CP i HD5000 + dysk - pytania o nagrywanie

seker

New member
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy odnośnie sprzętu jak w temacie...

Otóż moja rodzinka posiada dekoder HD5000 od Polsatu. Niedawno zaczął męczyć mnie problem nagrywania i jak się okazało dostawca oferuje już dyski do podłączenia na USB o wielkości 320GB i więcej (podobno).
Niestety troszkę przeginają z cenami bo taka 320 kosztuje 250 zeta (za co można swobodnie kupić 500-tkę).

Co wyczytałem, to po aktywowaniu w takim dekoderze dedykowanego dysku, można śmiało podłączać inny sprzęt (dyski i peny sformatowane do FAT32) i działa on do momentu odłączenia dekodera od sieci. Po ponownym podłączeniu trzeba całą procedurkę powtarzać od nowa.

Wydałem niedawno kasę na 500GB więc kolejny rozważam jedynie w ostateczności. Może ktoś ma ten sprzęt i ochotę na jakieś testy?

To co mnie nurtuje to:
- w jakim systemie pracuje ten dysk po sformatowaniu przez dekoder? FAT32 na moją logikę odpada pewnie ze względu na obsługę plików jedynie do 4GB... czy to format windowsowy czy linuxowy? W opisie jest, że niby po sformatowaniu w dekoderze można go używać jako nosnika danych z komputera.... więc na logikę pozostaje jedynie NTFS...
- Jak wygląda etykieta woluminu oraz system plików po sformatowaniu przez dekoder?
- W jakim systemie są nagrywane programy? podobno istnieje możliwość odtwarzania tylko na sprzęcie na którym zostało nagrane... a czy jest możliwość odtwarzania na kompie lub konwersji do formatu, który będzie odtwarzany również na innych sprzętach?

Zastanawiam się również czy jest możliwość zakupu tej 320-tki i ewentualnie podpięcia do jej elektroniki dysku większego niż standardowy?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi :)
 

Marian111a

New member
Nie ubieraj się w to

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy odnośnie sprzętu jak w temacie...

Otóż moja rodzinka posiada dekoder HD5000 od Polsatu. Niedawno zaczął męczyć mnie problem nagrywania i jak się okazało dostawca oferuje już dyski do podłączenia na USB o wielkości 320GB i więcej (podobno).
Niestety troszkę przeginają z cenami bo taka 320 kosztuje 250 zeta (za co można swobodnie kupić 500-tkę).

Co wyczytałem, to po aktywowaniu w takim dekoderze dedykowanego dysku, można śmiało podłączać inny sprzęt (dyski i peny sformatowane do FAT32) i działa on do momentu odłączenia dekodera od sieci. Po ponownym podłączeniu trzeba całą procedurkę powtarzać od nowa.

Wydałem niedawno kasę na 500GB więc kolejny rozważam jedynie w ostateczności. Może ktoś ma ten sprzęt i ochotę na jakieś testy?

To co mnie nurtuje to:
- w jakim systemie pracuje ten dysk po sformatowaniu przez dekoder? FAT32 na moją logikę odpada pewnie ze względu na obsługę plików jedynie do 4GB... czy to format windowsowy czy linuxowy? W opisie jest, że niby po sformatowaniu w dekoderze można go używać jako nosnika danych z komputera.... więc na logikę pozostaje jedynie NTFS...
- Jak wygląda etykieta woluminu oraz system plików po sformatowaniu przez dekoder?
- W jakim systemie są nagrywane programy? podobno istnieje możliwość odtwarzania tylko na sprzęcie na którym zostało nagrane... a czy jest możliwość odtwarzania na kompie lub konwersji do formatu, który będzie odtwarzany również na innych sprzętach?

Zastanawiam się również czy jest możliwość zakupu tej 320-tki i ewentualnie podpięcia do jej elektroniki dysku większego niż standardowy?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi :)

POLSAT TO NACIĄGACZE I OSTROŻNIE! Jak podpiszesz umowę i nie przeczytasz kilka razy to pewne, masz kota w worku. Teraz do rzeczy Dysk podłączony do tunera zostanie z formatowany ani nie ntk-ami, ani fatem, jest to rodzaj plików nie rozpoznawalnych przez kompy z formatami jw. To tajemnica firmowa. DYSK TYLKO MOŻE SŁUŻYĆ DO NAGRANIA I ODTWORZENIA PLIKU i usunięcia. Zabezpieczyli się byś nie kolportował materiału, więc przemyśl. Ja się ubrałem w odbiornik z dyskiem i ma wiele błędów firmowych, zwłaszcza w softach i każde uaktualnienie likwiduje mankamenty mało upierdliwe, natomiast ważny defekt jakim jest "ODŚWIEŻANIE" nie poprawili i każą stosować wyłącz -załącz zasilanie, a więc reset na twardo i wylatują bady na dysku, a każdy komputerowiec wie co to jest.Jedyny plus to co ja mialem na uwadze to zaprogramowanie wtenczas kiedy nas nie ma w domu, a oglądnięcie i usunięcie wieczorem. Mam też tuner philips 7201 troszkę inaczej to jest rozwiązane, nie pracuje cały czas dysk pracy tunera.(przy uruchomieniu i wyłączeniu zapisuje zmiany) i na każde nasze żądanie.
 

seker

New member
Hej,

wiem, że CP nie jest rewelacyjny, ale dokładnie to samo można powiedzieć o pozostałych platformach jeśli było się ich abonentami i miało się problemy choćby z odbiorem kanałów lub dekoderami.

Jakoś specjalnie też nie chce mi się wierzyć, że nie ma możliwości sprawdzenia choćby jak jest formatowana partycja... jedyne co może być niewidoczne spod standardowego windowsa. Z tego co wyczytałem to jest to do podejrzenia jak i pliki... niestety użytkownik który pisał o tym nie zamieścił bardziej szczegółowych danych.

Byłem z ciekawości w punkcie CP (w grajdole) i powiedzieli mi, że nie ma możliwości otrzymania dysku ani jego kupna. Jedyna możliwość to wymiana dekodera przy założeniu, że zbliża się koniec umowy.

Jak to w końcu jest ???

Na allegro jest kilka ogłoszeń i człowiek podaje się za autoryzowany punkt CP. Na stronach CP zaś dla nowych klientów dają ten dysk za 1zł. W cenniku są zaś umieszczone ceny sprzętu (250 zeta) bez informacji czy to jest z umową czy bez :/


EDIT: OK, dowiedziałem się w innym punkcie, że dysk można dokupić na własność za 250 zeta... wiem też jednak, że przy podłączeniu do jednego tunera dekoder będzie go formatował.... Jeśli tak sformatowany dysk podłączymy do drugiego dekodera ten go sformatuje po swojemu.
 
Ostatnia edycja:

jaszi2

New member
A ja mam pytanie, czy jest możliwość oglądania jednego programu a nagrywania innego? Mam dekoder HD5000 z dołączanym dyskiem. Druga sprawa, czy w opcjach dekodera jest możliwość zaprogramowania wyłączenia go po określonym czasie?
 
Do góry