Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Moje aktualne ustawienia tego tv pod wbudowane tunery sa takie:

Kino1

Podswietlenie – 9 /czujnik wylaczony/
Kontrast – 92
Jasnosc – 46
Nasycenie – 50
Odcien – G1
Temp. Barw – neutralne
Ostrosc – 49
Redukcja zaklocen – Wyl.
Redukcja zaklocen MPEG – Wyl.
Redukcja zaklocen punkt. - Wyl
Tworzenie realizmu - reczny
rozdzielczosc 20
Lagodna gradacja – Wyl.
Motionflow – standardowy
Tryb Filmu – auto
Zaawansowane ustawienia>
Korekcja czerni – Wyl.
Zaaw.zwieksz. Kontrastu – Wyl.
Gamma - (-1)
Automat.ogranicz. Jasnosci – Wyl.
Czystosc bieli – Wyl.
Zywy kolor – Wyl
Uwydatnianie szczegolow – Wyl.
Uwydatnianie krawedzi – Wyl.
R Gain -3
G Gain -13
B Gain 0
R Bias 0
G Bias -1
B Bias 0

ktos moze przetestuje i zopiniuje
 
Ostatnia edycja:
Co kalibracja, to wszystkie poprawiacze powyłączane. Po co w ogóle producent daje te opcje, skoro z nich nie się nie korzysta ?? Czy może korzysta, ale nie w PL, bo sygnał nie specjalny ?? Ja mam EX500 oraz EX720 i tam też mam powyłączane poprawiacze, a teraz rozglądam się za następnym TV i widzę, że dalej nic się nie zmieniło.
 
Witam

Przeczytałem kilkanaście stron w tym temacie, także sporo osób mi ten model 829B polecało w sklepie, ale dzisiaj został mi polecony LG 55lb670v. Widziałem obydwa tv na żywo, kolorystyka mi się bardziej spodobała w Sony, ale słyszałem wiele dobrego też o LG że jest lepszym wyborem jeśli chodzi o smart. TV będzie używany na stałe do kompa(filmy,gry ) Czy sony jest lepszym wyborem? bo LG jest tańszy i sam się głowię teraz co wybrać.
Na stronie soniaka mogę dorwać za 3,3k a Lg za 2,9 k. Za lg jako laik to przemawia mi bardziej jego wygląd:)

Prosiłbym o pomoc:)
Dziękuje
 
Dzięki

W sklepach internetowych już go nie ma, troche się spóżniłem, został tylko w sklepie soniak za 3999 i lg za 3200 , troche róznica jest między nimi i nie wiem czy się jednak nie skuszę na LG. Bo te na stronach poniżej 3 k s troche podejrzane bez pudełka itd. Oczywiscie mowa o 55"

może nie będę żałować wyboru ale 800 zł to troche różnicy jest
Dzięki za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:
Panowie mam pilne pytanie. Właśnie przedłużam umowę z Cyfrowym Polsatem (jutro mają dzwonić) i Pani pyta czy mam moduł CAM z plusem czy minusem... Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. Pomoże ktoś?
 
Za kilka dni do mnie przyjdzie sony 55w829.
Kupuje z sklepu stacjonarnego, ale wyślą mi do domu,
więc muszę go przetestować go przy kurierze, czy nic z nim nie jest...

Na coś muszę konkretnie zwrócić uwagę?
pobrałem paczkę z plikami do testowania udostępnioną***tutaj na forum...


Jeszcze jedno pytanie mam, czym różni się***55w829 od 55w828?
 
Czy mógłbym prosić o pomoc w ustawieniu kdl55w829B. Męczę się już jakiś czas i nadal obraz ma nie naturalne kolory albo wydaje się płaski i bez głębi. TV używam do ps3, ps4, DVD i telewizji naziemnej.
 
Trochę odkopuję temat ;)
Ma ktoś jakieś fajne ustawienia obrazu dla tego TV ? Głównie pod piłkę nozną z nc+ ale oglądany też netflix i gry na PS4
 
Do góry