Prosty i dobry tuner HD do Cyfry+

teevee

New member
Witam,

Jakiś czas temu przesiadłem się z Cyfry+ SD na HD. Wziąłem tuner "za grosze" z oferty Cyfry: Sagemcom. I tu pojawiły się schody:
- długi czas uruchamiania
- długi czas zmiany kanałów
- wątpliwa jakość kanałów HD
- kiepskie menu (znikające paski informacji po aktualizacji itp)

W związku z tym chciałbym zakupić jakiś tuner pod Cyfrę. Istnieje duży wybór ale z tego co widzę każdy polecany jest pod innym kątem. Moje wymagania:
- tuner jest podpięty do jednego telewizora
- dobre i szybkie menu\zmiana kanałów
- dobra jakość HD
- wszelkie dodatki typu Youtube itp są dla mnie zbędne bo używam WDTV Live, ale nie przeszkadzają - po prostu nie będę używał
- prosta konfiguracja pod Cyfrę

Ceny niedrogich modeli są w okolicach 300zł, ale jeśli warto dać więcej np. 600zł to nie będzie to problemem.

z góry dzięki za wszelkie sugestie
 

teevee

New member
Dzięki za sugestię - poszukam pierwszych opinii o tym modelu.
A czy polecicie coś ze sprawdzonych sprzętów?

pozdrawiam
 

don111

Banned
poleciłbym Arivę 120/220 lub 100/200 (ze 102/202 podobno są problemy) gdyby nie fakt że opóźnia dźwięk puszczony cyfrowo (bitstream) do amplitunera, jeśli ktoś nie ma kina domowego to bez znaczenia - mimo różnych opinii jakie można o nim wyczytać - ja jestem bardzo zadowolony z tego dekodera
 

Monkin

New member
Bez reklam
Witam,

Jakiś czas temu przesiadłem się z Cyfry+ SD na HD. Wziąłem tuner "za grosze" z oferty Cyfry: Sagemcom. I tu pojawiły się schody:
- długi czas uruchamiania
- długi czas zmiany kanałów
- wątpliwa jakość kanałów HD
- kiepskie menu (znikające paski informacji po aktualizacji itp)
Mam ten model podstawowy Sagemcoma HD w Cyfrze + , po aktualizacji softu dołożyli możliwość nagrywania z tunera programów na zewnętrzny HDD.
Z wad czyli ok. 15 sekundowego startu reszty niedogodności nie zauważyłem na swoim tunerze. Kanały zmieniają się płynnie 1-2 sek., programy w HD -obraz naprawdę żyleta, czasem jest gorzej ale to raczej wina przesyłanego materiału a nie tunera, w menu nic mi nie znika po aktualizacji i wczesniej też nie znikało. Może masz uwalony tuner? Nie możesz go reklamowac i go wymienić? Jak to nie poskutkuje, to wtedy wydaj kasę na nowy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jeśli jakość obrazu jest priorytetem...

... a także szybkość działania, to polecam Technisat ( np. ten bez HDD model S2X ).
Trzeba dokupić Moduł AstonCrypt . Jednak cena zestawu.... ale jakośc kosztuje.
 

riki32

New member
Dobry Tuner

Witam mam dla Ciebie pewniaka Dreamsky 256HD rewelka...częste aktualizacje dobre parametry..do ( nie wiem ja się to pisze po angielsku ) --sharingu ..? czyli podzalu na 2 TV ...itp..sprawdz specyfikacje....dekoduje tez programy..oczywiscie jak masz podlaczonego neta..np przez WI-FI ..(dodatkowy stick ok 25 zl ) a czasami dokladaja gratis
 

auserwis

New member
Mam zbędny Kathrei UFS910 używany 2 lata do Cyfry+ (oprogramowanie aktualizowane) w stanie bez zastrzeżeń. Obecnie mam TV z wbudowanym tunerem satelitarnym i Katrhrein jest mi zbędny. Dane techniczne na stronie: kathrein.pl UFS 910 ma 2 wejścia na moduły CI.
Wiadomość: 502571292
 

cycu_14

New member
Witam mam dla Ciebie pewniaka Dreamsky 256HD rewelka...częste aktualizacje dobre parametry..do ( nie wiem ja się to pisze po angielsku ) --sharingu ..? czyli podzalu na 2 TV ...itp..sprawdz specyfikacje....dekoduje tez programy..oczywiscie jak masz podlaczonego neta..np przez WI-FI ..(dodatkowy stick ok 25 zl ) a czasami dokladaja gratis
Dreamsky 256HD dobry tuner:bober:
 

Klisman1987

New member
Mam w domu 3 tunery w tym 2 Fergusona i szczerze polecam. U mnie w pokoju chodzi ariva 200HD a u rodziców 102E (tego kupiłem bo sagem z cyfry nie działa ze spliterem clon). Różne opinię czytałem na ich temat że się zawieszają itp. ale u mnie żadnych problemów nie ma.
 
Do góry