Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Hahaha, Sony nie publikowała moją recenzje:

Super obraz. Menu laguje. Nie mogę się łączyć do media serwera. Obraz trzeba kalibrować. Porażka że w roku 2014 Sony używa takie wolne procesory w ich telewizorach. Do tego, oprogramowanie jest felerne. Szuka filmy na pen drivie za długo. Ale za to obraz jest niesamowity.

Ich tłumaczenie:

Po zapoznaniu się z Twoją recenzją nasi pracownicy stwierdzili, że niestety nie jest ona w pełni zgodna z naszymi zasadami recenzowania produktów. Kliknij poniższy przycisk, aby wprowadzić zmiany i ponownie wysłać swoją recenzję.
 
Nie wiem co robię źle ale nie mogę podłaczyć smartfona Moto G(android) i laptopa lenovo Y580(win8.1) do tego TV(mam 805) czy musz instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie?

Wybieram Kopia lustrzana
Na liscie widzę widzę:
urz. nieobsł. WI-Fi Direcr - MAC adres - Akcept


W połączeniu Direct łącze się z telefonem z tv ale co dalej... jak wyświetlić coś na ekranie?

Przepraszam ale dopiero się z tym zapoznaje i jakoś nie bardzo chce mi to zadziałać
 
W telefonie wlaczasz mircast, w telewizorze wciskasz home, potem bierzesz aplikacje screen mirroring, przy pierwszym polaczeniu wchodzisz w options i tam wybierasz telefon. Potem juz nie musisz wystarczy w telefonie mircast wlaczyc i wcisnac telewizor na komorce.
 
mam takie pytanie czemu rwie obraz na demie ogólnodostępnym z tego forum (chyba od tdx) tym co na początku jest trawka, a potem niebo a kamera szybko się obraca. zarówno na 50w815 jak i na 50w829 ten film skacze i klatkuje niezależnie od ustawień TV i montionflow. Czemu tak się dzieje ?
Natomiast DSE brak i Banding można powiedzieć że min jest aczkolwiek niewidoczny tak że trzeba się ostro wpatrywać i jeszcze wiedzieć o co chodzi. Za to wielki plus dla Sony.
 
Moj nic nie piszczy. Może być ze twoja sieć daje prąd słabej jakości. Jak nie pomoże listwa z filtrem to możesz próbować reklamować. Piszczy zazwyczaj któraś z cewek w zasilaczu.
 
mam takie pytanie czemu rwie obraz na demie ogólnodostępnym z tego forum (chyba od tdx) tym co na początku jest trawka, a potem niebo a kamera szybko się obraca. zarówno na 50w815 jak i na 50w829 ten film skacze i klatkuje niezależnie od ustawień TV i montionflow. Czemu tak się dzieje ?
Natomiast DSE brak i Banding można powiedzieć że min jest aczkolwiek niewidoczny tak że trzeba się ostro wpatrywać i jeszcze wiedzieć o co chodzi. Za to wielki plus dla Sony.

dołączam się do pytania - też interesuje mnie ten tv ale na testach od tdx trawa sie tnie i to samo w zdj z niebieską ramką
 
Kup u Kikiego jak chcesz przez neta. W stacjonarkach tylko MediaMarkt i Saturn mają profesjonalne podejście do wymiany. Ale tam masz najwyżej W815.
 
W moim modelu takze widnieje mała ,,chmurka“ na dole nad logiem Sony, widoczna w nocy na czarnym tle. Macie jakies sposoby na pozbycie sie tego?
 
Chcę kupić model 55W829 jednak wielu użytkowników narzeka na clouding.

Widzę, że szukacie go w ciemnym pokoju, przy zgaszonych światłach.
Ja tak TV nigdy nie oglądam - zbytnio męczy mi to oczy. Tv zawsze oglądam przy stonowanym świetle. Źródło światła - żarówka 60 W skierowana na ścianę w odległości jakiś 4 metrów od TV, dająca ciepłe, stonowane światło na całe pomieszczenie.

Czy w takich warunkach ewentualny clouding będzie mniej widoczny?
 
