Antena i konwerter,jakość obrazu

Redmist

New member
Czy Antena i konwerter mają wpływ na jakość obrazu , kolory, ostrość etc.
Bo wydaje mi sie ze po zmianie anteny i konwertera jest jakby mdło kolory słabsze, ostrość nie ta
 

gustavo

New member
antena i konwerter sluzy do odbioru sygnalu, wiec jesli sygnal jest odbierany prawidlowo, nie ma zadnych kolorowych kwadracikow to twoj problem wynika bardziej z jakosci samego telewizora, mozliwe ze matryca juz sie starzeje i wypala, dlatego kolory beda bladly, a sama wymiana anteny i konwertera nie ma nic do rzeczy
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ,no wiadomo że są produkty lepsze i gorsze jak w każdej dziedzinie znaczenie ma też materiał z jakiego wykonano anteny przeważnie spotyka się anteny stalowe ,droższe są aluminiowe są też wytrzymalsze bowiem nie rdzewieją ,spotyka się tez anteny epoksydowe (również z włókna węglowego) są one jednak bardzo drogie i mają większe średnice przeważnie wykorzystuje się je do multifielda ,albo odbioru satelit z wiązką kierunkową (np .Astra 28E ).Świetne anteny oferuje duński Triax nie są tanie ale płaci się za jakość ,dobre są też anteny porugalskiej firmyFamaval,włoskiej Fracarro
 

czesiu.m

New member
Jeśli chodzi o to, jak wygląda obraz na ekranie telewizora, to antena i konwerter nie mają na to wpływu, ale...

Jeśli antena zostanie uszkodzona to może spaść siła sygnału. W czasie silnego deszczu odbiór ze słabszych transponderów może być nawet niemożliwy. Natomiast konwerter może powodować, jeśli uszkodzony, że w pewnym paśmie i polaryzacji nie będzie można odbierać niczego. Dlatego czasem choć niektóre kanały są, a kilku brak, to może być wina konwertera. Kiepski konwerter i kabel mogą powodować to, że jakość sygnału będzie słaba. Może to skutkować tzw. pikselozą. To tyle, co mi powiedzieli mądrzejsi ode mnie.

Natomiast na kolor, ostrość, ilość szczegółów itd. konwerter i antena wpływu nie mają.
 
Do góry