Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Tak czytam wasze wpisy i mam 3 opcje do wyboru:
A) Oglądacie ten tv przez okno u sąsiada.
B) Wstyd wam się przyznać, że jednak nie jest taki super ale już go macie więc chwalicie.
C) Mój Tv ma jakąś wadę.

Jakbym nie kombinował z ustawieniami nie mogę zlikwidować efektu "ducha". Obojętnie jaka ostrość i motion flow, ulepszacze włączone czy wyłączone jak zawodnik biegnie na tle trybun albo nie daj boże siatki bramkowej to ma taką poświatę w koło, że powinien zostać natychmiast kanonizowany. Jak biegnie na tle boiska efekt też występuje ale nie rzuca się tak w oczy bo tło jest jednolite. Reklamy wyświetlane w koło boiska też wyglądają kiepsko, cały czas są na nich poruszające się fale, to samo w filmach jak mamy w tle jakieś żaluzje lub kratę. Drugi plan w dynamicznych scenach jest rozmazany. Dzwonić i wysyłać na serwis?

U mnie jest identycznie. Wszystko tak jak napisałeś. Również przetestowałem wszystkie motiony, ostrości i inne i jest tak jak piszesz. Serwis?? Czy może ten tv tak ma
 
Od dzisiaj jestem również użytkownikiem tego telewizora. Na razie jadę na ustawieniach fabrycznych, bez żadnych zmian. Czekam na kalibrację od Kikiego. Ogladałem dzisiaj mecz Bayernu i nie zauważyłem żadnych poświat wokół zawodników. Tylko poziom koloru czy nasycenia mnie denerwuje, ale tak jak mówię - czekam na kalibracje i powinno być ok.
Niestety przy jednolitych planszach - jasnych - na bokach widać że jest to podświetlenie krawędziowe. Na próbę włączyłem dzisiaj film Niepamięć - poprzedni raz oglądałem na Samsungu B650. Co odczułem? Różnica kolosalna na korzyść Sony. A co dopiero bedzie po kalibracji?

Co mogę wiecej powiedzieć na temat tego telewizora - może to komuś pomoże, mam Vectre jako dostawcę usług i kanały SD z 2,5 m - dobra jakość, kanały HD - w zależności od HD - najlepsze to MTV Live HD, National Geograghic HD...
Sposób wieszania na ścianie - przebiegł na prawdę bezproblemowo... wisi to stabilnie, nie powinno spaść.
 
Ja dzisiaj widziałem eLdzika w akcji...
Pukali się po głowach jak im mówiłem ile dałem za Soniaka..
Dzisiaj miałem okazję zobaczyć co oni (znajomi) kupili za 8 stów taniej..
Za same cienie w rogach te telewizor poslalbym z 5 piętra na zieloną trawke :D
I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "co tanie to drogie"...

Wytalkowane z GT-I9100
 
Dla wyjaśnienia...
Kupiłem Soniaka w zeszłym roku w okolicach świąt.
Z zazdrości, że mamy nowy tv (a do tej pory mieliśmy takie same kineskopowce Panasłoniki) znajomi kupili po nowym roku ale LG o osiem stówek tańszy i tacy byli wniebowzieci..
Wczoraj jak zobaczyłem obraz na tym "cudzie świata" to oczywiście pochwalilem ale swoje wiem..
Nie chciałbym go nawet gdyby był jeszcze tańszy :D


Wytalkowane z GT-I9100
 
Ja z mojego 50w829 jestem mega zadowolony, kupilem go w sierpniu za jedyne 849 euro , co prawda dzwiek 2 x8w i multimedia ma slabe choc you tube na laczu 8.5 Mbit/s chodzi zajebiscie , ale najtanszy soundbar z subwooferem calkowicie zalatwia sprawe , do tego porzadny laptop-dzis chyba kazdy ma w domu + dlugi 7.5 - 10mkabel hdmi i mam mega sprzet , inne tv moze i tez dobre nie wiem ja juz kupilem wiec nie testuje innych , obraz na sonym po wlasnorecznej kalibracji szczegolnie po ostatniej aktualizacji BOSKI , pozdro.
 
Ostatnia edycja:
W sumie, to sam sobie odpowiem nt. kwestii DTSa po optyku, bo nabyłem ten telewizor.

DTS 5.1 u mnie, wg tego co wyświetla amplituner i co sam słyszę, przechodzi jako zwykły LPCM 2.0. Na szczęście sam dźwięk jest nadal ok. Degradacja występuje wg mnie tylko w kwestii ilości kanałów, a nie jakości dźwięku samego w sobie.
 
Jakie jest hasło do Wi-fi?? Komputer mi znajduje ale nie znalazłem nigdzie hasła. Tv powiesić na dołączonym "wieszaku" czy może lepiej kupić jakiś inny?
 
Jakie jest hasło do Wi-fi?? Komputer mi znajduje ale nie znalazłem nigdzie hasła. Tv powiesić na dołączonym "wieszaku" czy może lepiej kupić jakiś inny?

