Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
50 cali :
805b - 400 hz
815b - 600 hz
829b - 800 hz

42 cale chyba wszystkie mają XR 200

Wg mnie HX920 jest lepszy od w905.
Zasadniczą różnicą jest rodzaj podświetlenia. EDGE nierówno podświetla matrycę i są ciemniejsze miejsca na rogach i wzdłuż ramki, na HX tego nie ma. Ale za to efekt halo nadrabia w HX pod względem wad, choć ja go nie widziałem - pewnie w nocy widać. Jak zobaczysz pilota od W905 a raczej go pomacasz to zobaczysz wielką różnicę na minus W9 i brak podświetlenia klawiszy. Wg. mnie triluminos w W905 jest do dupy, więc sądzę, że kolory lepiej są w HX zbalansowane. Oprócz tego brak gorilla glass i wg. mnie podświetlenie jest mniej intensywne w W905.
 
Ostatnia edycja:
Ale mówmy o matrycy natywnej a nie o jakimś podbijaniu marketingowym odświeżania. Bo to akurat lipa.
 
Witam. Wkurzyłem się, bo kupiłem ten telewizor i choć zachwycony jestem niesamowitym obrazem i mnogością aplikacji, jedna rzecz psuje mi nastrój.
Chodzi o dziwne mocowanie do ściany. Mam specjalny uchwyt z możliwością zmian kątów we wszystkie strony, uchwyt "obsługujący" wszelkie rozstawy śrub zgodnych ze standardem VESA, a tu Sony dał ciała, stosując swój własny patent. Czy ktoś wie, jak to obejść, żeby można było powiesić ten (boski anyway) telewizor na ścianie?
Będę wdzięczny za pomoc
 
Ale mówmy o matrycy natywnej a nie o jakimś podbijaniu marketingowym odświeżania. Bo to akurat lipa.

Wszystkie 50 cali mają 100hz matrycę. Ale jednak ma znaczenie czy między jedną a drugą procesor wrzuci 1 czy dwie klatki interpolowane i czy usunie blur a to już różnica w przedstawianych przez producenta parametr XR.
 
Witam. Wkurzyłem się, bo kupiłem ten telewizor i choć zachwycony jestem niesamowitym obrazem i mnogością aplikacji, jedna rzecz psuje mi nastrój.
Chodzi o dziwne mocowanie do ściany. Mam specjalny uchwyt z możliwością zmian kątów we wszystkie strony, uchwyt "obsługujący" wszelkie rozstawy śrub zgodnych ze standardem VESA, a tu Sony dał ciała, stosując swój własny patent. Czy ktoś wie, jak to obejść, żeby można było powiesić ten (boski anyway) telewizor na ścianie?
Będę wdzięczny za pomoc

Było na forum o możliwości użycia uchwytów w standardzie VESA. Przeszukaj tematy o 50W805B/815/829.
 
Witam. Wkurzyłem się, bo kupiłem ten telewizor i choć zachwycony jestem niesamowitym obrazem i mnogością aplikacji, jedna rzecz psuje mi nastrój.
Chodzi o dziwne mocowanie do ściany. Mam specjalny uchwyt z możliwością zmian kątów we wszystkie strony, uchwyt "obsługujący" wszelkie rozstawy śrub zgodnych ze standardem VESA, a tu Sony dał ciała, stosując swój własny patent. Czy ktoś wie, jak to obejść, żeby można było powiesić ten (boski anyway) telewizor na ścianie?
Będę wdzięczny za pomoc

nie ma wielkiej filozofi, trzeba tylko trochę pokombinować:
idziesz do sklepu i kupujesz śruby M5 i M6 x2 sztuki każde i do tego musisz dobrać 4cm-owe tuleje/dystanse na te dwie górne śruby.
Dalej nie powinno być problemu- ja tak zamocowałem do szyn mojego wieszka (obrotowy w każdym kierunku) i wisi pięknie :)
 
clouding

Witam. zamieszczam zdjęcia cloudingu w moim Sony 50W829B i mam pytanie, czy u innych użytkowników tego tv też to zjawisko występuje? Pytam ponieważ mogę jeszcze go zwrócić i ewentualnie zamówić inny egzemplarz.
 

Attachments

  • sony W829B 012.jpg
    sony W829B 012.jpg
    12,1 KB · Wyś: 360
  • sony W829B 011.jpg
    sony W829B 011.jpg
    12,4 KB · Wyś: 1102
  • sony W829B 005.jpg
    sony W829B 005.jpg
    10,8 KB · Wyś: 200
  • sony W829B 001.jpg
    sony W829B 001.jpg
    10,1 KB · Wyś: 272
Witam. zamieszczam zdjęcia cloudingu w moim Sony 50W829B i mam pytanie, czy u innych użytkowników tego tv też to zjawisko występuje? Pytam ponieważ mogę jeszcze go zwrócić i ewentualnie zamówić inny egzemplarz.

