespotykanym poziomie.

Super sprawa.

Procesory wykonują kawał dobrej roboty.

I jeszcze rzut oka na czerń i równość podświetlenia - taki widok to bardzo miły widok.

Powłoka antyrefleksowa
To już jest ten poziom gdzie producent bardzo dba o ten element.

Nawet przy zapalonym świetle daje sobie radę.


Sam szef ISF Joel SILVER


Zachwycał się niezwykłą jakością nowej serii telewizorów Panasonica .


Panasonic należy do tych firm które nie boją się o trwałość swoich modeli. Firma określa trwałość panela na 100.000 godzin, co daje przy 8 godzinach dziennej pracy - ponad 31 lat oglądania i wcale nie pójdzie do kosza, więc nie inwestujesz na darmo.


Werdykt - Nie plazma, ale więcej niż LED

Panasonic 65AX800 pozwala obejrzeć imponujący obraz. Głębokie czernie, dobre ściemnianie, godna obsługa płynności ruchu, mnóstwo opcji, przejścia tonalne, inteligentne funkcje to jest na najwyższym poziomie.Podświetlenie edge-lit mimo ze nie jest to plazma daje to realizuje to co obiecuje - to więcej niż LedTv. To wciąż jeden z najlepszych telewizorów testowanych w tym roku 4K.
Pytanie brzmi, czy warto płacić 17000 zł ?
Jakość nie jest taka jak w ZT60 ale streaming obrazów, odbiór 4K z różnych systemów nadawania, skalowanie, obróbka cyfrowa, bajeczna płynność, dobry dźwięk powodują że miejsce plazmy trafia w godne ręce.
To nie jest i nie może być jakość plazmy ZT60, ale ta jakość jest dość blisko uznanym wartościom plazm i daje zaawansowanym użytkownikom wszystkie narzędzia potrzebne do realizacji doskonałej jakości telewizora w 4K.
Jeśli po prostu musisz chcesz skoczyć za modą 4K to Panasonic Tx-65AX800E jest doskonałym wyborem.

Opinie tych co już kupili:
W sumie jestem bardzo zadowolony z zestawu do tej pory. Nie doświadczyłem żadnych poważnych problemów na ekranie, co jest, co było moim największym strachem .. i tak, szukam problemów. Porównywanie filmów i programów TV na moim Sony 4k x900a, zarówno ja, jak moja żona, widzimy że ​​Panasonic wygląda nieco lepiej. Nie skokowa różnica jakości ale ogólnie rzecz biorąc, oboje zgodziliśmy się, że obraz po prostu wydaje się czyściejszy i ma bardziej żywe kolory.

Plusy:
działająca we wszystkich systemach rozdzielczość 4K
bardzo dobra czerń
dobra głębia obrazu
nowoczesny design
bardzo dobry dźwięk
świetne wyposażenie multimedialne
bardzo dobra obsługa programów po USB
szybka konfiguracja internetowa
znakomite nasycenie kolorów
bardzo dobre skalowanie
znakomite usuwanie przeplotu
bardzo dobra klasa input lagu do gier
gry w 4K to genialna sprawa
znakomita skala szarości
bardzo dobra powłoka antyrefleksowa
świetna współpraca wg aplikacji Viera Remote2
pełna obsługa z klawiatury i myszki
oferuje 98% wszystkich profesjonalnych standardów kolorów DCI studio
posiada THX 4K

Minusy:
Wymaga kalibracji
Mała czcionka w filmach
Kąty boczne
Sprawdź banding przy zakupie ( modele z europejskiego wydania jak na razie są pozbawione tej przywary)..


Punkty - do 1 do 10 w każdej pozycji.

1.Płynność - 10 pkt
2.Kąty boczne - 8 pkt
3.Czerń - 9 pkt
4.Skalowanie SD - 10 pkt
5.Kolory - 10 pkt
6.Pobór energii - 10 pkt
7.Obsługa - 9 pkt
8.Dźwięk - 8 pkt
9.Wyposażenie - 10 pkt
10.Cena do jakości i możliwości - 8 pkt

Razem = 92 pkt na 100 możliwych.

Redakcja HDTV poleca zakup modelu w klasie cenowej przyznając mu specjalny nowy znak REKOMENDACJA.
Otrzymuje najwyższą ocenę pięć na pięć gwiazdek.

Ostatnio edytowane przez kiki ; 02-07-2014 o 02:49
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Member

Avatar Kenaz

Meldunek: Jan 2013
Postów: 58
Cytuj  
#2
30-03-2014, 20:35
Domyślnie

Mam rozumiec, ze dopraowwana plazma, posiadająca certyfikat THX jaką jest ZT60, ma tak wyrazne niedociągnięcia w kwestii wyświetlania barw?

Zapowiada się dobrze. Premiera po premierza i cena będzie znośna...
Odpowiedź z Cytatem
Kenaz jest offline
Wspiera forum

Avatar spinacz66

Meldunek: Mar 2011
Postów: 1,010
Skąd: gdańsk

Cytuj  
#3
30-03-2014, 20:58
Domyślnie

Moim zdaniem LCD nie pobije Plazm na targach zawsze jest dużo szumu obrazy też ustawiają marketingowo więc się nie podniecajmy czekamy na testy
__________________


Odpowiedź z Cytatem
spinacz66 jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 100,629
Cytuj  
#4
31-03-2014, 10:51
Domyślnie

Panasonic zrobił to co miał zrobić już od dawna.
Do tego projektu zatrudnił inżynierów plazm Pioneera.
Dlatego wynik obrazu jest po prostu znakomity.
Ci inżynierowie już pokazali możliwości telewizorów LCD LED w modelach Elite.
Teraz wiadomo dlaczego trudno było odgadnąć nawet specjalistom na pokazach w Amsterdamie który to LCD LED a która wypasiona plazma.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Senior Member

Avatar ArtiW

Meldunek: Sep 2010
Postów: 135
Skąd: Warszawa

Cytuj  
#5
06-04-2014, 18:34
Domyślnie

Czy wiadomo kiedy pojawią się ceny? Chciałem kupić plazmę Panasonica, ale po przeczytaniu kilku artykułów o nowej serii zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej poczekać trochę i kupić nową technologię.
Odpowiedź z Cytatem
ArtiW jest offline
Junior Member

Avatar atdt

Meldunek: Oct 2008
Postów: 28
Cytuj  
#6
10-04-2014, 23:08
Domyślnie

A wiadomo kiedy testy? Zastanawiam się nad wymianą głównego TV w domu w tym roku.
Odpowiedź z Cytatem
atdt jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 100,629
Cytuj  
#7
11-04-2014, 08:05
Domyślnie

Już jadą do nas
Na razie wpisuje test skończony serii AS 600
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Article Tools Search this Article
Search this Article:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę