Jak najlepiej zgrywać programy z TVN, TVP 1, TVP 2 i TV Trwam?

batmanxxxx

New member
Chciałbym nagrywać przy pomocy tunera programy informacyjne z takich kanałów jak TVN, POLSAT, TVP 1, TVP 2 i TV Trwam. chodzi mi o to jaki sprzęt do tego kupić i jaka ofertę telewizyjną do tego wybrać. jestem kompletnie zielony jeżeli jeżeli chodzi o oferty TV i nie wiem czy np. Polsat lub Cyfra + spełni moje wszystkie oczekiwania. Z tego co wiem to w Polsacie nie ma TV Trwam. Niektóre programy informacyjne nakładają się na siebie zatem tuner powinien mieć co najmniej dwie głowice żeby mógł nagrywać 2 kanały jednocześnie. Programy powinny mieć jakość HD

Powinien mieć też takie bajery jak automatyczne programowanie nagrywania, nagrywać najlepiej na zewnętrzny dysk twardy (robić na nim pliki wideo które będą łatwe do edycji w programie do montażu (ewentualnie powinien konwertować). Powinien mieć również "nagrywanie w pętli"

Chciałbym w przyszłości również zgrywać NON STOP programy informacyjne (TVN24, TVP INFO i Polsat NEWS). Fajnie by było jakby oferta telewizyjna uwzględniała również te programy (bo i tak zapewne do tego zadania będę musiał kupić oddzielny tuner)

Jaki byście zaproponowali sposób organizacji tego? TZ. z jakiej platformy zgrywać ww. kanały czy kupić Cyfrowy Polsat, C+ czy może jakoś z satelity? No i jaki tuner i ew. coś jeszcze co będzie mi potrzebne do tego zadania mam kupić.

dziękuje
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
TVN, TVP 1, TVP 2 i TV Trwam - nie ma szans na nagranie tych programów w HD (przynajmniej na dzisiaj - niby TVP1 HD w N pomijam)). Prawdopodobnie od czerwca 2012r, TVP1 i TVP2 mają być nadawane w jakości HD w Naziemnej Telewizji Cyfrowej - tutaj miałbyś sprawę załatwioną. Inna kwestia to archiwizacja i ewentualna konwersja nagranych plików.
 

batmanxxxx

New member
to co jest możliwe na chwile obecną powinno być w HD a te programy które nie są obecnie nadawane niech będą w gorszych technologiach.

Chodzi mi o głównie o to która platforma oferuje wszystkie te kanały: TVN, POLSAT, TVP 1, TVP 2 i TV Trwam, TVN24, TVP INFO i Polsat NEWS. Chodzi mi też o sprzęt do zgrywania tych kanałów który by spełniał napisane w poprzednim poście wymagania
 

KubaArek

New member
Bez reklam

czesiu.m

New member
Mam wrażenie, że kolega niewiele wie o tym, co jest, a co nie jest możliwe. Takie huraoptymistyczne podejście jest znamienne dla początkujących. Zupełnie inna sprawa to po co to wszystko nagrywać? Sprawa nie jest prosta.

Żeby mieć swobodny dostęp do nagrań trzeba sobie kupić samemu tuner. Żeby nagrywać jednocześnie dwa programy, musi być to tuner podwójny. Nie wszystkie potrafią nagrywać dwa dowolne kanały kodowane. Te, co potrafią, są dość drogie.

Nagrywanie TVN24 np. na okrągło jest bez sensu, ale jak ktoś by koniecznie chciał.. Załóżmy, że można to robić i jednocześnie nagrywać coś innego. W grę wchodzi użycie wyłącznie dwustrumieniowego modułu. Czy Polsat takie miał wątpię, aczkolwiek nie mam pewności. Cyfra+ chyba też nie, a te nowe CI+ to w ogóle się nie nadają, gdyż wnoszą obostrzenia co do możliwości nagrywania, przewijania nagrań ich obróbki późniejszej itp. Jedynie w grę wchodziłby Aston. Jeśli chodzi o N to oni też dają CI+ o ile się nie mylę, więc to też odpada.

Problem tego typu, że nie wszystko jest dostępne w HD pomijamy. Jednak mimo wszystko nagrywanie tak dużej ilości programu to duże wyzwanie co do pojemności dysku. Nawet dysk 1TB zapełni się po jakimś, wcale nie aż tak długim, czasie. Żeby móc dalej coś nagrać, trzeba wszystko przekopiować na inny dysk, stare programy wykasować. Co zrobić z tym, co zostało nagrane, to jest dopiero PROBLEM.

Ja nie nagrywam zbyt wiele, ale mimo wszystko tracę rozeznanie co nagrałem i co z tym wszystkim zrobić. Nie wiem co gdzie mam. Nie pamiętam, co oglądałem, co nie. Sterta nagrań czekających na przycięcie, wyrzucenie reklam rośnie. Jeśli trzeba coś przekonwertować do avi, to okazuje się, że komputer musi chodzić na okrągło. Konwertowanie z użyciem karty graficznej jest może szybsze, ale jakość jest słaba, odradzam. Procesor zrobi to dużo lepiej, zwłaszcza w dwóch przebiegach, ale za to trwa to małą wieczność..

Ja bym radził zacząć od małej góry lub krótkiej wycieczki. Tak po to, żeby się na własnej skórze przekonać co czym i jak. Bo według mnie nie warto nagrywać. Poza nielicznymi wyjątkami nie warto.
 
Do góry