Cyfrowy Polsat - dekoder HD 6000 - podłączenie do internetu

Maniek_81

New member
Witam,

Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu HD 6000. Chcę podłączyć go do sieci bezprzewodowo. Nie chcę ciągnąć żadnych przewodów - router jest w innym pokoju. Wiem, że muszę użyć sprzętu z punktem dostępu WiFi tzw. Access Point i musi on mieć wyjście RJ45. Patrzałem np. na karty wifi TP-Link WN721N, one spełaniają tą funkcję, ale mają wyjście USB. Owszem moge zastosować przejściówkę męski RJ45 --> damski USB, pytanie czy to ruszy z ta kartą? Nie chcę też inwestować w jakieś routery, tymbardziej że trzeba je dodatkowo podłączyc do prądu. Wiem, że są różne adaptery dla Fergusonów, to chyba na podobnej zasadzie działa co? Proszę o pomoc, bo aż tak wtajemniczony nie jestem. Z gory dzięki ;)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Proponuje PLC np. TP-Link TL-PA2010 ~160zł lub AP z opcją klient np. 8level WRT-150, 8level WRT-300 lub Netgear WNCE2001, TL-WR702N które mają możliwość zasilenia z portu USB.
 

Maniek_81

New member
Chyba najbliżej mi do WR702N. Jest jednak może ktoś, kto już w podobny sposób podłączał dekoder? Grunt, żeby nie był zasilany sieciowo, tylko z USB. Fajnie gdyby konfiguracja była prosta, bez jakiegoś kombinowania.
 
Do góry