Dekoder HD TNK NNK jaki?

minerek

New member
Czesc, mam do Was pytanie, dokladnie jak w temacie, potrzebuje dobry dekoder do TNK/NNK HD, powiedzcie mi jak to jest z modulami? nie kazdy go wymaga tak? i pczy ta karta jest przypisana do dekodera lub modulu? bo rozne informacje czytalem i juz nie wiem co jest prawda. Prose o pomoc, co wybrac. Chcialbym dobry obraz z mozliwoscia nagrywania na dysku podpietym na usb. Cos tego typu mozliwie niedrogo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozwiązania są dwa :
1.Kupno tunera konkretnie przygotowanego pod tą ofertę
-ABD 2849 (299zł ) w cenie opłacone dwa miesiące
-Opticum X8 (199zł) w cenie opłacone dwa miesiące
W tym przypadku tunery sprzedawane są z kartami kodowymi ,karty są "parowane " z tunerami tzn ,programowo przypisane do konkretnego tunera (w celu ograniczenia piractwa)
2.Kupno modułu nCAM HD (199zł) w cenie opłacone dwa miesiące ,w tym przypadku również karta kodowa jest sparowana z konkretnym modułem ,po zakupie modułu kupujemy tuner na wolnym rynku - wybierając model jaki nas interesuje (tuner musi posiadać gniazdo CI w który włożymy moduł)
 

minerek

New member
Dzieki wielkie. Zakupilem Opticum X8, nawet spoko choc troche ubogo jesli chodzi o gniazda z tylu. No ale coz, po ptokach. szkoda ze nie ma modulatora ale chyba zaden z nich go nie ma. Fajnie w nim dziala pvr po podlaczeniu dodatkowego dysku/pendriva. Szkoda ztylk oze te kanaly hd wcale nie sa takiej dobrej jakosci jak to powinno miec miejsce. Domyslam sie ze na poniektorych konwersja na pewno jest zastosowana do wyzszej rozdzielczosci.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie tego tunera - są dwie wersje ,taka jaką kupiłeś oraz Opticum X8 Combo który ma wbudowaną głowicę DVB-T (do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej) .Niestety wadą wszystkich tunerów Opticuma jest tandetny pilot (na dodatek o małym kącie zasięgu) ,w kwestii obrazu nie jest źle obraz wygląda trochę jak z komiksu kolory są mocno nasycone - nie jest to wada po prostu firma poszła taką drogą ,plusem jest uruchomiona usługa Laboratorium
 

kanti

New member
Witam, ja się natomiast zastanawiam nad takimi tunerami:

Ariva 250 combo i opticum 9600 najpierw pod TNK HD, później C+

który wybrać i dlaczego ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Opticum jest bardziej rozbudowany ma dwa gniazda na moduły CI oraz dwa sloty na karty kodowe ,Feguson ma jedno gniazdo i jeden slot i trochę szybszy procesor chociaż trudno jest zauważyć różnicę .Dekodery Opticum mają pewną wadę i dotyczy to praktycznie wszystkich modeli - beznadziejny pilot na dodatek o małym kącie zasięgu trzeba wręcz celować w tuner ,poprawiono trochę stabilność tego tunera - ruszyło "Laboratorium" gdzie na bieżąco zbierane są wszystkie opinie i usuwane usterki , jeżeli chodzi o wygląd - to sprawa gustu mi bardziej się podoba Opticum ,oba tunery poradzą sobie z NNK i Cyfrą ..ale w przypadku korzystania z NNK trzeba kupić dedykowany moduł (gdyż nie kupisz samej karty) koszt 199zł można ewentualnie iść trochę na skróty - kupić starter Telewizji na kartę SD i przejść do nowej usługi Smart HD (takie rozszerzenie telewizji na kartę dołączono kilka kanałów SD i kilka HD) ,w przypadku Cyfry + sprawa jest prosta po podpisaniu umowy dostaniesz kartę kodową
 

kanti

New member
Na początek chcę właśnie SMART HD na stałe, ale w przyszłości przejść na cyfrę. Czy do karty TNK SD (i migracja do SMART HD ze startera SD) też dodatkowy moduł będzie potrzebny, czy kartę od razu w tuner ??

mam ma myśli dalej oba tunery
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zarówno jeden jak i drugi tuner posiadają szczelinę na kartę kodową (Opticum dwie szczeliny na dwie karty) nie potrzeba modułu , wkładasz kartę i oglądasz .TNK jest kodowana w Conaxie to popularny system kodowania więc prawie wszystkie tunery kupione na wolnym rynku sobie z tym poradzą .Możesz kupić sobie inny tuner np.Ferguson Ariva 150 Combo - masz szczelinę(czytnik) na kartę kodową Cyfry + ,albo Smart HD dodatkowo wbudowany tuner do naziemnej telewizji cyfrowej ,fajny sprzęcik ,na Allegro ok.250 zł ,bardzo dobry wybór na początek .Migrację do Smart HD możesz dokonać z każdej karty TNK SD może być karta używana bądź nowa ,jeżeli jest używana to przed migracją doładuj konto
 

misiek2000

New member
Lg 42lm620s

Pytanie

Czy ktoś mi odpowie czy ten TV współpracuje ze starterem Smart HD bez podpinania do tunera zewnętrznego? Jak tego się używa? Co jest potrzebne żeby z tym ruszyć?
 
Do góry