Jaki spliter i dekoder do n-ki

dawidtrafny

New member
Witam, mam wykupiony abonament w "n" i chciałbym podłączyc drugi telewizor pod tą samą ofertę. Wiem, że potrzebny jest spliter oraz drugi dekoder, który będzie czytał kartę "n".
Pomóżcie proszę jakie wybrać. Ważne jest żeby nie wydawać wielkich pieniędzy, ten drugi telewizor to zwykły mały bez hd. znalazłem coś takiego
allegro.pl/nowosc-splitter-wszystkie-tunery-cyfra-spliter-i1894227900.html]NOWOŚĆ SPLITTER WSZYSTKIE TUNERY CYFRA+ SPLITER (1894227900)
i taki

allegro.pl/tuner-adb-stb-5800-s-telewizja-na-karte-tnk-i1914380425.html]Tuner ADB STB 5800 S telewizja na kartę TNK (1914380425)
 

emdzej30

Member
Żadnym spliterem nie rozdzielisz sygnału z N-ki. Multiroom PREMIUM to TYLKO 2 dekodery w ramach jednej umowy. Za to w tej opcji na 2 dekoderach możesz nagrywać, przewijać, korzystać z wypożyczalni, przenosić odtwarzanie filmu, programu z jednego dekodera na drugi, dostęp do DVB-T na dwóch dekoderach (oczywiście po podłączeniu anteny naziemnej). Większa funkcjonalność, czyli usługa premium.
Multiroom STANDARD daje możliwość podłączenia do 6 dekoderów, ale tylko na TURBO można nagrywać i korzystać z wyzpożyczalni, pozostałe dekodery służą Ci tylko do oglądania wykupionej oferty, nie będziesz mógł na nich nagrywać, przewijać, korzystać z VOD.

Podłączenie. W multi PREMIUM, nie musisz podłączać do anteny dekodera uzupełniającego (to jest opcjonalne), przy STANDARD wszystkie boxy musisz podpiąć do instalacji antenowej (oczywiście możesz to podłączyć do jedenj antenki).
A jeśli chodzi o LAN, to zarówno w PREMIUM, jak i STANDARD musisz połączyć dekodery kablem ethernet (8żyłowa skrętka internetowa, w przypadku kilku dekoderów robisz to przez switch)) lub poprzez połączenie Wifi (router+adapter/y) ewentualnie przez sieć elektryczną (powerline).
 
Do góry