tuner HD - pod sharing. Jaki? Ale..

oizuki

New member
Obecnie tuner to Fredek 5018 - sharing od dawcy (newcam) odbywa się po kablu rs32. Do tego dodatkowo włączony komp i wiadomo.... . Sporo prądu to z jada i chyba to już przestarzały sposób.
Większość tunerów oferowanych na rynku ma wbudowane gniazdo LAN.
Postanowiłem zakupić taki tuner. Proszę poradźcie. Który ? Mam około 400 zł w portfelu.
starczy na jakiś przyzwoity tuner z HD co by mi sharigował po lanie w budowanym portem. No i żeby z oprogramowaniem do sharingu pod ten tuner było w miare przyzwoicie :) Nie mam kompletnie doświadczenia w ej materii. Proszę fachowców o jakieś propozycje.
 

Frog_PL

New member
@slavko Sharing na obszarze jednego gospodarstwa (domu) nie jest nie legalnym wiec bez sliskosci.
Openbox S10 chinski klon ale to co ma dzialac dziala bardzo dobrze. Czyli karta c+, sharing, timeshift i nagrywanie audycji na pendrive czy dysk zewnetrzny. Takze osobiscie moge polecic. W cenie 300zl raczej nic sie nie znajdzie z takimi mozliwosciami.
 
Ostatnia edycja:

cr00x

New member
Jezeli chodzi o OpenBox-a to bardziej polecalbym S9.
Ma troche wieksza obudowe (przez co mniej sie grzeje). Ma tez zlacze EURO.
Wersja S10 to okrojona wersja S9 (czyli brak zlacza EURO i bardziej sie grzeje) - nic nowego nie wnosi.
W OpenBox-ie masz dodatkowo mozliwosc podlaczenia po USB dysku i korzystanie z dobrodziejstw timeshifting-u.
Natomiast jakosc obrazu nie jest idealna.
Zdecydowanie lepsza jakosc obrazu uzyskasz na Linbox Avira 300HD (ale to juz koszt 500zl) - a wiec przekraczasz swoj portfel.
 

Frog_PL

New member
@cr00x rzeczywiscie dostepnosc zlacza EURO w tunerze HD to zaleta ze nie pogadasz ;) S10 jest zgrabniejsza mniejsza i nowoczesniejsza dlatego wlasnie brak jej pradawnego EURO. Ma za to modulowa budowe. Grzanie ? Mam 4 znajomych ktorzy korzystaja z S10tek i nie ma takiego problemu.... Dodac jeszcze mozna ze OFICJALNIE wsparcie SOFTWAROWE do S9 sie zakonczylo ;P
 
Do góry