TV jest fantastyczny, do tej pory jedyne co mnie denerwuje to pisk z zasilacza (słyszalny po wyłączeniu tv). Mozna ten element reklamować samodzielnie? Czy oprócz dedykowanego subwoofera da się podłączyć głośnik bezprzewodowy? Nadajnik nfc jest tylko w opcjonalnym pilocie czy tez w tv?
 
Prośba o pomoc w trzech sprawach:
1. Gdzie mogę znaleźć "pełną" instrukcję tego TV? Na stronie producenta jest dostępna tylko bardzo ogólna.
2. Czy można odtwarzać filmy po DLNA (z dysku sieciowego) z napisami?
Próbowałem umieszczać zarówno napisy w formacie txt jak i srt. Nazwy oczywiście takie same jak nazwy filmów i nic z tego :-(
3. Chciałbym podłączyć dysk USB do telewizora i moduł CI+ od UPC. Czy będę mógł nagrywać programy na dysk? Dodatkowo czy mogę kupić dowolny dysk USB czy jakiś konkretny? W TV jest USB 2.0 czy 3.0?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Stosunek ceny do jakości odpowiedni. Telewizor kupiony w Euro AGD. Niestety mój egzemplarz przesłany do domu był już wcześniej używany, sprawdzenie kodem serwisowym wykazało 4 włączenia. Karton od TV był już otwarty, w pilocie były już baterie, a w okularach 3D usunięte były listki zabezpieczające. Poza tym na ekranie widoczne były ślady palców, które na szczęście dały się całkowicie usunąć. Radzę przyszłym klientom dokładnie sprawdzić zawartość przesyłki, nie tylko pod kątem uszkodzeń mechanicznych, ale też ogólnego stanu TV i jego akcesoriów. Trochę się zawiodłem, do tej pory miałem pełne zaufanie do tego sklepu, wydałem u nich około 25.000 zł i nigdy nie było tego typu problemów. O tym, że przesłany mi towar nie będzie całkowicie nowy, powinienem być uprzedzony, w końcu to nie lombard, ani komis. Czuję się oszukany i pewnie już nic w tym sklepie nie kupię. Sam telewizor polecam, powiesiłem go na ścianie na dołączonym wieszaku i źle nie jest. Brakuje jedynie lekkiego nachylenia do podłoża.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Stosunek ceny do jakości odpowiedni. Telewizor kupiony w Euro AGD. Niestety mój egzemplarz przesłany do domu był już wcześniej używany, sprawdzenie kodem serwisowym wykazało 4 włączenia. Karton od TV był już otwarty, w pilocie były już baterie, a w okularach 3D usunięte były listki zabezpieczające. Poza tym na ekranie widoczne były ślady palców, które na szczęście dały się całkowicie usunąć. Radzę przyszłym klientom dokładnie sprawdzić zawartość przesyłki, nie tylko pod kątem uszkodzeń mechanicznych, ale też ogólnego stanu TV i jego akcesoriów. Trochę się zawiodłem, do tej pory miałem pełne zaufanie do tego sklepu, wydałem u nich około 25.000 zł i nigdy nie było tego typu problemów. O tym, że przesłany mi towar nie będzie całkowicie nowy, powinienem być uprzedzony, w końcu to nie lombard, ani komis. Czuję się oszukany i pewnie już nic w tym sklepie nie kupię. Sam telewizor polecam, powiesiłem go na ścianie na dołączonym wieszaku i źle nie jest. Brakuje jedynie lekkiego nachylenia do podłoża.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

W którym sklepie Euro go kupiłeś? Powiedz to będziemy ten omijać. Byłem dziś w Euro i Sony Centre w Wola Parku w Warszawie i przyglądałem się tym TV, ogólnie wypada super, jednak zauważyłem we wszystkich wystawionych w829 pionowe cienie w obu górnych rogach tak z pół cm od ramki, zarówno w Euro jak i w Sony cent, wystawione były 42,50 i 55 cali i każdy to miał, czy twój tv też ma takie cienie? Nie jest to tylko moje spostrzeżenie, nie byłem sam.
 
Do góry