Dobry tuner z dyskiem do odbioru N na karte

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Planuję wywalić Nboxa i wstawić na półkę jakiś lepszy tuner satelitarny do odbioru Nki na kartę i telewizji naziemnej DVB-T, chociaż na to nie mam parcie bo to jest w telewizorach chociaż póki co mój Panas LZD-800 nie posiada Mpeg-4 bo ma już prawie 5 lat, ale w przyszłości planuje zmienić. Nieważne. Póki co priorytety stawiam na to aby tuner posiadał dysk twardy minimum 500GB z możliwością wyciągnięcia danych przez USB na pendrive lub inny dysk twardy. Odtwarzacz YouTube, Wifi. Cena do 1000 zł coś się znajdzie?
 

Levv

Member
Temat już trochę wałkowany (cytat z innego tematu)
np : nagrywanie różny programów o różnych porach, Timeshift , ściąganie i oglądanie filmów (mkv divx i inne), mnóstwo pluginów korzysta z HDD itd. A po drugie można mieć jedno i drugie czyli dysk w tunerze i podłączyć dysk po USB. Co do modułów to wszystkie moduły są jedno strumieniowe i nie można np nagrywać co innego a co innego oglądać. I nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na moduł a w zamian mamy pieniądze na dysk. Tak więc karta w czytniku to bardzo dobry pomysł.
A ja trochę jestem na bieżąco z tunerami i na dzień dzisiejszy to :
1 VU+ duo - około 1500 zł
2 VU+ Ultimo - około 2300 zł
3 DM 7020 HD - około 2700 zł
4 DM 8000 - około 4000 zł

I to są najlepsze tunery na dzień dzisiejszy z suportem itd. Można nawet powiedzieć że są najlepsze na świecie.
Tu jest wszystko, typowa Polska dyskusja DEKODERY TV-SAT LINUX - DVHK & LAKI FORUM

Ale decyzja i wybór należy tylko do Ciebie.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dzięki, najbardziej skłaniałbym się ku pozycji nr 1, czyli VU+ Duo. Nie stać mnie na tunery za 2500 zł :) Możesz coś bliżej o tym tunerze opowiedzieć? Jakie aplikacje internetowe jeszcze posiada. Gdzieś w opisie widziałem, że nawet otwiera e-mail, to nawet by mi się przydało.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, może się mylę ale czy karta z N-ki nie jest przypisana do dekodera? Bo jak tak to nie przełożymy do innego tunera. Nie wiem jak to właśnie jest z N na kartę?
 

Levv

Member
Dzięki, najbardziej skłaniałbym się ku pozycji nr 1, czyli VU+ Duo. Nie stać mnie na tunery za 2500 zł Możesz coś bliżej o tym tunerze opowiedzieć? Jakie aplikacje internetowe jeszcze posiada. Gdzieś w opisie widziałem, że nawet otwiera e-mail, to nawet by mi się przydało.

U sponsorów można wynegocjować wiele niższe ceny. Tak może odbierać pocztę a także np samba, Sharin domowy (Multiroom), flac, itd. Rozpisywać się na temat to by zabrakło tego forum :) . Wszystko można tam wyczytać czy zapytać chłopaków.


Panowie, może się mylę ale czy karta z N-ki nie jest przypisana do dekodera? Bo jak tak to nie przełożymy do innego tunera. Nie wiem jak to właśnie jest z N na kartę?

takie pytanie powinieneś zadać na tamtym forum. Wiadomo N jest parowana (ale cuda się zdarzają)
, ale np TNK działa. resztę można wyczytać na tamtym forum. Zresztą wszystkie informacje jakie Was interesują tam znajdziecie.
 

Levv

Member
Dobry wybór ale o ile mi wiadomo to jeszcze ma bardzo słabe wsparcie od Team-ów.(zbyt krótko na rynku) Ja bym się dalej trzymał VU+. Wsparcie tak dobre jak w najlepszym tunerach , może nawet już lesze. Tym bardziej że już coś w tej cenie można kupić.
 
Do góry