Rzetelny dekoder do 800zł

kenpachi

New member
Słuchajcie, muszę wymienić dekoder Philips DSR 7201/91 PVR HD, bo zupełnie nie spełnia moich oczekiwań. To stara konstrukcja z funkcjami zupełnie mnie nieinteresującymi, na dodatek koszmarnie współpracująca z magnetowidem (drgania, zakłócenia). Szukam raczej czegoś nowego, stabilnego bez zbędnych hasełek marketingowych. Na allegro pełno dziadostwa na linuxach z setką funkcji, z których pewnie dwie działają jak powinny. Jakieś avi, jakieś mkv... Jak będę chiał odtwarzacza multimedialnego to sobie kupię coś porządnego natywnego dla takiej obsługi, a nie że dekoder ma sto funkcji, wszystkie kiepsko działają, a sprzęt uruchamia się 40s.

Czy Możecie znaleźć mi coś fajnego do cyfry+ do ok. 800pln? Generalnie to czego ja chcę:
1) Nowoczesny, najlepiej przeźroczysty interfejs
2) Względnie szybki czas wstawania z standby
3) Dekoder nie może mieć dysku. Nie interesuje mnie też pvr przez USB, ale może być, bo jest teraz we wszystkim.
4) Nie interesuje mnie pseudo-funkcjonalna obsługa mkv, avi, rmvb, bo za tę cenę nic dobrego nie da się zaoferować.
5) Względnie szybki czas przełączania pomiędzy kanałami.
6) Ewentualnie mógłby mieć 2xSCART, żeby współpracować ze starym magnetowidem (aż łezka się w oku kręci), ale jak ma to działać tak jak w moim Philipsie (drgania przy nagrywaniu po przełączaniu kanałów, obraz z magnetowidu przesyłany na tv dopiero gdy dekoder jest wyłączony), to dziękuję. Widzę, że wszystkie dekodery w tej cenie mają tylko jedno wyjście SCART i to przeznaczone tylko dla tv.

Chętnie posłucham jakichś komentarzy od serca, jak się układa dzisiaj rynek dekoderów, Co warto kupić, czego nie, co się zawiesza, co nie sprawia problemów. Może być coś droższego jeżeli z sensem. Mile widziane przykłady konkretnych modeli, może jakiś link do recenzji. Chętnie poczytam komentarze właścicieli konkretnych modeli dekoderów działających z c+. Muszę za jakieś 2 tygodnie na coś się zdecydować.
 
Do góry