Jaki komplet tunerow dla instalacji 5x TV?

Beens

New member
Witam! Chciałbym zakupić zestaw do połączenia 5x TV z jednej czaszy w domku jednorodzinnym korzystając z jednej karty cyfry+ lub tv N (legalnie ponieważ to jedno gospodarstwo domowe). Pomiędzy każdym TV mam pociągnięta skrętkę i więc wolałbym zastosować jeden dekoder jako serwer udostepniania karty (sharing) a nie kupowac dodatkowo do dekoderów splittera. Proszę o pomoc w wyborze takiego zestawu.
Wymagania:
1) Dekoder główny (lepszy) - HD, serwer do udostępnienia karty dla pozostałych dekoderów, PVR (może być dysk zew), DVB-T zbedny
2) Dekoder j.w. lecz z obsługą przegladarka internetowa i obsługa serwisu YouTube

3) 4szt Dekodery pozostałe - HD, HDMI oraz SCART, może ale nie musi mieć PVR, wpsópłraca z wyżej wymienionym dekoderem jeśli chodzi o podział sharing, DVB-T zbedny

Czy w jakimkolwiek dekoderze ktory ma mozliwosc uruchomienia sharingu trzeba zmieniac firmware na alternatywny? Sa jakies dekodery w ktorych to dziala na oryginalnym producenta firmwarze?

Wstepnie myslałem o:
1) Opticum 9600 mini
2) nie mam pojecia bo pewnie wchodzimy tutaj tylko w linuxy
3) Ariva 102 E
 

Frog_PL

New member
Beens ja polecam serwer na Dreamboxie 800HD a klienty Openboxy S10 ewentualnie S11 (jesli musi byc scart). Napewno w takiej konfiguracji sprzetowej serwer i odbiorcy np. C+ nie beda mieli zadnych problemow. NO i kazdy moze nagrywac i pauzowac audycje.
 

Beens

New member
Dziękuję za propozycję ale kurcze ten 800HD jest za drogi jak na mój budżet. Wolałbym nie wychodzić poza 1400zł za 5 dekoderów. Pomijając już YouTube i web browser'a (bo i tak tego typu sprzęt nie odtwarza plików mm z sieci LAN) co polecasz/cie tańszego od tego co zaproponował Frog?
 

Frog_PL

New member
No wlasnie nie podales najwazniejszego czynnika, budzetu ;P Tanszych niz openboxow sprzetu sie raczej nie znajdzie. Z drimem mozna pokombinowac i kupic chinskiego odpowiednika klona. Klona DM800HD lub DM500HD w okolicy 700zl powinno sie dostac. Ale trzeba bylo by poczytac czy dobrze sprawuja sie jako serwer. Wydaje mi sie ze tak.
 

Beens

New member
Dzięki Frog za podpowiedź, rzeczywiście są dużo tańsze tylko coś na forach piszą że producent stara się blokować clony w swoich firmwar'ach a to ma być sprzęt przynajmniej na 5 lat więc wolałbym nie zostać ze złomem w rękach bo się okaże że już chinole dali nowy model a tego nie aktualizują. Ktoś z Was testował clony 800 lub 500? 500 ma bardzo fajna cene i mógłbym go dać na dekodery klienckie a 800 na serwer.
A co sadzisz Frog o moim pierwszym wyborze Opticum?
 

Frog_PL

New member
No tak kupujac klona nie mozesz uzywac firmwarow pod orginalnego tunera. Tylko trzeba czekac na spatchowane. Ale ci powiem na dobra sprawe ze firmwary do dreamboxow sa juz tak rozwiniete ze nic specjalnie potrzebnego od dluzszego czasu sie nie ukazalo. Wiec nawet jakbys stracil mozliwosc updatu tunera to nic wielkiego by sie nie stalo... Ale ludzi ktorzy maja klony drimow jest masa. A modele HD to ostatnie modele jakie sa wiec mysle minie jeszcze sporo czasu zanim przestana byc wspierane...
 
Do góry