rozbudowa domowego SAT - TV

mask

New member
Witam,
to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym zbudować strukturę sat w domu jednorodzinnym opartą o

3 tunery sat w 3 pokojach z 3 tv
3 karty - Nka (TnK - chodzi glownie o Nsport), Cyfra+, Cyfrowy Polsat

mam do wszystkich pomieszczeń pociągnięte skrętki oraz koncentryki które wychodzą z jednego miejsca nazwijmy to "serwerownią".

Chciałbym we wszystkich pomieszczeniach mieć obraz HD.
Z tego co się orientowałem dobre byłyby tunery na linuxie (np. openbox ???). Przy okazji jakieś funkcje internetowe typu youtube.

Wiem ze najprostszym rozwiazaniem bylby multiroom standart jednak nie chce sie ograniczac tylko do jednego dostawcy (potrzeba polskiej siatki z polsatu i pilki z cyfry)

Czy ktos moglby cos mądrego zaproponować jak to wszystko ugryźć?

Zaznaczę jeszcze że tunerki nie mogą być z górnej półki cenowej ze względu na ich ilość. Chyba że jeden droższy a pozostałe tańsze.

pozdrawiam
 

Frog_PL

New member
W openboxie jest taki linux jak po wuju ;) Co nie oznacza ze tunerki nie nadaja sie do twojego pomyslu. No ale napisz ile mamy kasy na ten sprzet ? I jak to ma byc, w kazdym tunerze chcesz inna karte z inna paltforma czy jeden jako serwer i rozsylajacy do kazdych pozostalych wszystkie 3 platformy ? Czy jakos inaczej...
 

mask

New member
chciałem mieć w jednym tunerze wszystkie karty a na pozostałych tylko z nich korzystać czyli oglądać ... co do linuxa .. nie mam pojęcia czy sa lepsze i gorsze .. tak samo jak jakies enigmy czy inne skroty ktorych znaczenie na darmo poszukuje w necie ... a budzet ... hmmm marny ... maks 500 pln na jeden tuner ... bo i tak sie uzbiera na tych trzech ... tym bardziej ze jeszcze projektor mam w planach .. pozdro
 

Frog_PL

New member
Enigma to odmiana linuxa stosowan w tunerach satelitarnych. Oczywiscie tunery z enigma maja o wiele wieksze mozliwosci niz te bez. I taki wlasnie tuner z Enigma2 musial by byc jako ten serwerowy. Musial by byc to porzadna maszynka czyli jaki Dreambox np. DM800HD lub DM800HDSE lub DM500HD chyba tez by sie nadal. Pozostale jako odbiorcy tego serwera moga byc Openboxy S10HD. Mozna tez zrobic serwer za pomoca komputera lub routera ale niestety w konfiguracji tego ci nie pomoge bo to kupa roboty jak chcesz 3 platformy zrobic. Ja bawilem sie tylko C+.... No ale sprzet juz wiesz jaki musisz miec. Reszty informacji jak to skonfigurowac musisz szukac naforach satelitarnych.. forum dvhk np.
 
Do góry