Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Żadnen ekran z matrycą IPS, z wyłączeniem obrzydliwie drogiego modelu Panasonic AX900, z podświetlaniem strefowym FALD nie ma porządnej czerni. Możesz się łudzić i zwodzić, ale tak jest.

Sony zamontował w swoim X9 matrycę VA i uzyskał świetne rezultaty, piękne kolory i naprawdę przyzwoite kąty widzenia.

Ba, Panasonic w modelu AX800 też użył matrycy VA. Widocznie w najwyższym modelu efekty pracy nad skomplikowanym systemem podświetlania matrycy dały na tyle dobre efekty, że i z IPS wycisnęli dobrą czerń, zachowując największą jej zaletę, czyli kąty widzenia. Tylko to kosztuje...

JA U KOREAŃCZYKÓW TO NIGDY NIE WIDZIAŁEM DOBREJ CZERNI ZAWSZE GRANAT.Czerń jak już to Sharp Quattron no i Sony ale to zależy od matryc technologi itp.Wiele osób jest niezadowolonych z LG pisali że ostatni raz.To taki OPEL w samochodach.Ja raczej głosuje na SONY.I proponuję kup Sony i wybacz za zamieszanie.
 
Ja w sklepie widzialem ze z boku robi sie mniej kontrastowo ale
-nie ogladam z boku tylko na wprost ;)
-pozatym nie jest to na do konca zycia;) ,zstanawialem sie nad ax802 58" ale 2x wiecej siana no i wole poczekac a nie testowac tv albo ogladac jeden serial w 4k na netflixie;)

jakby byly filmy na bierzaco w 4k wydawane to czemu nie ale tak to wole sie wstrzymac jeszcze z rok moze dwa z zakupem 4k.

moze juz jutro bede mial do odebrania;)
 
Ja w sklepie widzialem ze z boku robi sie mniej kontrastowo ale
-nie ogladam z boku tylko na wprost ;)
-pozatym nie jest to na do konca zycia;) ,zstanawialem sie nad ax802 58" ale 2x wiecej siana no i wole poczekac a nie testowac tv albo ogladac jeden serial w 4k na netflixie;)

jakby byly filmy na bierzaco w 4k wydawane to czemu nie ale tak to wole sie wstrzymac jeszcze z rok moze dwa z zakupem 4k.

moze juz jutro bede mial do odebrania;)

Wystarczy ci na okres jak się ustabilizuje , udoskonali i oficjalnie zaistnieje na rynku technologia 4K (2015)
 
Panowie Sony 50w829B czy philips 42PFL6008k pod konsole lepszy ? Tylko nie patrzcie na cale,a raczej na calokształt. Mam oba TV i na obu gra mi sie ok, tylko Waszym zdaniem.. Co lepiej sie sprawdzi? Pozdrawiam serdecznie.
 
Panowie Sony 50w829B czy philips 42PFL6008k pod konsole lepszy ? Tylko nie patrzcie na cale,a raczej na calokształt. Mam oba TV i na obu gra mi sie ok, tylko Waszym zdaniem.. Co lepiej sie sprawdzi? Pozdrawiam serdecznie.

Na wielkim się będzie zawsze lepiej i komfortowo grało.Na wprost jest bardzo dobrze jak widzę , pod kątem wygrywa IPS (LG) , wolę Sony
 
Wiadomo, wiekszy ekran =lepsza zabawa. I jak juz koledzy wyzej wspomnieli, pod katem nikt nie bedzie gral :) W takim razie do konsoli przeznacze Sony. Bardziej zastanawialem sie jak wyglada sprawa z imput lagiem?
 
ja odebralem dzis swoj sony 55w829B i jestem pod wrazeniem;) ladnie to gra kalibracja pewnei na weekend nabylem tez x-rite ( i1 display pro ) colorimeter bede probowal wykrzesac cos z niego;)

widac male przeswity bialego z lewym rogu i na srodku ale to maly procent tego co widzialem przy demie pioniera na 58ax802 (tu byly plamy )

jak uda sie skalibrowac dam znac;)


jutro odbieram soundbara pod tv i cos od Philipsa żeby zapelnic brak ambilightu:)
Philips Friends of hue Personal Wireless Lighting Lightstrips
 
Ostatnia edycja:
dzis w uk cena podskoczyla na modelu 55w829B z 849gbp do 999gbp ciagle podstawowy soundbar (Sony HT-CT60BT 2.1 Bluetooth Sound Bar with NFC & Subwoofer) daja w cenie tv do 24 grudnia
szok normalnie
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Chwile mnie tu nie było, ale potrzebuję rozwiązać problem, który w moim w905 nigdy nie występował.

Otóż ojciec kupił 50w829 podłączyłem mu dekoder polsatu po hdmi 1, nagrywarkę pod hdmi 3 i będąc na HDMI 1 nie mogę za chiny wybrać przycisku HOME ani OPTIONS. Nie działają. na pozostałych wejściach działają. Dodatkowo dziwnie wyświetla się taki opis po wejściu w to wejście: HDMI/MHL Tuner 3. Od kiedy na HDMI chodzi jakiś tuner. Gdzie to się ustawia i o co chodzi ?

P.S. to zielone menu wg. mnie to porażka. ale cóż. Idziemy w kafelki.
 
hdmi cec sterowanie po HDMI innymi urzadzeniami musisz wylaczyc ;)( prawdopodobnie w tunerze polsatu)
 
Ostatnia edycja:
Dobrze, że dodałeś, że chodzi o dekoder, bo już miałem rozkręcać tv :)
Dzięki wielkie za wskazówkę. Sprawdzę przy najbliższej okazji.
 
Witam chcę kupić Sony KDL-50W829b i moje pytania bo mam teraz samsunga 42D6500 i czy będzie duża różnica w jakości obrazu szczególnie potrzebuje do gier do konsoli ps4 i x1
 
Do góry