Pace PVR HD - problem z audio - optyczny out

piet_83

New member
Witam!

Mam pewien problem z dekoderem PACE PVR HD od Cyfry+.
Mój sprzęt audio to Marantz PM6003 + CA DAC Magic.
Dekoder mam podłączony kablem HDMI do telewizora a kablem optycznym do DACa.
Wcześniej miałem N’ke i nie było żadnego problemu z dźwiękiem, teraz na Cyfrze nie ma dźwięku poprzez kabel cyfrowy ale tylko na niektórych kanałach, tzn. do telewizora poprzez HDMI idzie dźwięk ale do wzmacniacza nie dociera. Kanały z którymi mam problem z dźwiękiem to m.in. Canal+HD, Canal+ Film HD, TVP HD, wszystkie HBO. Na całej reszcie kanałów dźwięk leci normalnie (czyli zarówno na TV przez HDMI i na wzmacniaczu poprzez optyczny).

Czy ktoś z Was orientuje się w czym tkwi problem?
 

gebolek

Banned
Mam ten sam dekoder i nie ma tego problemu. Czasami występuje sytuacja, że dekoder niepoprawnie dekoduje dźwięk dolby d. Wtedy wystarczy przełączyć na inny kanał i wrócić żeby sytuacja się poprawiła.
Też miałem wcześniej platformę N. Mam w związku z tym pytanie. Nie wiem jak u Ciebie ale ja jestem delikatnie rozczarowany jakością obrazu z cyfry+. W bezpośrednim porównaniu enka miała o niebo lepszy obraz. Czy Ty też masz takie same odczucia?
 

piet_83

New member
hmm kurcze u mnie przełączanie kanałów nic nie pomaga :( po prostu są kanały (ciągle te same) na których dźwięk nie idzie i nic nie mogę z tym zrobić :( co gorsza to kanały na których w większości lecą filmy więc dobrze było by oglądać je na zewnętrznych głośnikach :(

co do jakości ciężko mi się w tym temacie wypowiedzieć osobiście nie zauważyłem żeby obraz był dużo gorszy ale może to kwestia TV który już najnowszy nie jest i jest jedynie HD Ready.

natomiast sam dekoder jest dla mnie porażką :( jeśli chodzi o szybkość działania, sprawdzanie programu i ogólna ergonomia to jest 100 lat za N :(

gdyby tylko N-ka miała Canal+ sport .... :(
 

gebolek

Banned
Jestem tego samego zdania. Turbodekoder enki jest o niebo lepszy, jakość obrazu też.
Gdyby nie fakt, że na canal plus
jest sporo piłki, to byłaby straszna lipa.
 

titanic1912

New member
Witam!

Mam pewien problem z dekoderem PACE PVR HD od Cyfry+.
Mój sprzęt audio to Marantz PM6003 + CA DAC Magic.
Dekoder mam podłączony kablem HDMI do telewizora a kablem optycznym do DACa.
Wcześniej miałem N’ke i nie było żadnego problemu z dźwiękiem, teraz na Cyfrze nie ma dźwięku poprzez kabel cyfrowy ale tylko na niektórych kanałach, tzn. do telewizora poprzez HDMI idzie dźwięk ale do wzmacniacza nie dociera. Kanały z którymi mam problem z dźwiękiem to m.in. Canal+HD, Canal+ Film HD, TVP HD, wszystkie HBO. Na całej reszcie kanałów dźwięk leci normalnie (czyli zarówno na TV przez HDMI i na wzmacniaczu poprzez optyczny).