Nieciekawie to wygląda, zrób jednak zdjęcie pokazanej np. z pendrive'a jakiejś czarnej planszy bez wyświetlanego menu.
Podczas oglądania filmu w ciemnych scenach też tak widać clouding?
 
Ostatnia edycja:
No to lipa. Montowałem u kolegi 50W805B i po wstępnym ustawieniu parametrów obrazu wyłączyliśmy światło w pokoju, żeby sprawdzić tv pod kątem cloudingu. W tamtym egzemplarzu wyglądało to o niebo lepiej. Chmurki były praktycznie niewidoczne. Widać z tego, że nawet w najlepiej wypadających modelach telewizorów trafiają się gorsze sztuki.
Jeśli ci to przeszkadza i możesz to go wymień.
 
Ostatnia edycja:
Przyznam że nie kumam. Kupiliście telewizor, żeby gapić się w czarny ekran i wyszukiwać jakichś jasnych przebarwień? A nie lepiej obejrzeć jakiś dobry film?
Mam ten telewizor i jestem bardzo zadowolony. Czy ma jakieś chmurki? Nie sprawdzałem. Po prostu oglądam programy i filmy i nie stwierdziłem, żeby cokolwiek zakłócało mi obraz.
Rozumiem, że każdy za ciężko zarobioną kasę kupić możliwie najlepszy egzemplarz, ale wątpię, żeby znalazł się taki sklep, gdzie sprzedawca wystawi wam dwadzieścia egzemplarzy, poda taboret, potem pogasi światła i będziecie mogli ganiać z nim taboretem od tv do tv i szukać najmniejszego cloudingu.
Wybaczcie, ale czytając niektóre "dramatyczne" posty mam niezły kabaret :p
I uwierzcie, korzystając z telewizora zgodnie z przeznaczeniem, a nie szukając na siłę jakichkolwiek przebarwień czy pasków tylko oglądając "Trudne sprawy" w jakości HD, życie stanie się prostsze :|
 
Przyznam że nie kumam. Kupiliście telewizor, żeby gapić się w czarny ekran i wyszukiwać jakichś jasnych przebarwień? A nie lepiej obejrzeć jakiś dobry film?
Mam ten telewizor i jestem bardzo zadowolony. Czy ma jakieś chmurki? Nie sprawdzałem. Po prostu oglądam programy i filmy i nie stwierdziłem, żeby cokolwiek zakłócało mi obraz.
Rozumiem, że każdy za ciężko zarobioną kasę kupić możliwie najlepszy egzemplarz, ale wątpię, żeby znalazł się taki sklep, gdzie sprzedawca wystawi wam dwadzieścia egzemplarzy, poda taboret, potem pogasi światła i będziecie mogli ganiać z nim taboretem od tv do tv i szukać najmniejszego cloudingu.
Wybaczcie, ale czytając niektóre "dramatyczne" posty mam niezły kabaret :p
I uwierzcie, korzystając z telewizora zgodnie z przeznaczeniem, a nie szukając na siłę jakichkolwiek przebarwień czy pasków tylko oglądając "Trudne sprawy" w jakości HD, życie stanie się prostsze :|

Popieram w 100 procentach. U mnie od niedawna świeci Sony KDL 50W829B i jestem bardzo zadowolony. Ale jestem tylko amatorem...
 
@Mario_K
Nie zrozumiałeś nic a nic. Nawet w dobrze podświetlonych seriach, takich jak W8xxB, zdarzają się słabiej wykonane pod tym względem sztuki. To, że ty trafiłeś normalny egzemplarz nie oznacza, że nie można trafić "trefnej" sztuki. A wtedy nie trzeba oglądać jednolitych plansz żeby clouding przeszkadzał. Wystarczy film z dużą ilością ciemnych scen żeby przyjemność oglądania była dużo niższa.
Faktem jest, że z opinii uzytkowników wynika, że trudno trafić słabo podświetlonego Sony W8xx. Jednak ryzyko takie istnieje i, prawdopodobnie, jabird taki trafił.
Hamuj więc swoje oceny bo najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz.
 
