Znajduje satelite Astra 2 zamiast Astra 1

michalw2

New member
Witam serdecznie

Używam konwertera monoblock i mam problem z ustawieniem kombinacji HOT Bird 13 i Astra 19,2.
Udało mi się ustawić kombinacje HOT BIRD i ASTRA II (na której jest zaledwie kilka kanałów) - jakość 100% siła 70%.

Czy to oznacza, że mam źle ustawioną antenę i muszę szukać satelity na nowo? Sprawdzałem różne konta konwertera - bez skutku.

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

michalw2

New member
Dziękuje za odpowiedź.
Posiadam takie ustawienie konwertera.
Myślę, że trzeba ustawić na odwrót.

imageshack.us/photo/my-images/191/img20111126002.jpg
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli centralny konwerter ustawiony jest na hotbirda to jest ok.. Na zdjeciu sa dwa konwertery ale w przypadku konwertera monoblock jest identycznie bo z hotbirda jest troche slabszy sygnal i dlatego ustawiamy glowny na hotbirda.
monoblockTwin_.jpg

Jaki to tuner?, w menu tunera powinno byc oznaczenia astra 19,2 nie astra II, moze to astra 2d z pozycji 28 stopni dlatego tuner znajduje tylko kilka kanalow bo to nie sa czestotliwosci astry 19,2
Kliknij tez tutaj
Rozszerzona instalacja antenowa (do odbioru z HotBird i Astry) - Forum platformy n
 
Ostatnia edycja:

czesiu.m

New member
W takie cuda nie uwierzę, żeby łapać równocześnie na monobloku 13E i 28E. Ja uważam, że to są złe opcje wyszukiwania w tunerze. Sam tak miałem i z doświadczenie wiem, że wystarczy je wpisać jak trzeba i wszystkie kanały zostaną znalezione.
 

digitalus

Banned
Oczywiscie nie odbiera astry 2d bo to 9 stopni dalej ale jesli jest ustawione w menu tunera astra II to tuner wyszukuje czestotliwosci ktory pokrywaja sie z czestoliwosciami astry 19 i cos znajduje.
Mozna byloby dojsc do tego jakie to kanaly jesli np porownamy czestotliwosci z astry 28 stopni i astry 19 stopni
Eurobird 1 & Astra 1N/2A/2B/2D at 28.2°E - LyngSat
Astra 1H/1KR/1L/1M/2C at 19.2°E - LyngSat
Tuner moze znalezc np ZDF , czestotliwosc 11954 H i polaryzacja jest taka sama jak astary 28 i 19 stopni. W przypadku astry 28 bedzie to BBC a astry 19 kanal ZDF.czyli tuner moze znalezc ZDF
W tunerze trzeba ustawic astre 19
 
Ostatnia edycja:
Do góry