TNK dobry, szybki tuner z PVR

kubryn84

New member
Witam mam zamiar kupić tuner:
ADB-2849 ST HD COMBO
Czy istnieje jakaś alternatywa o takich samych parametrach w niższej cenie?
Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości obrazu i dźwięku(skupiam się na HD i FHD), nagrywaniu przez EPG(może być wbudowany dysk bądź zewnętrzny) żeby można było jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny kanał, możliwość podłączenia do internetu, tuner DVBt, dżwięk ac3, e-ac3.
Ogólnie zależy mi na jakimś dobrym i nowoczesnym tunerze, który posłuży mi trochę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Małe wyjaśnienie - są dwa modele dekoderów ,które wskazałeś ADB 2849 ST /ADB 2850 ST ,przy czym pierwszy jest w "en na kartę" a drugi "w telewizji na kartę" .Oferta TNK HD została zastąpiona NNK HD ,różnica polega w dostępie do kanałów bez opłat ,oba dekodery są takie same różnią się jedynie kolorem obudowy .Najtańszą zbliżoną alternatywą jest dekoder Opticum ITI HD x8 w cenie ok.199zł ,ma ten sam procesor ALI ,funkcję PRV ready czyli nagrywanie za zewnętrzny dysk ,DiSEqC 1.0 ,obsługa napisów ekranowych ,teletekst itp .Wadą tego tunera jest brak dekodera dvb-t (do odbioru telewizji naziemnej)
Żeby oglądać program a nagrywać inny tuner musi mieć podwójną głowicę ,niestety w tej cenie nie kupisz nowego takiego urządzenia
 
Ostatnia edycja:

kubryn84

New member
Po pierwsze dzięki za odpowiedź. Mi chodzi o dekoder do telewizji, gdzie zasilasz sobie konto i oglądasz wtedy kiedy chcesz. Nie płacisz abonamentu co miesiąc. A ile kosztuje taki tuner z dwoma głowicami?. Ja troszkę poczytałem forum i czy dekoder Ferguson HD Ariva 210 Combo jest dobrą opcją?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To niezły dekoder ma wbudowany tuner dvb-t do naziemnej telewizji cyfrowej oraz czytnik kart +gniazdo CI .Jeżeli chcesz oglądać "telewizję na kartę" SD kupujesz starter wkładasz w czytnik i oglądasz ,jeżeli chciałbyś oglądać "telewizję na kartę" HD trzeba kupić moduł nnk HD (koszt 199zł w tym opłacone są dwa miesiące z góry),a później opłacasz sobie doładowania jak chcesz,ma obsługę DISEqC 1.0 ,1.1 do pracy z wieloma konwerterami ,ma funkcję PRV .W porównaniu do tego ABD który wskazałeś ma dwie niewątpliwe zalety - nie trzeba wykonywać instalacji antenowej (jak w ABD)żeby zadziałał tuner do telewizji naziemnej ,oraz bardzo szybko przełącza między kanałami satelitarnymi i kanałami NTC .Dekoder w miarę stabilny - najbardziej ludzie narzekają na menu które nie bardzo jest dopracowane (cześć komunikatów wyświetla się po angielsku).Jest też dekoder Arriva 220HD różnica między 210 polega na wyświetlaczu który w 220 pokazuje nazwę kanału (210 pokazuje tylko numer ,w stanie czuwania wyświetlacz pokazuje zegar) .Tak to w skrócie wygląda - jeżeli masz jeszcze jakieś pytania chętnie pomogę
 

kubryn84

New member
ok rozumiem, może inaczej, co byś polecił Ty( ja jestem laikiem). W granicach 300-350zł, jaki dekoder byłby najlepszym rozwiązaniem(może jest jeszcze coś lepszego). Czy ten ferguson ariva ma możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania czy nie?
 
Do góry