Dekoder HD 5830 CDX Vectra - problem

kathia8

New member
Witam, jestem abonentem TV VECTRA. Od miesiąca mam dekoder HD 5830CDX z nagrywarką. Proszę o wypowiedzi innych użytkowników tego sprzętu. Czy również u was tak często się wyłącza? Pilot reaguje bardzo dziwnie. Czasem od razu i czasem trzeba poczekać na zmianę kanału 3-4 sekundy. Przy jakimkolwiek programowaniu (np. listy kanałów czy kolejki do nagrania) sprzęt po prostu się wyłącza. Szlag mnie jasny trafia... Czy ten typ tak ma, czy to mój jest zepsuty. Proszę o wskazówki zanim udam się do biura obsługi.
Tuner ma dużo fajnych funkcji ale działanie pozostawia wiele do życzenia.
 

lakiernik

New member
vectra

Mam ten dekoder i zmiana kanalów działa z opóznieniem ale nie zawsze.Jest to denerwujace zauważyłem ze nastepuje ten objaw jak czesto sie korzysta z pilota.Wymieniałem pilot na nowy ale po jakims czasie tak wystepuje.trzeba mocno wciskac przyciski Jak dla mnie ten dekoder przez ten mankament to sporo nerwów w domu Wybieram sie do biura obsługi klienta
 

thommy18

New member
Jeżeli ten dekoder jest marki ADB to poprostu ten typ tak ma. Ja mam ADB 5800c do MM i nieraz jest ok a nieraz wyświetla zegarek i nie idzie go włączyć nawet przyciskiem na obudowie. Prawdopodobnie te dekodery mają słabe procesory przez co zamulają się po prostu.
 

Derbian

New member
Mam pytanie odnośnie tego dekodera próbuję go połączyć z pilotem Smart z Samsunga F6640 i niestety nie udaje mi się ta sztuka, nie wyszukuje w ogóle tego dekodera??? Jak może być przyczyna ?
 

piones

New member
Mam pytanie odnośnie tego dekodera próbuję go połączyć z pilotem Smart z Samsunga F6640 i niestety nie udaje mi się ta sztuka, nie wyszukuje w ogóle tego dekodera??? Jak może być przyczyna ?

Też miałem ten problem.
W moim przypadku rozwiązanie jest następujące:
Wybieram operatora vectrę, następnie wyszukuję dekoder ręcznie, wpisując pierwsze trzy litery oznaczenia dekodera,
Następnie wybieram z listy mój dekoder l działa :)
Zauważyłem, że ważne jet także umiejscowienie czujnika IR ,blisko dekodera.

Takie tam, może się komuś przyda, ja trochę nerwów nad tym straciłem ;)
 

TSA

New member
Witam, jestem abonentem TV VECTRA. Od miesiąca mam dekoder HD 5830CDX z nagrywarką. Proszę o wypowiedzi innych użytkowników tego sprzętu. Czy również u was tak często się wyłącza? Pilot reaguje bardzo dziwnie. Czasem od razu i czasem trzeba poczekać na zmianę kanału 3-4 sekundy. Przy jakimkolwiek programowaniu (np. listy kanałów czy kolejki do nagrania) sprzęt po prostu się wyłącza. Szlag mnie jasny trafia... Czy ten typ tak ma, czy to mój jest zepsuty. Proszę o wskazówki zanim udam się do biura obsługi.
Tuner ma dużo fajnych funkcji ale działanie pozostawia wiele do życzenia.

Zapewne masz tv panasonic lub SONY? Znany problem dla vectry ale siedzą cicho bo jest to bubel.Dekodery są produkowane na podzespołach Panasonica i gryzą się częstotliwości z TV.
Innej opcji nie ma ponieważ vectra nie posiada innych dekoderów z nagrywarką.
 
Do góry