Poszukuje pomocy przy wyborze tunera i anteny - Pilne

bananoke

New member
Witam Was serdecznie,

zauwazylem ze na forum jest duzo wyjadaczy w tej dziedzinie postanowilem zasiegnac porady.
Mam u siebie dekoder z tp i odbieram sygnal po kablu z anteny na dachu,
zakupilem drugi telewizor Megamedia - sklep internetowy ze sprztem AGD,AGD do zabudowy,RTV,Foto dvb mpeg-2 (nie 4) i chciałbym jakimś sposobem sprawić by odbierał telewizje cyfrową (de facto chcę by odbierał tvp1,tvp2, polsat,tvn) o bardzo czystym obrazie, obecnie testowalem antene pokojowa :

2143694/nlipura
2143694/bvixbmw

jednak nieco sniezy.
Nie wiem czy potrzebny mi tuner czy antena czy jedno i drugie, prosze doradzcie mi co musze kupic by odbierac czysty sygnal i nie placic zadnego abonamentu za telewizje. Tp niestety nie ma multirooma


z góry Wam dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

czesiu.m

New member
Z tego, co zrozumiałem, to odbierasz programy, które chcesz mieć z nadajnika analogowego przy użyciu anteny pokojowej. Jeśli chcesz mieć tylko te kanały w dobrej jakości, to wystarczy użyć jakąś antenę z prawdziwego zdarzenia, zamontowaną na zewnątrz. Zatem powinieneś kupić antenę zewnętrzną i po sprawie. Jeśli w przyszłości chciałbyś odbierać telewizję cyfrową, to możesz używać tą samą antenę, natomiast trzeba będzie kupić tuner DVB-T MPEG-4.
 
Do góry