Odnośnie hasła - to wpisujesz hasło, które masz ustalone na swoim routerze.

Odnośnie wieszaka - możesz kombinowac samemu coś przerabiać, można kupić adapter VESA 100x100 lub skorzystać z wieszaka dołączonego. Ja powiesiłem na tym "wieszaku". Wszystko solidnie zamontowane i wykonane. Nie miałem zbytnich problemów przy jego wieszaniu. Wszystko przebiegło po mojej myśli.
 
witam
Jestem posiadaczem tego tv od dwóch dni,szczerze szału niema, czerń to wygląda jak fiolet,meczyk jak oglądałem to jak by grali na zielonym dywanie ,sygnał z nc+ ,mam nadzieje że to kwestia kalibracji obrazu proszę o podpowiedz skąd ją zdobyc?? :-(
 
Ostatnia edycja:
witam
Jestem posiadaczem tego tv od dwóch dni,szczerze szału niema, czerń to wygląda jak fiolet,meczyk jak oglądałem to jak by grali na zielonym dywanie ,sygnał z nc+ ,mam nadzieje że to kwestia kalibracji obrazu proszę o podpowiedz skąd ją zdobyc?? :-(
"Niebiescy" zgłaszają się do kiki na pw otrzymują info...

Wytalkowane z GT-I9100
 
Beli też mam nc+ mam podobne odczucia co ty. Kalibracja z linku od Yan00sh jest jak dla mojego oka przyjemniejsza niż od kikiego, tyle że motion flow mam ustawione na standardowe.
 
moje ustawienia pod tunery wbudowane w ten tv, mozecie sprawdzic i wydac opinie:smile:

Cinema

Kino1

Podswietlenie – 9
Kontrast – 89
Jasnosc – 46
Nasycenie – 46
Odcien – G1
Temp. Barw – neutralne
Ostrosc – 52
Redukcja zaklocen – Wyl.
Redukcja zaklocen MPEG – Wyl.
Redukcja zaklocen punkt. - Wyl
Tworzenie realizmu - reczny
rozdzielczosc 17
Lagodna gradacja – Wyl.
Motionflow – standardowy
Tryb Filmu – auto
Zaawansowane ustawienia>
Korekcja czerni – Wyl.
Zaaw.zwieksz. Kontrastu – Wyl.
Gamma - (-1)
Automat.ogranicz. Jasnosci – Wyl.
Czystosc bieli – Wyl.
Zywy kolor – Wyl
Uwydatnianie szczegolow – Wyl.
Uwydatnianie krawedzi – Wyl.
 
witam
Jest lepiej po kalibracji z linku od Yan00sh , ale spodziewałem sie wiecej nawet koszulki mojego klub ARSENALU nie są prawdziwie czerwone tylko wpadaja w bordo jedyny + to obraz z konsoli PS3 dzieki za podpowiedzi
 
Motionflow – Standardowy jest dla mnie najlepszy. Reszta albo za ciemna, albo jakoś nie naturalnie wygląda ruch, bądź widać zakłócenia.
Zwiększenie Ostrości u mnie powoduje polepszenie obrazu.
Oglądam z naziemnej :).
Moje ustawienia 50W805:
Cinema

Kino1

Podswietlenie – 6-7
Kontrast – 93
Jasnosc – 46
Nasycenie – 62
Odcien – G1? nie pamietam nie zmieniałem
Temp. Barw – ciepłe1 lub naturalne
Ostrosc – 82 :)
Redukcja zaklocen – Wyl.
Redukcja zaklocen MPEG – Wyl.
Redukcja zaklocen punkt. - Wyl
Tworzenie realizmu - reczny
rozdzielczosc 20
Lagodna gradacja – Wyl.
Motionflow – standardowy
Tryb Filmu – auto
Zaawansowane ustawienia>
Korekcja czerni – mała
Zaaw.zwieksz. Kontrastu – Wyl.
Gamma - (-1)
Automat.ogranicz. Jasnosci – Wyl.
Czystosc bieli – mała
Zywy kolor – Wyl
Uwydatnianie szczegolow – duże
Uwydatnianie krawedzi – Wyl.
 
Witajcie,

wczoraj kupilem model 55 calowy z serii 829.
Troche wtopilem... moja 3 latnie Toshiba 838 bez problemu puszczala DTSa po optyku do amplitunera - tutaj przyjalem to za pewnik (oraz sprzedawca zapewnial ze tak jest) i sie rozczarowalem. Leci PCM - tylko z Dolby Digital sobie radzi.

Moje pytanie - czy moge to jakos obejsc korzystajac z HDMI Arc?
Czy jedna nadzieja to kupienie jakiegos media boxa w stylu Asus O!Play mini?
Zalezy mi na DTS z mkv.

Moj ampli to VSX-527 - czy moge mu jakos przekazac sciezke w DTS przez HDMI od telewizora?
 
Do góry