Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Witam,
1. Jaka dokładnie matryca (z menu serwisowego + zdjęcia makro)
2. Jaki rodzaj matrycy półmatowa czy szklista
3. Jakie katy pionowe, boczne
4. Szczegółowo ile głośników w TV
5. Czy można dokupić subwoofer do niego dedykowany bezprzewodowy i za ile ?
 
Do dodatkowo:

1. Skalowanie SD
2. Naturalność i jednorodność barw.
3. Poziom czerni i kontrast
4. Clouding
5. Banding
6. Efekt 3D, czy odczuwalne jest migotanie
7. Czytanie różnych plików przez odtwarzacz

Pozdrawiam
 
1. Czy da się podłączyć myszkę i klawiaturę w końcu? :D
2. Dasz radę potwierdzić tak niski input lag?
 
jarjar82 - Rozumiem doskonale Twój dylemat. Ale wierz mi, że większość TV poza SAMEM ma kolorowy obraz:) Zresztą miałeś PHILA to wiesz

Pozdrawiam
 
Czy to następca w805? Jeśłi tak to chyba bardziej udany i tańszy. W trustedreviews zdobył 9/10. Z tego co pamietam w805 tak dobrze nie wypadał w żadnym teście.
 
Input Lag już sprawdziłem i nie potwierdzam.
Jest bardzo dobry bo ma 24,0 ms i to na obydwu systemach - GRY.

Dziwne jest że ma oddzielne zasilanie. Kłopot duży będą mieli Ci co chcą go powiesić. Co prawda uchwyt jest w komplecie ale kabel do zasilacza jest krótki i nie wejdzie do tunelu z kablami.
Czerń nie powala, nawet przy świetle ucieka w granat.
Mowa o podświetleniu matrycy.
Płynność na razie sprawdzałem na skokach i ma problem z przycinaniem obrazu w drugim planie.
Ale na razie nie był ustawiony specjalnie , chociaż przełączałem na różne tryby. Bardzo delikatna i ładna podstawka ale bardzo delikatna.
Pięknie wykończony, dość gruby tyłek - bo ma pełne głośniki made in Vietnam . Matryca AUO China ale ma procesor Sony X-reality Pro.
Pełny test w sobotę.
 
Trochę dziwi mnie Twoje stwierdzenie o czerni. W teście Johna Archera jest chwalona tak jak i kontrast. Ten TV ma lokalne wygaszanie więc, przynajmniej przy braku obrazu ekran powinien być czarny.

Ale poczekam cierpliwie na pełny test.
 
W ciemni jeszcze nie sprawdzałem ale na sklepie przy pełnym oświetleniu widać granat. Zdjęcia już zrobiłem.
Ale wstrzymam się aż dokładnie sprawdzę.
 
W ciemni jeszcze nie sprawdzałem ale na sklepie przy pełnym oświetleniu widać granat. Zdjęcia już zrobiłem.
Ale wstrzymam się aż dokładnie sprawdzę.

Witam uprzejmie,
"Czerń nie powala , nawet przy świetle ucieka w granat" (Twoje zdanie kiki )

To trzeba aż ciemni , aby zobaczyć czy czarny jest "czarny" .

Dla mnie to cokolwiek pokrętne stwierdzenie , no ale cóż , jestem zupełnym laikiem .

Obiektywizm mile widziany:-| .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
accu - czasem czerń w warunkach dobrych oświetlenia jest lekko "zabarwiona", czego nie widać w nocy. Najlepiej było to widać na Sharpie LE830, którego Kiki miał w domu - w dzień niebieskawa czerń, w nocy czarna.

PS : Dzisiaj miałem okazję pierwszy raz pobawić się modelem W815 - z 600 Motion Flow.
Ktoś się już orientuje jak to z seriami wygląda? Wszędzie będzie to samo, czy może matrycami czy innymi rzeczami będą się różnić? Cena jak na 50" 4200 jest dość ok, wygląda jak W6, z tym że ramka jest lekko zaokrąglona.
 
accu - masz problem ze zrozumieniem , czy co?
Napisałem to co wiedzę a nie to chcesz żeby było napisane.
Jeśli przy pełnym świetle widać granat, to widać i tyle.
Jak będzie w ciemni - nie wiem, dziś będę wiedział.
I trzymaj się proszę faktów a nie zarzucasz komuś bezpodstawnie pokrętne informacje.
Wczytaj się proszę w regulamin, żebyś nie miał znów pretensji...
 
Witam uprzejmie,
"Czerń nie powala , nawet przy świetle ucieka w granat" (Twoje zdanie kiki )

To trzeba aż ciemni , aby zobaczyć czy czarny jest "czarny" .

Dla mnie to cokolwiek pokrętne stwierdzenie , no ale cóż , jestem zupełnym laikiem .

Obiektywizm mile widziany:) ale tzreba poczekac az w 100% Kiki zrobi test, bo na razie to pierwsze wrazenia sklepowe..

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak jak piszesz grunt to obiektywizm. Ale trzeba poczekac az caly test sie ukaze , jak na razie to wrazenia sklepowe sa...
 
Ogólnie wczoraj sprawdziłem już wszystko.
A za pół godz skończę wszystkie zdjęcia.
I będę wpisywał.
 
Do góry