Witam uprzejmie,

Trafne stwierdzenie .
Nawet w najwyższych tj. najlepszych seriach telewizorów wszystkich firm produkujących telewizory
zdarzają się "felerne" egzemplarze . Jak to w życiu często bywa , w wszelkiego rodzaju inwestycjach
potrzebny jest choć mały łut szczęścia . Raz go mamy , drugim razem zdarza się , że nie .
Nie mniej nie należy się zrażać pierwszymi niepowodzeniami w zakupie telewizora , tylko poczynić stosowne kroki , aby zaistniałą sytuację naprawić .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
puściłem kilka materiałów w DD 5.1 przez USB w TV do amplitunera i na ampli pokazuje mi tylko stereo.
dlaczego ?
fakt, że mogę ręcznie wybrac tryb w ampli na DD ale to nie to samo.
 
Popieram w 100 procentach. U mnie od niedawna świeci Sony KDL 50W829B i jestem bardzo zadowolony. Ale jestem tylko amatorem...

Co to znaczy... amatorem? Czyżby trzeba było kończyć politechnikę i z dyplomem iść do sklepu żeby kupić telewizor albo go ocenić?
Twoje oczy najlepszym doradcą. Jeśli obraz ci pasi, to kupujesz. Ja naczytałem się o kalibracjach i gościu który za pomocą aparatury chodzi po domach i ustawia kolor i jakoś tak dziwnie się uśmiecham :neutral:
W pewnym momencie też nieomal dałem się wciągnąć w tą "kalibracyjną histerię", ale kiedy rozpakowałem soniacza i włączyłem parę programów, stwierdziłem, że niczego nie trzeba ustawiać. Wszak preferencje kolorów zależą od każdego z nas. Mój znajomy uwielbia przesaturowane kolorki, gdzie ludzie mają twarze Indian uczulonych na truskawki. Jego sprawa. Ja lubię kolory naturalne i zazwyczaj odejmuję koloru, żeby skóra była zbliżona do naturalnej, a ta rzadko bywa różowa.
Sporo czasu pracowałem przy projektowaniu wydawnictw i tam miałem monitor za naprawdę grubą kasę oraz specjalne kimono, żebym się nie odbijał w kineskopie. Do tego kolorymetr, tablice testowe, tworzenie profili kolorystycznych itp.. Tylko że tam miało to sens, bo trzeba było przygotować np. fotografie tak, żeby na monitorze RGB jak najbardziej oddać to, co wyjdzie w druku, gdzie obowiązuje przestrzeń kolorów CMYK.
Ale grzebać w telewizorze i wzywać "brygadę specjalną" żeby obejrzeć Kiepskich albo mecz, to jak strzelanie z haubicy do wróbla.
Sorry za normalność... :mrgreen:
 
ciekawą przypadłość wczoraj odkryłem...
TV czyta póki co wszystkie materiały, z tym że wczoraj zapodałem film full hd który miał do wyboru napisy ang i o ile w kompie można to zmienić/wyłączyć to Sony widzi tylko napisy ang pomimo wgrania PL też...
idzie jakoś to rozwiązać ?
czy po prostu trzeba będzie unikać filmów z napisami w opcji ?
 
Czy Wasze egzemplarze też są tak okropnie podświetlone jak ten, innego użytkownika?

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...lewizora-firmy-sony-sony-w829b-011-large-.jpg

Wg. mnie okropnie to wygląda i gdyby trafił mi się taki egzemplarz, próbowałbym go wymienić za wszelką cenę.
Jestem b. wyczulony na punkcie cloudingu, gram/oglądam tv głównie w nocy i przy zgaszonym świetle. Tak "świecący" egzemplarz absolutnie nie wchodzi w grę.

Na zagranicznych forach spotkałem się z opiniami, że można trafić egzemplarz bez cloudingu, ale jak taki trafić? W sklepie oświetlenie jest dość mocne. Spotkałem się z poradami, żeby do tv chodzić z płachtą czy jakimś kocem i sprawdzić dany egzemplarz pod przykryciem... pozostawię to bez komentarza.

Sklepy stacjonarne modelu z cloudingiem nie przyjmą, bo to wg. nich cecha telewzorów edge led...

wydając 4000-6000 zł za telewizor chciałoby się kupić jak najlepszy telewizor.

macie jakieś sprawdzone sposoby, plansze aby przetestować clouding w warunkach sklepowych?

No i jak uważacie, lepiej kupować w sklepach internetowych czy stacjonarnych?

pozdrawiam
 
z moim wszystko jest ok.
nie widzę problemu- kup w jakimkolwiek sklepie internetowym i będzie Ci przysługiwał 10-dniowy zwrot bez podania przyczyny
 
Do góry