Pomoc w wyborze tunera

hosee87

New member
Witam

Chcę kupić jakiś dobry dekoder HD do Cyfry i TNK. To co mnie interesuje to przede wszystkim jak najlepszy obraz zarówno kanałów SD jak i HD. 2 priorytet to funkcja PVR, dysk nie musi być wbudowany byle dało się coś nagrać na dysk 2 TB (nie wiem czy nie jest za duży) ew. pendrive. Mój budżet to około 1500 zł.

Problem jest taki że dotychczas nie miałem styczności z tunerami na linuxie i nie wiem czy dam rade sobie z tym poradzić, ale myślę że od czegoś trzeba zacząć a aż takiej tragedii chyba też z nimi nie ma.

Co do konkretnych modeli to czytałem trochę i z tego co widzę to fajny obraz jest z tunerów Technisata (chyba bez linuxa ale za to z gniazdem CI+), tylko że jest problem z aktualizacjami softów. Skusił bym się na model DIGIT ISIO S.
Mi osobiście podoba się Vu+ Uno ale to podobno robione jest w Chinach, w każdym razie opinie dobre (nie wiem jak z obrazem?).
Dreambox to chyba za wysoka półka zarówno cenowo jak i dla początkującego.
No i ostatnie na co zwróciłem uwagę to nowe Goldeny Media, ale zanim one się pojawią to ja sie już chyba zdecyduję. No i jest jeszcze Humax ale o nich też za dużo mi nie wiadomo jak na razie

Mam nadzieję że ktoś doradzi coś sensownego
Pozdro
 
Do góry