Skalowanie do HD

mardok78

New member
Witam ciekaw jestem czy to skalowanie obrazu SD do jakości zbliżonej do HD w tunerach to prawda czy tylko jest to jakiś bełkot marketingowy? Proszę o opinie na ten temat.
 

NickSon

Member
Każdy tuner HD ma wbudowany skaler i jak ustawisz na wyjściu rozdzielczość HD a będziesz oglądał stację SD to będziesz miał obraz przeskalowany do rozdzielczości wybranej. W tanich tunerach nie ma co się spodziewać rewelacyjnych efektów skalowania często lepiej jest wybrać na wyjściu rozdzielczość oryginalną a skalowaniem niech się zajmie tv lub np srednio wyszej klasy amplituner kina domowego.
Z jakości SD nigdy nie uzyskasz prawdziwego HD ale zaawansowane algorytmy czyszczące/wygładzające w procesorach wideo/skalerach mogą znacząco poprawić SD. To nie będzie jakość HD tylko wygładzone SD zaprezentowane w rozdzielczosci HD
 

mardok78

New member
Dziękuję z informację i jeśli można to mam kolejne pytanie z tej samej grupy czyli dotyczące skalowania. Jakie tunery możecie polecić jako takie które potrafią dobrze skalować SD do parametrów maksymalnie zbliżonych do HD. nie chodzi mi o tunery z górnej półki tylko nazwijmy to przyzwoite proporcje ceny do jakości.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Dziękuję z informację i jeśli można to mam kolejne pytanie z tej samej grupy czyli dotyczące skalowania. Jakie tunery możecie polecić jako takie które potrafią dobrze skalować SD do parametrów maksymalnie zbliżonych do HD. nie chodzi mi o tunery z górnej półki tylko nazwijmy to przyzwoite proporcje ceny do jakości.
Po co Ci taka funkcja tunera? Przecież masz już taki właśnie skaler w telewizorze.
 
Do góry