Czy ktoś z Was orientuje się w czym tkwi problem?
Witam
Czy coś ci się udało zrobić, mam dokładnie ten sam problem, podesłałem DACa do servisu, al ejest OK, i servis mówi, że to wina dekodera, wymieniłem dekoder, ale dżwięk wciąż nie dochodzi?
POzdr
 

tribon

New member
Wydaje mi sie że chodzi o programy które nadają dźwięk DD. Bo na zwykłych programach i Tobie i mi działa DAC. Należało by znaleźć sposób aby dekoder wysyłał dźwięk 2.0 PCM. Ja dziś zacząłem z tym walczyć. Czy udało się komuś rozwiązać problem? W ustawieniach menu PACE nic nie znalazłem...
 

kivlov

New member
Ja mam podobny problem. Posiadam dekoder Sagem i niestety jest to już moje 3 urządzenie, gdyż łącze się przewodem spdif wraz z moim DACiem, ale bezskutecznie. Nie mam żadnego dźwięku na głośnikach poza tymi wbudowanymi w tv, a dodatkowo po podłączeniu tego przewodu SPDIF (na 100% sprawny przewód bo używam go do innych zadań audio) za każdym razem w dekoderze przestaje działac na kanałach HD możliwość podgłaszania i przyciszania (działa funkcja lecz nie ma żadnych efektów).
 

piet_83

New member
Wydaje mi sie że chodzi o programy które nadają dźwięk DD. Bo na zwykłych programach i Tobie i mi działa DAC. Należało by znaleźć sposób aby dekoder wysyłał dźwięk 2.0 PCM. Ja dziś zacząłem z tym walczyć. Czy udało się komuś rozwiązać problem? W ustawieniach menu PACE nic nie znalazłem...

wydaje mi się że masz rację z tym DD tylko że w opcjach jest ustawione dźwiek stereo i żadnej innej opcji zmienić się nie da. u mnie wciąż lipa :(
 

krzysiekkortus

New member
Obawiam się, że zostaje tylko serwisować Pace'a niestety :(

Trudno nazywać to urządzenie dekoderem w dzisiejszych czasach:
- długi start (choć nie zawsze - od czego to zależy - nie wiadomo),
- kiepskie EPG (długo się ściąga i ma kiepskie opisy programów),
- czasem nie działające opisy programów (info/pilot)
- długi czas przełączania programów (zwłaszcza HD)
- przeciętnej jakość obrazu,
- brak możliwości edycji listy programów,
- głośna praca twardego dysku (szczególnie upierdliwa w nocy podczas automatycznego ściągania programów "Na Życzenie" i VOD,
- czasami "zrywa" ustawione do nagrania programy,
- brak dźwięku DD poprzez HDMI (tylko 2CH PCM) co utrudnia bądź uniemożliwia współpracę z AV,
- teraz jeszcze problemy z dźwiękiem na optyku co również utrudnia bądź uniemożliwia współpracę z AV,
- brak stabilnie działającego złącza HDMI co również utrudnia bądź uniemożliwia współpracę z AV.


Mam, nie polecam (delikatnie ujmując), szukam czegoś nowego. Wymianę niestety utrudnia Cyfra która robi co może aby utrudnić korzystanie z pełnej jej funkcjonalności na innych dekoderach.
 

johson

New member
mm kurcze u mnie przełączanie kanałów nic nie pomaga po prostu są kanały (ciągle te same) na których dźwięk nie idzie i nic nie mogę z tym zrobić co gorsza to kanały na których w większości lecą filmy więc dobrze było by oglądać je na zewnętrznych głośnikach
 

Nicole

New member
Pace PVR problem z audio

Witam, mam bardzo podobny problem do opisywanego wcześniej tzn po podłączeniu dekodera
Pace PVR przewodem coaksial z wzmacniaczem Cambridge CX w nc+ nie ma dźwięku na niektórych
kanałach takich np jak , Canal+,TVP, Kino Polska muzyka.Dekoder połączony mam oczywiście z telewizorem po Hdmi i dźwięk w głośnikach tv jest na wszystkich kanałach. Czy ktoś z Was kto
zetknął się z tym problemem doszedł gdzie jest przyczyna braku dźwięku na tych kanałach ,
czy jest to może wina Pace?
 

QUANTUM678

New member
Wydaję mi się że problem jest po stronie tv (on nie wypuszcza dźwięku digital ).W dekoderze trzeba ustawić dźwięk na stereo i wtedy dźwięk będzie )przynajmniej tak u mnie jest
 
Do góry