Dekoder parę pytań.

adrianhoo

New member
Witam . Jestem tutaj nowy i jestem laikiem w tych sprawach więc mam do was kilka pytań .
1.Czym różnią się dekodery np Ferguson ze slotami na 2 karty od tych co dają w standardzie np echostar z cyfrowym polsatem??
2. Czy posiadając dekoder na 2 karty mogę w jakiś "" bezpłatny sposób oglądać n-ke i cyfre da się kupić gdzieś same karty i oglądać za free??
3. Jeśli nie da się zrealizować 2 punktu czy jakbym kupił sobie pakiet cyfry i pakiet n-ki czy te 2 karty które do nich bym otrzymał mógłbym wsadzić w 1 dekoder np. Ferguson ze slotem na 2 karty??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. Dekodery w standardzie są robione pod konkretne platformy cyfrowe ,np.Echostar dla Polsatu posiada jeden czytnik ,który może współpracować tylko z kartą kodową Cyfrowego Polsatu - aby zapobiec piractwu karta jet dodatkowo "parowana" z tunerem (jest programowo przypisana do określonego tunera) więc nie ma możliwości oglądania po włożeniu innej (np pożyczonej od sąsiada) podobnie jest w przypadku platformy "n" gdzie też są dostępne tunery robione pod tą platformę .Zaletą takiego rozwiązania jest to ,że nie potrzeba nic kombinować kupujemy tuner i oglądamy ,w przypadku umów abonamentowych często tuner jest w atrakcyjnej cenie gdyż okres abonamentowy jest długi a cena tunera jest wliczona w abonament .Wadą tego rozwiązanie jest to ,że gdy chcemy skorzystać z innej platformy trzeba sprzedać taki tuner gdyż nie nadaje się do odbioru innej platformy .Ogólnie tunery kupione na wolnym rynku są lepsze od tunerów dostępnych z kartą danej platformy
2.Ferguson (a także masa innych firm) oferują tunery wyposażone w uniwersalne czytniki i sloty na moduły - kombinacje mogą być różne np.1 czytnik / 1 czytnik + 1 slot na moduł /2 sloty na moduł / itp .Tuner taki umożliwia oglądanie programów każdej platformy (również zagranicznej) jak również kilku na raz
 
Do góry