Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Tak, W805 nie wypada we wszystkich testach dobrze.
Ale mi chodzilo wiesz czy sam sprawdziles to w sklepie? Do tego sprawa nigdy nie bedzie tak ze we wszystkich testach bedzie jeden model tv czy innego urzdzenia wypadal swietnie.. ja jeszcze takiego tv nie widzialem co by wszyscy wychwalali w testach po niebiosa..
 
i teraz bede mial wielki dylemat:
Phillips PFL6008K czy SONY KDL-50W829

tylko do grania + czasem film, telewizja mnie nie interesuje; Sony ma 24ms input laga w trybie game, ale Phillips ma chyba lepszy obraz ogolnie?

Budzetu na Aquosa ktorego Kiki ma nie mam;) [obecnie mam 40calowego Aquosa]

Mam nadzieje, ze ten test mi podpowie ktory wybrac, bo mam zagwozdke duza. Czy moze jednak PFL6008K brac (jest kilka sklepow, gdzie sa jeszcze dostepne) ?
 
i teraz bede mial wielki dylemat:
Phillips PFL6008K czy SONY KDL-50W829

tylko do grania + czasem film, telewizja mnie nie interesuje; Sony ma 24ms input laga w trybie game, ale Phillips ma chyba lepszy obraz ogolnie?

Budzetu na Aquosa ktorego Kiki ma nie mam;) [obecnie mam 40calowego Aquosa]

Mam nadzieje, ze ten test mi podpowie ktory wybrac, bo mam zagwozdke duza. Czy moze jednak PFL6008K brac (jest kilka sklepow, gdzie sa jeszcze dostepne) ?

Witam uprzejmie,

Chciałbym się bardzo mylić , ale na ten test to jeszcze poczekamy około dwóch tygodni:-| .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Zapewniam Cię, że ogólnie obraz 2D będzie lepszy w SONY. Mniej artefaktów przy szybkich ruchach , lepsza czerń i kontrast. Do tego mały imput lag, szybkie menu. PHILIPS ma dobrze działające pasywne 3D i amblilight, ale gorszą czerń i kontrast.

Ale wybór należy do Ciebie.
 
i teraz bede mial wielki dylemat:
Phillips PFL6008K czy SONY KDL-50W829

tylko do grania + czasem film, telewizja mnie nie interesuje; Sony ma 24ms input laga w trybie game, ale Phillips ma chyba lepszy obraz ogolnie?

Budzetu na Aquosa ktorego Kiki ma nie mam;) [obecnie mam 40calowego Aquosa]

Mam nadzieje, ze ten test mi podpowie ktory wybrac, bo mam zagwozdke duza. Czy moze jednak PFL6008K brac (jest kilka sklepow, gdzie sa jeszcze dostepne) ?

I nie sugeruj sie jednym testem , bo to naprawde zle myslenie jesli myslsiz ze jeden test pokaze plusy i minusy danego tv..
 
i teraz bede mial wielki dylemat:
Phillips PFL6008K czy SONY KDL-50W829

Phillips ma chyba lepszy obraz ogolnie?



Mam nadzieje, ze ten test mi podpowie ktory wybrac, bo mam zagwozdke duza. Czy moze jednak PFL6008K brac

Witam uprzejmie ,

Telewizor firmy Sony KDL-50W829B w cenie 4299 zł jak dotąd w 2014 r. jest bezkonkurencyjny pod
względem bardzo wysokiej jakości wyświetlanego obrazu i nowego menu :|. Jedyny minus to , że do akcesoriów nie jest dołączany pilot z gładzikiem (touch-padem) RMF-ED004 , który jednak
można będzie dokupić . Można również połączyć z telewizorem zewnętrzny subwoofer bezprzewodowy SWF-BR100 . Aby to można było zrobić należy do gniazda USB w telewizorze wpiąć urządzenie bezprzewodowe nadawczo-odbiorcze , które dołączone jest do akcesoriów subwoofera .Urządzenie nadawczo-odbiorcze łączymy jeszcze kablem audio(jest w zestawie) z złączem AUDIO OUT telewizora. .Philips PFL6008 w porównaniu z telewizorem firmy Sony KDL-50W829B to co najmniej klasa niżej lub dwie bez dwóch
zdań , pomimo że ma Ambilight .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Kąty lepsze ma IPS.
Philips nie występuje w wielkości 50" PFL 6008.
Jest dodatkowo w klasie niższej ( również cenowo) niż Sony więc porównanie tych modeli jest bez sensu.
Philips ma już nowe modele w klasie Sony i spokojnie będą konkurować co do jakości obrazu. A ambilight i tak zrobi swoje.
 
Witam,
Czekam na ten model, ale w 55 calach.
Czy ktoś wie kiedy i za ile będzie dostępny w naszych sieciach (na zachodzie już jest) - ma bardzo pozytywne opinie
 
W tym momencie różnica w cenie między 47w805 a 50w829 to 600 zł. Patrząc z jakiego poziomu startował 47w 805 to 829 cena wyjściowa do przyjęcia za rok o tej porze pewnie będzie 50w829 3.500

Trzeba wsiąść pod uwagę również wielkość.
 
Poniżej cena ze strony francuskiej.
Jak widać różnica 42 cale do 50 cali wynosi 200 Euro, ale już 50 d0 55 cali aż 400 Euro.
Jak będzie w biednej Polsce (???) i kiedy będzie dostępny 55" ?
Prix indicatifs : 799 € pour le Sony KDL‑42W829, 999 € pour le Sony KDL‑50W829 et 1 399 € pour le Sony KDL‑55W829.
 
Do góry